Що написати про себе в резюме, щоб відразу отримати роботу

Как правильно писать резюме на английском

Створюєте сайт, заповнюєте заявку на конкурс або грант, подаєте резюме на омріяну посаду — і всюди потрібно заповнити пункт “About me”. На перший погляд, написати одну сторінку про себе — дуже просто. Хто ж бо знає вас краще за вас самих?

Усього 5-6 речень про ваші вміння та особисті якості, які доведуть, що саме ви — найкращий кандидат на посаду, однак без вихваляння та самомилування. Однак саме в цей момент вмикається внутрішній критик, кожна персональна якість ставиться під сумнів, а деякі з них просто забуваються. Аби процес написання розділу “Про мене” не перетворився на страждання, варто дотримуватись простих правил.

  • Будьте чесними з собою та з іншими

Звісно, в інтернеті можна знайти безліч зразків того, як ефективно представляти себе на власному сайті або ж у резюме. Та не варто починати роботу над своєю короткою біографією з занурення в тонни інформації про далеких від вас людей, навіть якщо вони надихають вас своїм прикладом. Спершу дайте собі чесну відповідь на такі питання:

  • Ким ти бачиш себе за 2-3 роки?
  • Яка робота найбільш підходить до того ритму життя ,у якому ти хочеш жити?
  • Які види робіт насамперед цікаві саме тобі?
  • З якими людьми тобі було б комфортно працювати?
  • До чого має спонукати людину інформація з вашої персональної сторінки?
  • Що б ти хотів почути про себе від сторонньої людини?

Занотуйте відповіді. Вони обов’язково знадобляться під час написання фінальної версії вашої короткої біографії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вчити англійську, якщо ви працюєте: 5 крутих онлайн-курсів

  • Збирайте ідеї

Почніть з найпростішого. Надайте кілька незаперечних фактів про себе — де живете, чим займаєтеся, як себе ідентифікуєте. Не варто перетворювати розділ “Про мене” на класичне резюме. Тут зовсім не потрібен точний перелік усіх місць роботи та посад із датами. Розкажіть про професійні досягнення, якими пишаєтеся найбільше, поділіться позитивним досвідом. Якщо маєте публікації, інтерв’ю чи візуальні матеріали, обов’язково додайте їх у примітках.

  • Розкажіть історію

Оскільки ви пишете власну біографію, а не CV-резюме, не бійтеся говорити від першої особи. Розкажіть свою історію — від того, що любите їсти на сніданок, і до того, що вас надихає. Спробуйте балансувати між професійними та особистими якостями.

Зосередьтеся на одному виді роботи і та ваших якостях стосовно конкретної посади. Пригадайте, як прийшли у професію та чому обрали саме цю сферу діяльності. Уявіть свого ідеального читача та пишіть йому, а не абстрактно.

Також не варто забувати про зворотний зв’язок, адже ви пишете про себе насамперед для того, щоб вас почули потенційні клієнти, працедавці або колеги. Вкажіть, якої співпраці ви очікуєте саме зараз та які проекти були б вам особливо цікавими.

  • Подбайте про те, щоб текст звучав вашим голосом

Для цього прочитайте  вголос те, що у вас вийде, і подумайте, чи інформація не викликає у вас внутрішнього спротиву, чи вона не звучить награно і фальшиво.

І насамкінець, пам’ятайте, що ця коротка біографія — не остаточний варіант, закріплений на папері в запиленому архіві. У сучасному світі це завжди чернетка, віртуальна чернетка, яку можна оновлювати хоч щодня. Адже ви постійно змінюєтеся, самовдосконалюєтеся і відкриваєте нові професійні та особистісні горизонти.

Якщо відчуваєте, що бізнес-англійську потрібно б підтягнути, тоді і резюме буде блискучим, та й виступ під час мітингів з іноземними колегами стане більш переконливою, тоді записуйтеся на курс бізнес англійської.