English Preparation Centre

Ліцензія UAPC0121

Ярославів Вал, 13/2-б
  Золоті Ворота
info@cambridge.ua

(044) 580 33 00

(095) 580 33 00

(063) 580 33 00

(098) 580 33 00

28.05
2018

Як краще запам’ятовувати матеріал

Eye icon Spinner

Якщо вам скоро треба поїхати за кордон до англомовної країни, нічого дивного у тому, що хочеться підтягнути свої знання. Хтось вирішує відвідувати інтенсивні курси англійської, а хтось ретельно займається самостійно. Проте буває так, що по приїзді до країни, незважаючи на усі докладені зусилля, усі потрібні слова виявляються забутими. У чому ж справа?

Справа у підході до навчання. На усіх гарних курсах англійської передбачено повторювання вивченого матеріалу, а ось при самостійних заняттях про необхідність такої дрібниці можна ненароком і забути, із головою поринаючи у вивчення нового та упевнившись, що матеріал добре вивчений. Сьогодні ми розповімо, як уникнути такої долі.

Існує так звана крива забування, що була відкрита ще у 1885 році Германом Еббінгаузом. Вона зображує, як швидко ми забуваємо пройдений матеріал. І завдяки цій кривій можна розрахувати формулу того, як часто потрібно щось повторювати, щоб надійно закріпити цю інформацію у власній пам’яті, а не загубити із часом. Вона передбачає інтервальні повторення – дуже часті спочатку, але з усе більшим і більшим інтервалом згодом.

Саме інтервальні повторення потрібні для того, щоб нова інформація надійно оселилася у пам’яті. Експерименти довели, що навіть звірі набагато краще запам’ятовують інформацію, якщо використовують подібний підхід до навчання.

Щоб запам’ятати надовго необхідну інформацію, рекомендується через певний час повторити пройдений матеріал одразу ж після знайомства із ним. Другий раз – через 20–30 хвилин після цього. Третій раз – через 1 добу, четвертий – через 2–3 тижні, а п’ятий – через 2–3 місяці. Тут має значення, наскільки добре, вам здається, ви засвоїли матеріал. Якщо є сумніви – слід повторити скоріше, а якщо впевнені у своїх знаннях – то можна схилятися до більших чисел.

Приємна новина у тому, що повторювати набагато легше, ніж вчити нове. До того ж на це не потрібно витрачати так багато часу. Якщо ви бажаєте дійсно добре і швидко освіжити свої знання і навіть досягнути більшого рівня – ви завжди можете записатися на інтенсивні курси англійської.

Rate this post