English Preparation Centre

Ліцензія UAPC0121

Ярославів Вал, 13/2-б
  Золоті Ворота
info@cambridge.ua

(044) 580 33 00

(095) 580 33 00

(063) 580 33 00

(098) 580 33 00

15.04
2018

Як розширити словниковий запас із задоволенням

Eye icon Spinner

Способів швидко розвити словниковий запас англійських слів – багато, і більшість із них дійсно ефективні, проте не всі з них захопливі. Наприклад, один із простіших і найдієвіших – розпочати власний словник, записувати до нього раніше невідомі слова, бажано навіть із іншими, з якими вони часто вживаються, а також різноманітні форми слова. Проте мало хто це справді робить, тому ще це не всім цікаво.

І тоді завжди знаходяться причини, чому це складно: нелегко знайти вільний час, не завжди знаходиться ручка, та і носити із собою всюди словник не дуже зручно… А от якщо працювати над словниковим запасом із задоволенням, то час та інструменти завжди знайдуться. Головне – це добре знати себе та свої інтереси.

Наприклад, якщо вам подобається читати – відповідь дуже проста, починайте читати англійською. Якщо ваш рівень поки що не настільки високий, щоб читати «серйозні» книжки – не страшно, спробуйте читати дитячі. Це також може виявитися справді захопливим заняттям, адже сучасна зарубіжна дитяча література дуже гарна, і англійський фольклор також заслуговує уваги.

Якщо читати ніколи – можна слухати аудіокниги англійською, у цього варіанту є ще один плюс – можна почути, як вимовляється те чи інше слово. І як і у випадку із літературою, завжди є вибір між більш простим (для дітей) та більш складними жанрами, у котрих і лексика значно складніша.

Якщо ви захоплюєтеся музикою – продовжуйте її слухати, проте прислухайтеся до слів англомовних пісень. Вони чудово працюють для запам’ятовування, оскільки пісню, що вам сподобалась, ви будете «програвати» у себе в голові знову і знову, повторюючи текст. А якщо ви  любите підспівувати – це навіть краще: якщо виконавець – носій англійської, ви можете своєрідно імітувати акцент та вимову, що дуже корисно для розмовної мови.

Якщо вам подобається писати блог – чудово. Спробуйте описувати власне оточення, події за день англійською. Письмо потребує гарного словникового запасу: ви зможете оцінити, наскільки гарний ваш і як часто вам доводиться заглядати до онлайн-словника у пошуках необхідних слів та виразів. Але все це чудова практика.

Якщо вам більше до вподоби ігри – будь ласка, тут також є, з чого обирати. Майже завжди є можливість увімкнути англійську у налаштуваннях та практикувати англійську непомітно для себе у будь-якій комп’ютерній грі. Завантажити ігри англійською можна і на смартфон, тим паче, що існують спеціальні ігрові додатки для вивчення мови. Багато кому до вподоби флеш-картки Anki, наприклад.

Останнє, якщо ви отримуєте задоволення від спілкування – користуйтесь цим! Розмовляйте із друзями, що вивчають мову, із носіями мови, якщо у вас є такі знайомі, знайдіть інших через спеціальні сервіси, якщо їх немає. Відвідуйте англійські розмовні клуби. Розмова – ідеальне тренування мови: потрібно і слухати, і ставити питання, і дохідливо формулювати власні думки. А якщо останнє не виходить – вчитися говорити те ж саме іншими словами, а отже, ще більше та активніше використовувати словниковий запас.

Rate this post