Після закінчення школи здебільшого молоді люди замислюються про можливість навчання за кордоном. Покращити власні шанси на успішне завершення школи та вступ до будь-якого вузу, де вимагається англійська, допоможуть курси англійської для підлітків. Ну а для тих, кому знадобиться написати мотиваційний лист до університету чи коледжу, ми розповімо, що в мотиваційному листі або personal statement, як його ще називають, може зіпсувати враження про вас.
Мотиваційний лист – можливість висловити саме ваші думки, розповісти про вас, а не про те, що казав Декарт, Коко Шанель, про що думав Ейнштейн чи Наполеон. Багатьом викладачам не подобаються цитати в листах, а особливо – якщо з них починається текст.
Читати нерелевантні списки просто нудно. Тим, хто буде передивлятися вашу роботу, цікаво, що ви за людина, а не скільки книг ви прочитали чи наскільки багатий у вас досвід роботи. Тому у повне перерахування цього вони просто не будуть вчитуватися. Краще зупинитися на якомусь одному факті, що добре вас характеризує, аніж перераховувати усі свої досягнення.
Є набір виразів, які використовує чи не кожен. Наприклад, «since I was a child», «I have a thirst for knowledge», а також «the world we live in today» та багато інших. Вишам потрібні яскраві індивідуальності, а використання штампованих реплік перетворює вас на чергового невиразного претендента.
Декотрі вирази на кшталт «I’m a highly motivated person», «My achievements are vast» та їм подібні звучать надто голосно. Щоби вони не стали пустим звуком, краще забезпечити певні докази того, що у вас є усі причини так стверджувати.
Це слово – ще один вбивця оригінальності. Звісно, складно розповідати про захоплення, при цьому не називаючи їх так, але намагайтеся не використовувати це слово занадто часто. А ще краще – не вживайте зовсім. Викладачі часто жаліються на те, що вже втомилися від нього.
Не слід писати фраз, яких ви б ні за що не сказали у разі особистої бесіди – вони виглядають так же неприродньо та фальшиво. Гірше використовування зарозумілих слів – лише використання їх не до речі.
Не варто сподіватися скопіювати чужі думки – UCAS сканує всі тексти, легко виявляючи плагіат. Із брехнею та перебільшеннями все складніше. Будьте готові, що про все, що ви напишете у мотиваційному листі, вас ще будуть питати в деталях. І якщо зловлять на брехні, то шлях до вузу буде закритий. Так що краще не пишіть про те, чого не робили, не читали чи де не брали участь.
Звісно, гумор – чудовий спосіб виділитися серед інших кандидатів. Але це – дуже ризикований крок. Оскільки ніхто не гарантує, що у тих викладачів, які читатимуть ваш лист, буде таке ж відмінне почуття гумору, що й у вас.
Краще не писати про те, чого ви не досягли, і, тим більше, не писати пояснювальну записку з цього приводу – це виглядає як жалюгідне виправдування. Пишіть краще про позитивний досвід.
Усе, що ви пишете, повинно стосуватися справи, підкріплювати думку, яку ви намагаєтеся висловити. Кількість слів обмежена – тому не слід вказувати зайві факти.