Як не плутати say, tell, talk і speak

Як не плутати say, tell, talk і speak
22.07.2018

Частенько в тих, хто вивчає англійську, виникають проблеми не стільки зі складними словами, скільки зі вживанням простих та близьких за значенням. Особливо – якщо синоніми не зовсім взаємозамінні. Пропонуємо на цей раз розібратися, коли ж слід говорити say, tell, коли talk, а коли – speak.

Почнемо з однієї пари близьких за значенням слів, say та tell. Для нас вони перекладаються як говорити та сказати. Адже якщо say – висловлювати що-небудь за допомогою слів, то tell – давати інформацію кому-небудь. І саме ця умова, наявність людини, якій надається інформація, їх і відрізняє Тому ми говоримо: He didn’t say a word. Але: He didn’t tell us anything.

Друга пара, talk і speak, загалом, практично повністю взаємозамінна, навіть використовується з одними й тими самими прийменниками: to, with и about. Але speak вважається більш формальним дієсловом і використовується при розмовах на загальні теми.

До того ж, у speak є єдиний випадок, коли його точно неможливо замінити на talk – коли мова йде про говоріння певною мовою. “Do you speak English?”, а не “Do you talk English?”.

Бажаєте дізнатися більше? Чекаємо на наших англійських граматичних клубах.