5 фільмів, які обожнюють усі британці

Лучшие британские фильмы для изучения английского

Перегляд фільмів англійською — чудовий спосіб покращити рівень володіння мовою, збагатити словниковий запас і, що найголовніше, виробити правильний акцент. Якщо ви є початківцем, обирайте стрічки з субтитрами вашою рідною мовою. Тоді ви зрозумієте більше слів та розвиватимете мовну інтуїцію.

Наступний етап — фільми з англійськими субтитрами або й зовсім без них. Після уважного перегляду ви навчитеся говорити з потрібним акцентом та відчуєте всі нюанси мови. Не забувайте записувати нову лексику та поступово вводити її в ваше спілкування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 науково-фантастичних серіалів, які варто дивитися англійською

Якщо вас цікавить саме британський варіант англійської, зосередьтеся на британському кіно і відкладіть улюблені голлівудські стрічки на наступний раз.

This Is England — Це Англія

Фільм розповідає історію одного юного британця з передмість, який потрапив до компанії скінхедів. Поступово вони нав’язують йому свої ультраправі та расистські переконання. Ймовірно, спершу вам буде складно розуміти фільм через специфічний акцент, однак він все одно залишається одним із кращих для вивчення британської англійської. Звідси ви дізнаєтеся багато розмовних виразів, сленгової лексики, а також зрозумієте головні соціокультурні проблеми, які стосуються кожного мешканця Великої Британії, та зможете вільно про них говорити за потреби.

Trainspotting — На голці

Цей фільм, адаптація роману сучасного шотландського письменника Ірвіна Велша, вже став культовим. Діалоги в ньому можуть здатися занадто швидкими, однак не здавайтеся. Це справжня скарбниця сучасного сленгу, чудовий приклад для розуміння британського та шотландського акцентів. Крім того, стрічка справді цікава — її стабільно вносять до списку кращих британських фільмів останніх десятиліть.

У центрі — історія чотирьох друзів, молодих людей, яких пов’язує лише любов до наркотиків. Хтось безуспішно намагається адаптуватися до нормального життя і зав’язати, комусь легше жити на околиці суспільства. Небанальний гумор та режисерські рішення вам неодмінно сподобаються.

Four Weddings and a Funeral — Чотири весілля та один похорон

Навіть якщо ви вже бачили цю яскраву комедію, переглянути її в оригіналі не буде зайвим. Так ви зможете глибше зрозуміти специфічний британський гумор. Одна з родзинок фільму — прекрасна пародія британського акценту від Х’ю Гранта. Стрічка легка та цікава, а теми родини та стосунків роблять його зрозумілим навіть для початківців. Ви зможете збагатити свій побутовий словник і використовувати нову лексику щодня.

The King’s Speech — Король говорить!

Цей фільм розповідає реальну історію короля Георга V, який довго не наважувався одягти корону через одну фізіологічну особливість. Погодьтеся, заїкання може стати серйозною проблемою для першої особи королівства. Однак Георг V вперто працював над покращенням вимови і боровся із заїканням усіма медичними і немедичними способами. Завдяки цій стрічці ви не лише покращите свою англійську, а й збагатите знання з історії Великої Британії та щодо королівської родини.

Children of Men — Останній нащадок землі

Лондон 2027 року. Так сталося, що люди вже 20 років не можуть зачинати дітей. Одній жінці дивом вдалося завагітніти, і тепер група вчених повинна берегти її як останню надію на продовження роду людського. Цей фільм є чудовим зразком британської наукової фантастики, ви зможете не лише вивчити нову англійську лексику, а й насолодитися дещо апокаліптичними краєвидами вулиць Лондона-з-майбутнього та дізнатися більше про актуальні проблеми сучасної Британії.

Нагадаємо, що нещодавно ми писали про 6 кращих радіостанцій для вивчення англійської.