Кому зі школярів не потрібно складати ДПА з англійської в 2019

Щороку МОН випускає методичні рекомендації щодо проведення ДПА у школах, де вказано, власники яких сертифікатів звільняються від складання ДПА у формі ЗНО. Рік у рік цей перелік майже не замінюється, проте як тільки вони оновлюються, ми розміщуємо їх на сторінці курсів англійської для підлітків.
МОН запропонувало методичні рекомендації щодо проведення ДПА в школах для 9-х і 11-х класів. Для цих рівнів англійська є предметом на вибір, але вона є також і найпопулярнішим серед необов’язкових предметів. Випускники шкіл складатимуть ДПА у формі ЗНО з англійської – якщо обирають цей предмет. Ну, а 9-ті класи, які обрали цю дисципліну, писатимуть письмову роботу, яка буде складатися з трьох частин (читання, аудіювання та використання мови). Ознайомитись із документом можна на сторінці МОН.
Втім, деякі випускники 11-х класів можуть навіть не складати ДПА у формі ЗНО – якщо вони встигли в поточному або минулому році отримати міжнародний сертифікат, який підтверджує володіння англійською на рівні B1 і вище для загальноосвітніх шкіл, а також B2 і вище – для шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов. У такому разі учасник отримує «автоматичні» 12 за ДПА з англійської.
У числі таких сертифікатів для рівня B1: A2 Key (140+), B1 Preliminary (140–159), IELTS 4.0–5.0, TOEFL iBT (42). Для заліку рівня B2: B2 First (160–179), IELTS 5.5–6.0, TOEFL iBT (72). Сертифікат має бути отриманий до 28 травня 2019 року, до того ж, дуже важливо вчасно його зареєструвати, щоби отримати «автомат» із ДПА.
Учні 9-х класів також можуть отримати 12 балів за ДПА з англійської автоматично, якщо вони встигли отримати свій міжнародний сертифікат у минулому або поточному році. Головне – щоби сертифікат підтверджував рівень A2 для загальноосвітніх шкіл (зокрема, сертифікат A2 Key (133–139) і B1 – для шкіл із поглибленим вивченням англійської.