6 кращих радіостанцій для вивчення англійської

Радио на английском

Кожен, хто поглиблено вивчає англійську, рано чи пізно відчує, що підручникових матеріалів замало для того, щоб вільно розуміти розмовну мову, не спотикаючись через кожне незнайоме слово. Так само складно будувати комунікацію з тими, для кого англійська є рідною. Прослуховування англомовних радіостанцій може допомогти впоратися з цією проблемою.

По-перше, вмикаючи радіо, ви слухаєте живе спілкування кількох людей одночасно. Вони можуть говорити в різному темпі та з різними акцентами. Можливо, спершу зрозуміти бодай щось буде складно. Та в якийсь момент ви обов’язково усвідомите, що вже не перекладаєте почуте рідною мовою, а просто розумієте його англійською.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 8 англійських слів, переклад яких збиває з пантелику кожного

По-друге, якщо прослуховування англомовних радіостанцій дорогою на роботу або під час прогулянки стане новою корисною звичкою, ви відчутно покращите аудіальні навички. Сприйняття мови на слух перестане бути проблемою.

І нарешті, приготуйтеся дізнатися безліч нових слів та розмовних виразів і не лінуйтеся їх записувати. І цей словниковий запас не буде “мертвим” — слухаючи радіо, ви одразу дізнаєтеся, як і коли вживати ту чи іншу ідіому.

Tunein.com

Ця радіостанція створена спеціально для тих, хто вивчає англійську. Спікери говорять повільніше, ніж зазвичай, а теми  і лексика адаптовані для початківців. Потенційно незнайомі слова і вирази подаються з поясненнями, також ведучі розбирають складні та суперечливі граматичні правила.

RadioAustralia.net.au

За цим посиланням ви не лише зможете покращити свою розмовну англійську, а й дізнатися більше про культуру, зокрема про візуальне мистецтво. На ефіри часто запрошують людей, що розповідають свої непересічні історії, зокрема і діячів мистецтва. Перевагою цієї станції є наявність стенограм ефірів — ви можете одночасно і слухати, і читати, аби пересвідчитись, що розумієте правильно.

BBC.co.uk

Радіо BBC варто слухати не лише тим, хто вивчає англійську. Цей ресурс об’єднує безліч цікавих програм та інтерв’ю на найрізноманітніші теми — кожен знайде щось до душі. Водночас, тут можна знайти низку авторських програм, присвячених вивченню англійської мови, її лексики і граматики. Деякі подкасти створені спеціально для дорослих людей, які не є носіями мови, і стосуються вони культури та історії Великої Британії.

CBC.ca

На сайті Canadian Broadcasting ви знайдете подкасти та радіопередачі на будь-який смак. Теми абсолютно різні — від місцевих новин до особистих історій, моди, музики і театру. Щоправда, тут немає подкастів, спеціально розроблених для тих, хто вивчає англійську. Однак уважне прослуховування будь-якої програми допоможе покращити розуміння мови.

VoaNews.com

На ресурсі “Голос Америки” ви знайдете спеціальний курс англійської мови, що складається з 52 уроків. Ви не лише покращите свої знання, а й дізнаєтеся багато нового про стиль життя і вподобання молодих американців. Крім того, на цій радіостанції можна щодня слухати англомовні програми про все на світі — від політичних новин до обговорень телешоу та футбольних матчів. Зареєструвавшись як користувач, ви зможете персоналізувати сторінку і слухати лише те, що цікавить саме вас.

NYTTalk.Radio.net

Радіо New York Times — це понад 5000 тисяч англомовних станцій, де ви зможете знайти розлогі обговорення актуальних тем та офіційні й неформальні інтерв’ю з відомими людьми.

Нагадаємо, що  нещодавно ми писали про 5 додатків для смартфона, щоб інтенсивно прокачати розмовну англійську.