Як і де вчити англійську програмісту: 20 ресурсів

Английский для IT: как учиться программисту

Кілька років тому кількість охочих вивчати мови програмування дуже зросла. Це і не дивно, адже ця зайнятість дозволяє отримувати зарплату вище середнього, працювати на західному ринку, подорожувати та навіть переїхати в іншу країну.

Все це передбачає високий рівень знання англійської мови. Адже більшість мов програмування засновані на англійській, всі гайди й інструкції написані винятково англійською. Більш того, робота програмістом — це спілкування з клієнтами, нетворкінг в професійній сфері, пошук проектів, проходження курсів і семінарів. Саме тому критично важливо на хорошому рівні володіти англійською.

Найскладнішими завданнями на цьому шляху можуть бути подолання мовного бар’єра та вдосконалення навичок аудіювання. Але системний підхід, логічне мислення і вибудовування ланцюжків під час навчання — головні козирі технарів.

Знаючи це і ще скориставшись нашими порадами, вам удасться домогтися висот в іноземній мові. Тож негайно зберігайте собі в закладки корисні ресурси.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Англійські вирази та скорочення, без яких не вижити в бізнес-світі

Словники англійської для програмістів

Дуже простий у використанні словник, де можна знайти слово, прослухати його і навіть прослухати речення, де це слово використовується в контексті.

Цей словник справжня знахідка для айтішників! Тут дуже детально пояснюється значення терміна та навіть є візуалізації для кращого розуміння, про що взагалі мова.

Не дарма ресурс називається комп’ютерна надія. Це прекрасний ресурс, де ви знайдете детальне пояснення значення слова. Плюс вам запропонують статтю, яка з ним пов’язана.

Ви можете шукати слова в пошуку по сайту або заходити в розділ, що цікавить і вивчати вокабуляр вузької тематики. Прекрасно, чи не так? А після цього проходите тести в розділі Quizzes для перевірки засвоєного матеріалу.

Ресурси для вивчення нових слів для програмістів

Тут безліч вправ для вивчення специфічної лексики і не тільки для програмістів. За допомогою цього сайту ви навчитеся правильно вживати нові слова в реченнях.

Технічні тексти, картинки і вправи — логічний, простий і дієвий підхід до навчання.

Сайти для вивчення граматики для програмістів

Улюблений усіма викладачами англійської та студентами сайт. Тут зібрані відеоуроки від носіїв мови. Всі дуже структурні, чіткі, зрозумілі. Просто введіть у пошуковик тематику, яка вас цікавить —  і готово!

Вже хто-хто, а німці знаються на структурному і логічному підході до всього. Так і цей сайт дуже акуратний, user-friendly і сповнений корисностей. Вам пояснять граматику зрозумілою англійською, ви зможете попрактикувати словник, вимову та навіть листуватися між собою!

Не найвишуканіший візуально, але зате дуже корисний по наповненню ресурс. Вводите граматичну тему, яку потрібно підтягнути, в пошуковик —  і отримаєте гору корисних вправ.

Подкасти для програмістів для вивчення англійської

Канали на YouTube для програмістів

Канал The PC Security Channel забезпечує розуміння, як реалізувати заходи щодо захисту систем, мереж від цифрових атак. Це джерело новин, новинок і оглядів з кібербезпеки.

https://www.youtube.com/watch?v=KdgCwCuBUp4

Елі навчить і комп’ютер полагодити, і зірвати куш на рекламі в діджиталі, ще й PHP допоможе вивчити. Цей YouTube-блогер також навчить правильно продавати ваші продукти і послуги.

https://www.youtube.com/watch?v=6O9hiYlyDCY

Нагадаємо, що нещодавно ми писали про п’ять додатків для смартфона, які допоможуть інтенсивно прокачати розмовну англійську.