Дивна, але така чудова британська культура

Странная, но такая прекрасная британская культура

Цю статтю написав наш викладач Adrian Smith спеціально для блогу, і ми настійно рекомендуємо вам ознайомитися з її оригіналом (завантажити оригінал). Адже це чудова практика читання на додаток до ваших курсів англійської! Нижче ви знайдете переклад, зроблений Дариною Луговською.

Можете вгадати, звідки я?

Загалом, перше питання, яке я ставлю своїм новим студентам – “Ви можете відгадати, звідки я?”. Завжди знайдеться впевнений студент, який вигукне: “Так, ви з Америки!”. У таких випадках я чекаю від них ще варіантів. Далі йде мить зніяковіння. Потім – через кілька секунд – хтось розуміє, що мій акцент трохи не такий у порівнянні з іншими носіями англійської мови, з якими ви, можливо, вчилися. З’являються невпевнені, але правильні здогадки…

Правильно, друзі, я з дивного та чудового Об’єднаного Королівства Великобританії та Північної Ірландії! Звучить складно, правда? Ну, нічого. Багато хто з британців насправді й самі не знають різниці між Британією та Об’єднаним Королівством Великобританії, тому я відкрию вам секрет. Британія складається з трьох Країн: Англії, Шотландії й Уельсу. Об’єднане Королівство Великобританії включає в себе ці три та ще одну країну – Північну Ірландію. Отже, тепер ви експерт!

Особенности британской культуры

Що спадає на думку?

Подумайте кілька хвилин над цим питанням: “Про що ви думаєте щонайперше, коли хтось каже Англія, Британія чи Об’єднане Королівство Великобританії?” Б’юся об заклад, я знаю, про що ви думаєте… Лондон, Біг Бен, королівська сім’я чи чай із молоком. Я маю рацію?

Давайте почнемо з важливого. Британці люблять чашку чорного чаю з молоком. Якщо ви йдете до якого-небудь кафе чи в ресторан, було б дивно, якби вам не запропонували молоко з чаєм. В Україні, звісно, трохи інакше. Я зазвичай зустрічаю дивні погляди, коли прошу молоко до чаю, але мені здається, що це просто смачно. Спробуйте, якщо ви мені не вірите!

Окрім того, що ще ви знаєте про нашу національну кухню? Ми любимо battered fish and chips із гороховим пюре, особливо коли ми на морі. Але ви можете здивуватися, дізнавшись, що однією з наших найпопулярніших страв є Chicken Balti. Так, ми дуже любимо індійську їжу та не боїмося її гостроти. Я з маленького містечка Річмонд у Північному Йоркширі. Його населення складає менше 10 000 осіб, але там стільки ж індійських ресторанів, скільки в усьому величезному Києві!

british crowned cat

Чудовисько озера Лох-Несс та інші королівські особи

Можливо, ви чули про монстра Лох-Несс (до речі, Лох – шотландське слово, що позначає озеро). Я не бачив монстра особисто, але мені подобається вірити в нього, тому я передам привіт від України, якщо його зустріну.

Ви, можливо, також дещо знаєте про нашу королівську сім’ю? Я завжди вражаюсь, коли студенти можуть назвати деяких її представників, наприклад, королеву Єлизавету II, принца Вільяма, принца Гарі та їхніх дружин, Кейт і Меган. Ще в 17 столітті все було дещо інакше, і в одного з наших найзнаменитіших королів, Генріха VIII, було шість жінок. Ні, не одночасно, звісно, але він відрубав голови двом із них, коли дізнався, що в них є таємні інтрижки.

Можливо, ви читали книжки про Гаррі Поттера? Пам’ятайте, що Гаррі – з літерою «H», а не «G». Я часто чую, як люди в Україні кажуть «Гаррі Поттер», що змушує його звучати трохи не так чарівно! У будь-якому разі, якщо ви приїдете до Лондона, то можете відвідати Платформу “Nine and three quarters” на станції Kings Cross або навіть відправитися в тур “Harry Potter Studio”.

Британія також випустила багато відомих музикантів та груп, від Бітлз до Оазиса та від Девіда Бові до Емі Вайнгауз. Я здаюся вам старим?! Для поціновувачів мистецтва: можливо, ви чули про Banksy – знаменитого художника графіті, який любить тримати власну особистість у секреті.

british car culture

Даруйте, вибачте!

Отже, як щодо британців? Ну, нам властиво бути дуже ввічливими. Це правда, ми часто просимо вибачення, навіть якщо щось сталося не з нашої вини, і ми зовсім не хочемо ображати людей. Особисто я помітив різницю в поведінці британських і українських водіїв. У Британії водій автомобіля часто зупиняє власну машину, щоби пропустити іншу на вузькій дорозі. Проблема в тому, що обидва водії зупиняються, і потім ніхто не рухається, тому що вони обидва надто ввічливі, щоби проїхати! Чи станеться це в Україні? Хм, може й ні!

У будь-якому випадку, тепер у вас є трохи інформації. Це було дуже швидке знайомство з дивним світом Британії. Чи з Об’єднаним Королівством Великобританії. Чи з Англією. Чи як там воно зветься?!