4 відео, які допоможуть легко розпочати розмову англійською

Как завязать разговор на английском

Можливо, вам видається дивним і підозрілим, коли незнайома людина починає говорити з вами про погоду чи страшні затори у черзі на посадку в літак або ж у ліфті офісного центру. Натомість в англомовній культурі невимушена розмова, або ж так звана small talk — це надпоширене явище і навіть особливе мистецтво. Короткий обмін кількома словами, який ні до чого не зобов’язує, може підняти настрій, закласти підвалини для корисного знайомства або й взагалі змінити життя. Однак є цілий комплекс правил та обмежень, що стосується small talk, тож говорити абищо — не вихід із ситуації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як говорити про кохання та стосунки англійською: 4 корисних відеоуроки

Вміння вести невимушену розмову з незнайомцями є однією з основних характеристик ввічливої і освіченої людини. Тож якщо ви плануєте найближчим часом проводити час в англомовному середовищі, варто вивчити базові принципи невимушеного спілкування, щоб не опинитися в незручній ситуації та не відчувати себе чужинцем. З цих коротких відео ви дізнаєтеся про культуру small talk  все, що потрібно новачку.

How to make a good small talk in English ? English Lesson

https://www.youtube.com/watch?v=va85ADP7Tuw

Авторка цього десятихвилинного відеоуроку просто і доступно пояснює різновиди та структуру small talk та наводить приклади ситуацій, у яких ви можете зіштовхнутися з необхідністю подібного спілкування. Приміром, невимушена розмова може відбуватися між цілком випадковими людьми, а також між тими, хто трохи знає один одного, але недостатньо близько для відвертощів.

Про що говорити у черзі в поштовому відділенні і чим така розмова відрізнятиметься від спілкування на вечірці, де всі усіх трішки знають? Коли можна говорити про погоду і які вирази для цього використовувати? Якими словами розпочинати small talk та як не можна поводитися у жодному разі — про все це  ви дізнаєтеся після перегляду відео.

Small Talk in English: what is polite and what is rude

https://www.youtube.com/watch?v=Q5BOjkKOBlk

Головний принцип small talk — це ввічливість. Автори відео усього за 7 хвилин лаконічно розповідають про найкращі та найгірші теми для невимушеної розмови з незнайомцями. Приміром, якщо ви зав’язали розмову в супермаркеті, можна говорити про ціни, покупки, акції — тобто про все, що ви бачите довкола. Однак є обмеження, теми-табу, які не варто зачіпати під час small talks.

Насамперед це зовнішність та фізичні особливості — навіть комплімент з приводу стрункості може бути недоречним, якщо людина втратила вагу через хворобу. Краще обрати тему погоди чи домашніх тварин — тут ви завжди поцілите в яблучко.

Small Talk Business English Examples and advice

https://www.youtube.com/watch?v=TMVRn7eMU3g

Small talk у діловому спілкуванні дещо відрізняється від побутової комунікації. Тут не можна не підтримати розмову, сказати щось зайве чи недоречне, адже на карту може бути поставлена ваша робота, відповідний імідж і соціальний статус. Автори цього відео розкладають по поличках принципи ділової невимушеної розмови з керівником, колегами або потенційними партнерами.

Чому варто першим починати розмову і завжди бути налаштованим по-товариськи, чому не прийнято залишати навіть найзагальніші питання без відповіді, як зберігати позитивний тон та стверджувальну інтонацію? Які теми можна зачіпати під час ділових small talks та які питання ставити? Про все це ви дізнаєтеся, витративши всього 10 хвилин на перегляд відеоуроку.

Basic English Lesson: How to Talk about Yourself

https://youtu.be/fiXs8xQgmmU

Якщо small talk із випадковим співбесідником переростає у знайомство, вам неминуче доведеться говорити про себе — нехай навіть у найзагальніших рисах. Автор цього відео розповідає, яким чином можна представити себе, свою індивідуальність та вподобання під час першої зустрічі.

Переглянувши урок, ви вивчите базові фрази для спілкування в англомовному середовищі та навчитеся розповідати про себе — нехай навіть не повну біографію, але рівно стільки, скільки потрібно для формування позитивного першого враження.

Нагадаємо, що нещодавно ми писали про 6 кращих радіостанцій для вивчення англійської.