5 міфів, які варто спростувати, щоб знайти роботу мрії

5 мифов о поиске работы мечты

Відчуваєте, що час міняти роботу, але сама думка про це змушує вас бліднути, червоніти, а під шкірою починають свій забіг найнеприємніші з мурашок? Певне, подібний дискомфорт переживав навіть успішний топ-менеджер. Адже зміна роботи — завжди вихід із зони комфорту.

Водночас це можливість змінитися, розвиватися та розкрити найкращі здібності. Звісно, пошук роботи може перетворити життя на пекло. Цей стресовий період здатен зневірити людину у власних силах та демотивувати її щодо пошуку кращих можливостей для особистісного і фінансового розвитку.

Однак навіть після безлічі невдалих співбесід та відхилених резюме не варто опускати руки. Можливо, справа не в тому, що ви недостатньо підходите для бажаної посади, а в тому, що ви потрапили в полон найпоширеніших стереотипних уявлень, пов’язаних із пошуком роботи. Зверніть увагу на 5 міфів, які можуть завадити отримати посаду мрії навіть найбільш кваліфікованому фахівцеві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бути ввічливим англійською: як говорити на делікатні теми

Міф перший: Варто відправляти якомога більше резюме в різні фірми

Шукачі роботи часто керуються принципом “більше відправлених резюме — більше шансів отримати бодай якусь посаду”. Такі люди складають одне універсальне резюме і розсилають його в усі більш-менш цікаві компанії з надією, що хоча б одна з них запросить на співбесіду.

Часто ці резюме навіть не стосуються конкретної посади, і часто шукач не особливо хоче працювати саме в цій компанії, але все одно вважає своїм обов’язком перевантажити пошту HR-фахівця своїми запитами. Така тактика є хибною, адже ви ризикуєте опинитися на посаді, дуже далекій від омріяної.

Формулюйте свої запити чіткіше, поважайте себе та час ваших потенційних працедавців.  Оберіть фірми, найбільш цікаві саме вам, та складайте резюме відповідно до конкретної вакансії. Нехай надісланих резюме буде не десять, а три, зате ваші шанси отримати роботу мрії з відповідною зарплатою значно зростуть.

Міф другий: Якщо я не повністю відповідаю вимогам, то не отримаю бажану посаду

Читаєте перелік необхідних для посади навичок і починаєте вагатися, чи варто взагалі подавати резюме? Дарма.

Надмірна сором’язливість або невпевненість у власних силах, вочевидь, не найкращі ваші риси. Будь-яка посада передбачає те, що частину необхідних умінь ви отримаєте вже безпосередньо на роботі. В цьому й полягає розвиток вас як людини та як фахівця своєї справи.

Тож якщо ви володієте приблизно 70-80 % необхідних навичок, то сміливо подавайте резюме у компанію, що вас зацікавила. І не забудьте підкріпити CV якісним мотиваційним листом.

Міф третій: Я точно отримаю цю роботу, якщо є мегакрутим фахівцем

Парадокс полягає в тому, що часом знати свою справу на всі 100 недостатньо. Саме тому люди, які займаються відбором кандидатів на посади, обов’язково поставлять вам ряд питань, що на перший погляд не мають жодного стосунку до сфери діяльності. Ваші плани на майбутнє, ваше особисте життя, ваш рівень мотивації — усі ці фактори можуть як зіграти на руку, так і завадити під час співбесіди.

Часом компанії простіше взяти неосвідченого, але комунікабельного менеджера, або ж надзвичайно мотивованого молодого фінансиста, якого легше навчити, ніж фахівця з досвідом. У будь-якому разі, не засмучуйтесь і продовжуйте пошуки роботи мрії. Ваш досвід обов’язково оцінять.

Міф четвертий: Мені не потрібен супровідний лист

Супровідний лист — не обов’язковий, але бажаний додаток до резюме, в якому ви можете розповісти трохи більше про себе як про людину, продемонструвати комунікативні навички, почуття гумору, а також пояснити, чому хочете потрапити саме в цю компанію та саме на цю посаду. Тому такі листи потрібно писати максимально індивідуально, від першої особи — некоректно дублювати їх на різні посади.

Звісно, ви можете його не писати, і далеко не кожен фахівець з відбору персоналу читає всі супровідні листи до резюме. Та не варто втрачати шанс показати себе цікавою особистістю, адже це може стати ключовим під час вибору однієї людини з кількох кандидатів.

Міф п’ятий: Достатньо просто надіслати резюме в компанію

Отже, ви надіслали повноцінне резюме та додали до нього супровідний лист, який щонайкраще демонструє ваші позитивні якості як людини та як фахівця. Ви хочете отримати цю роботу. Ми мрієте про неї. Однак жодної реакції від компанії чомусь не надходить.

Для цього може бути багато причин — банально, ваше резюме чомусь загубилося або ж потрапило в спам. В будь-якому разі, потрібно зробити все, щоб пересвідчитися, що ваш запит надійшов до працедавця. Знайдіть контакти людей, що працюють із персоналом у фірмі, що вас зацікавила.

Зв’яжіться з ними у соцмережах — на щастя, сучасні технології дають безліч можливостей для подібної комунікації. Принагідно, можна ще раз пояснити, чому вам так важливо отримати цю посаду. І пам’ятайте, що не можна зробити забагато для пошуку роботи, головне зробити все, що від вас залежить.

Нагадаємо, що нещодавно ми писали про 5 відео, які допоможуть вивчити бізнес-англійську.