To read — це неправильне дієслово в англійській мові, яке замість закінчення -ed яке притаманне правильним дієсловам в минулому часі має свою особливу форму.
Відтак, у цьому блозі поговоримо про одне з широко вживаних irregular verbs. Які конкретно форми воно має, у яких phrasal verbs фразових дієсловах зустрічається та як використовувати у реченнях? Розберімося!
Три форми дієслова read
У минулому часі це дієслово, що перекладається як «читати», має такі форми: read — read — read. Цікаво, що воно насправді ніяк не змінюється візуально, але все ж має різні форми й зрозуміти це можна з контексту.
По-перше, пригадаємо, що початкова форма дієслова англійською позначається як Verb 1 та називається Infinitive або The base. Друга форма дієслова, Verb 2 потрібна для минулого часу Past Simple, а третя, Verb 3, — минулого доконаного Past Participle.
По-друге, в англійській є певна група неправильних дієслів, які незмінні в усіх трьох формах за своїм написанням і навіть звучанням: set — set — set, cut — cut — cut.
Однак, неправильне дієслово read по-різному звучить у трьох варіантах, попри те, що пишеться абсолютно однаково. Подивімося на транскрипцію:
- read в 1 формі читається як /riːd/;
- read в 2 формі читається як /red/;
- read в 3 формі читається як /red/.
Приклади з трьома варіантами слова у реченнях ви можете знайти нижче, а поки подивимось на поширені фразові дієслова з ним.
Read та популярні phrasal verbs
Фразові дієслова мають стале значення. Їх потрібно запам’ятати та якомога частіше вживати у мовленні та на письмі, аби закріпити у словниковому запасі.
Наприклад, раніше ми розповідали про фразові дієслова з take, а зараз подивимось на phrasal verbs із read.
Read something into something
Попри те, що read означає «читати», цей вираз використовують тоді, коли хтось надає певній ситуації, фразі або дії надмірного значення. Або ж коли додає власних тлумачень, які можуть не збігатися з реальністю.
- I think you’re reading too much into her smile; she’s just being polite, not necessarily showing any special interest — Я думаю, ти надаєш забагато значення її посмішці; вона просто ввічлива, і не обов’язково виказує якийсь особливий інтерес.
Read something from cover to cover
А в цьому випадку фраза пов’язана з прямим значенням дієслова й означає «прочитати від початку до кінця».
- ‘There Is Land Behind Perekop’ captivated me so much that I’ve read it from cover to cover in 3 days — «За Перекопом є земля» настільки захопила мене, що я прочитала її від початку до кінця за 3 дні.
Read something out
Наступне фразове дієслово — read out — означає зачитувати вголос, а також офіційно оголошувати інформацію на загал.
- He read out Adam’s name, so I understood that we will be in different teams — Він оголосив ім’я Адама, і я зрозумів, що ми будемо в різних командах;
- The headmistress read out the decision on vacation — Директорка оголосила рішення щодо канікул.
Read over/through
Так ми кажемо, коли щось швиденько проглядаємо, прочитуємо від початку до кінця, зокрема, аби перевірити текст на помилки.
- Thank you for reading over my poem; I needed a fresh outlook — Дякую, що перечитали мій вірш, мені потрібен був свіжий погляд.
Read up on something
Коли ми нічого не знаємо про якусь країну, подію чи факт, то шукаємо в інтернеті інформацію та read up on it.
- I had to read up on Vietnam War to better understand the relations between USA and Soviet Union — Мені довелося почитати про війну у В’єтнамі, щоб краще зрозуміти відносини між США та Радянським Союзом.
Read back
Перечитати те, що було щойно записано, зокрема, аби уточнити та перевірити інформацію.
- I told my address on the phone, and the customer service person read it back to me to make sure it was right — Я назвав свою адресу телефоном, і співробітник служби підтримки зачитав її мені, щоб переконатися, що вона правильна.
Власне, read є одним із тих слів, яке утворює невелику кількість phrasal verbs. Тому збережіть табличку нижче та урізноманітнюйте своє мовлення цими виразами.
Фразове дієслово | Переклад |
---|---|
Read something into something | Надавати надмірного значення |
Read something from cover to cover | Прочитати від початку до кінця |
Read something out | Зачитати вголос |
Read over/through | Перечитати перевірити на помилки |
Read up on something | Знайти про щось інформацію |
Read back | Уточнити інформацію |
А тепер пропонуємо потренуватися.
Приклади вживання read — read — read
Спершу, як і обіцяли, продемонструємо приклади речень у різних часах, аби зрозуміти, коли і яка форма дієслова застосовується.
Отже, подивимось на read в Present Simple. У теперішньому часі за правилами застосовується початкова форма дієслова, тому тут все просто:
- I read this letter every day; it reminds me of our youth and the relationship we had — Я читаю цього листа щодня, він нагадує мені про нашу молодість і стосунки, які у нас були.
Початкова форма власне є інфінітивом, і часто в реченні він використовується з часткою to.
- I’d like to read James's new post about his recent trip to Madeira — Я хотів би прочитати новий пост Джеймса про його нещодавню поїздку на Мадейру.
У минулому часі слово пишеться так само, як і read в Present Simple. Однак, пам’ятаємо, що тут вже інша вимова та контекст.
- I read the book with speeches of the president last year. It was quite impressive, you should buy it — Я читав книгу з промовами президента минулого року. Вона була досить дивовижна, тобі варто придбати її;
- He read the menu quickly and decided what to order — Він швидко прочитав меню і вирішив, що замовити.
Read в 3 формі читається як read в 2, однак використовується у минулому доконаному часі Past Perfect.
- By the time of our last meeting, your manager had already read the document, yet I still haven’t heard any feedback from him — На момент нашої останньої зустрічі ваш менеджер вже прочитав документ, проте я досі не отримав від нього жодних відгуків.
Зверніть увагу, що у другій частині речення є фраза “haven’t heard”. Це час Present Perfect, і в ньому так само слід ставити Verb 3:
- Have you read my message on the postcard? — Ти прочитав моє побажання на листівці?
Крім того, додатково подивимось на дві інші форми неправильних дієслів. Verb 4, Present Participle, тобто дієслово із закінченням -ing, та Verb 5, дієслово у третій особі однини.
Четверта форма потрібна для утворення речень у тривалих часах, і може бути використана таким чином:
- Don’t interrupt Ella, she is reading the latest news on election — Не перебивай Еллу, вона читає останні новини про вибори.
Неправильне дієслово read у Verb 5 має закінчення -s, як і всі інші дієслова, що стоять поруч із займенниками та іменниками третьої особи однини:
- Bruce reads science fiction and nothing else — Брюс читає наукову фантастику і нічого більше.
Вправи для перевірки
Тепер переходимо до реального тренування. Пропонуємо поглянути на вправи нижче та виконати їх, аби більше ніколи не плутатись у формах read — read — read.
Вправа 1
Подивіться на речення нижче та визначте, яка форма була застосована у кожному з них:
- Every night before bed, I read a chapter of my book.
- He wants to read more books this year.
- Yesterday, they read a fascinating story about ancient civilizations.
- They have read all the reports and are ready to discuss them.
- Are you still reading that mystery novel?
- Read these instructions carefully before assembling the furniture.
Сподіваємось, це було нескладно, і ваші відповіді збігаються з правильними. 1) Verb 1 — The Base; 2) Verb 1 — The Base; 3) Verb 2 — Past Simple; 4) Verb 3 — Past Participle; 5) Verb 4 — Present Participle; 6) Verb 1 — The Base
Вправа 2
А тепер спробуйте виконати ще одне завдання. Погляньте на речення, знайдіть помилки та виправте так, аби була вжита правильна форма дієслова.
- Yesterday, I readed an interesting report about climate change.
- They have readen all the documents by noon.
- By the age of five, she had already read many children's books.
- Are you read the terms and conditions before signing?
- Ronald read the newspaper every morning.
- By the age of five, she had already read many children's books.
Правильні відповіді тут. 1) readed — read; 2) readen — read; 3) речення правильне; 4) read — reading; 5) read — reads; 6) речення правильне
Записуйтесь на курси англійської в Києві офлайн або ж онлайн з будь-якого міста та дізнавайтесь більше про іноземну мову. Ми переконані, що ви точно зможете опанувати її та говорити впевнено і без бар’єрів!
Коментарі
Чудово!!!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)