Пройти тест онлайн
Дивитись усі контакти

Київ, 01054, Україна, вул. Ярославів Вал, 13/2-б, офіс 39

Станція метро — Золоті Ворота

Вища освіта продовжує життя

4.12.2015

Звісно ж, вища освіта не захищає від нещасних випадків, але статистика Організації економічного співробітництва та розвитку демонструє, що люди, які отримали таку освіту, в середньому живуть довше ніж ті, хто закінчив лише середню загальноосвітню школу. Ці дослідження разом із уточненнями даних щодо тривалості життя в різних країнах були опубліковані в докладі організації, яка має назву Health at a Glance 2015.

Загалом, рівень освіти більше впливає на тривалість життя чоловіків, аніж жінок. Якщо середня різниця тривалості життя чоловіка з вищою та чоловіка з середньою освітою складає 8 років, то для жінок ця різниця становить всього 4 роки. Науковці пов’язують такий розрив у тому числі з тим, що, за статистикою, найосвіченіші люди схильні менше вживати спиртне та відмовлятися від куріння.

Втім, показники змінюються, залежно від країни проживання. Найразючіший контраст у чоловіків у цьому аспекті зафіксували в Чехії – різниця в 18 років. Велику різницю у чоловіків дослідники зафіксували в Естонії (15 років), а також Болгарії (12 років). Найменше впливу освіта має на життя чоловічої статі у Швеції, Португалії та Італії – усього 4 роки.

Для жінок найбільший контраст спостерігався в Естонії – різниця тривалості життя у 8 років. Досить великий розрив демонструють мешканці Болгарії (5,5 років), а також Чехії (5 років), А ось у Швейцарії різниця склала 3 роки, тоді як в Італії та Португалії – і зовсім 2 роки.

Додаткова освіта не лише подовжує життя, але й робить його цікавішим, насиченішим, забезпечує нові можливості. Водночас, починати ніколи не пізно – у нас є курси англійської для дорослих, для підлітків і для дітей, а також корпоративне навчання англійській.