English Preparation Centre

Ліцензія UAPC0121

Ярославів Вал, 13/2-б
  Золоті Ворота
info@cambridge.ua

(044) 580 33 00

(095) 580 33 00

(063) 580 33 00

(098) 580 33 00

15.05
2017

Як правильно використовувати розділові знаки

Eye icon Spinner

Не дивно, що існують англійські граматичні клуби: правил дуже багато, у них вистачає виключень, а пам’ятати усі одразу дуже складно: потрібні нагадування та практика. Є люди, які досконало знають правопис слів, але роблять багато помилок при використовуванні розділових знаків. Але ж вони також важливі. І сьогодні ми пропонуємо подивитись, як правильно використовувати деякі із них у англійській мові.

Певне, лідером за кількістю випадків невірного використовування є присвійний апостроф, хоча здавалося, правила досить прості. За ними, якщо слово у однині, то треба додати до нього ‘s, а якщо у множині, то s’. Втім, якщо слово у множині не закінчується на s, то використовується варіант ‘s.

Проте існує ще один варіант, у якому можна помилитись: власні імена, що закінчуються на s. Адже вони вимагають цілої конструкції, де після цього закінчення додається ще ‘s. Правильне написання у такому випадку виглядає так: Charles’s deal.

Не занадто складний знак і крапка кома, та і її не завжди використовують доречно. Щоб не помилятись, краще пам’ятати, що її основна функція – розділова, і вона позначає паузу більшу, ніж може забезпечити кома, проте меншу, аніж крапка, яка остаточно розділяє речення.

Саме складне у подібних випадках – зрозуміти, чи у конкретному випадку потрібно розділити дві думки крапкою, чи залишити їх у одному реченні, відмежувавши лише крапкою із комою. У таких випадках зазвичай друге речення балансує або доповнює перше. Наприклад: I just wanted to see if you are okay; you looked pretty bad yesterday. Крім того, крапка з комою потрібна тоді, коли у великому реченні і так забагато ком, тому розділити змістові частини потрібно чимось сильнішим.

Пам’ятати про роздільну функцію крапки із комою важливо ще і для того, щоб не плутати її із двокрапкою. Остання використовується при цитуванні, а також перед переліком однорідних об’єктів. Проте вона може і об’єднувати дві думки: коли одне речення є наслідком іншого або логічно із ним пов’язане. Приклад: You can leave now: your audition is over.

Rate this post