Вже майже три місяці поспіль весь світ уважно спостерігає за подіями в Україні. А такі міста як Маріуполь, Харків, Чернігів, Ірпінь, Буча (та інші) назавжди стали справжнім символом мужності й відваги українського народу.
У кінематографі люблять зображати безстрашність і силу волі різних героїв, які долають перешкоди. Хоча навіть вони не зрівняються з незламністю та мужністю наших, українських воїнів. Часто навіть прості люди, які не тримають зброю в руках, стають образом хоробрості, а що вже говорити про військових.
Тож кому хочеться відірватися від новин на кілька годин, прокачати свої listening skills, дивлячись цікаві фільми англійською про сміливих людей, ця підбірка вам знадобиться. Вмощуйтеся зручніше, ми починаємо!
No Escape (2015)
Американський інженер Джек Двайєр вирішує розпочати кар’єру у новій американській фірмі в Камбоджі, тож прилітає туди разом зі своєю дружиною Енні та двома доньками.
Тривалий переліт закінчується в аеропорту великого азійського міста, а новий дім зустрічає їх не надто привітно. Адже головною проблемою для американців стає не мовний бар’єр або пошуки місцевих крамничок, а те, що в місті дуже загострена політична та соціальна ситуація.
Таким чином стихійні мітинги та невдоволення людей переростають у справжню війну, де родина приїжджих може стати розмінною монетою у переговорах. Головний герой має всіма силами захистити свою родину. Тож він починає діяти, але що буде далі…
Кілька фраз із фільму:
If we die here tomorrow, it will have been worth it.
Jack Dwyer: I killed someone.
Hammond: You're alive, Jack. Your family's alive.
You've got a terrible case of nobody tells me what to do.
Argo (2012)
Перед нами оскароносний американський драматичний, історичний фільм 2012 року від режисера Бена Аффлека. Стрічка створена на основі книги «Майстер перевтілення» The Master of Disguise Тоні Мендеза. Насправді ця історія заснована на реальних подіях, пов’язаних зі звільненням заручників у посольстві США в Тегерані.
Отож, за сюжетом в листопаді 1979-го революція в Ірані досягає точки кипіння, коли під час штурму американського посольства в полон було взято понад 60 дипломатів. І все ж, навіть у цьому хаосі шістьом людям вдається врятуватися і знайти притулок у будинку канадського посла. Розуміючи те, що, знайшовши втікачів, іранські війська влаштують їм публічну страту, фахівець ЦРУ з таємного вивозу людей з країни Тоні Мендез пропонує несподіваний та дуже ризикований план евакуації.
Між іншим, слоган картини, який взяв три “Оскари”, звучить так: “Фільм був вигадкою. Операція була реальною”. Одну з нагород взагалі присвоїли за тогорічний найкращий фільм.
Не залишимо вас і без кількох яскравих цитат героїв стрічки:
There are only badoptions. It's about finding the best one.
This is the best badidea we have, sir. By far.
The only way this works is if you believe that you're these people so much that you dream like them.
If we wanted applause, we would have joined the circus.
Darkest Hour (2017)
Воєнно-історична драма режисера Джо Райта розповідає про перші місяці Вінстона Черчилля як Прем’єр-міністра Великої Британії на початку Другої світової війни.
До речі, фільм дає змогу провести багато паралелей із сьогоденням. А головну роль у британській історичній біографічній драмі блискуче зіграв Гері Олдмен, який до невпізнаваності змінився завдяки роботі гримерів.
Сюжет фільму «Темні часи» описує найскладніший і найбільш відповідальний періоди правління Черчилля. Обійнявши посаду прем’єр-міністра, йому доводиться вживати рішучих дій, в той час, як деякі політики були готові йти на угоду з Гітлером. Попри все, йому таки вдалося стати одним з найвпливовіших політичних діячів в історії. А в часи, коли вирішувалася доля Великої Британії, навіть врятувати країну від повного краху.
У цій драмі набереться немало влучних висловів головного героя. Наприклад, деякі з них:
Those who never change their mind never change anything.
Success is not final, failure is not fatal, it is the courage to continue that counts.
Nations which go down fighting rise again, and those that surrender tamely are finished.
You can not reason with a tiger when your head is in its mouth.
Sully (2016)
Американська біографічна кінодрама режисера і продюсера Клінта Іствуда, що вийшла 2016 року розповідає про аварійну посадку літака на річку Гудзон та розслідування цього випадку.
Ще у 2009-у році літак, на борту якого перебувало 155 людей, вилетів із нью-йоркського аеропорту за внутрішнім маршрутом. А вже через кілька секунд після відриву від землі, зустрівшись з пташиною зграєю, він втратив обидва двигуни й змушений був здійснити аварійну посадку. Справді, командир екіпажу пілот Чеслі «Саллі» Салленбергер вирішив посадити літак на воду, попри рекомендації диспетчерів. Злагоджена робота екіпажу та берегових служб дала результат — жоден з пасажирів рейсу не тільки не загинув, але навіть не постраждав серйозно.
Однак, попри те, що Саллі всі називають героєм, пілотові належить відповісти перед льотною комісією, адже він піддав людей, здавалося б, невиправданому ризику. Тож у чоловіка є всього кілька днів, за які він повинен або знайти впевненість у своїх вчинках, або здатися під тиском інженерів і теоретиків, які стверджують, що літак можна було посадити в аеропорту.
Які вирази виділимо з цієї стрічки?
A delay is better than a disaster.
No matter what happens, never stop flying the airplane.
I’m offering you a way out of here. A chance to see places you’ve only read about in books.
Life’s easier in the air.
Everything is unprecedented until it happens for the first time.
All Is Lost (2013)
В українській версії назва цього кіно звучить більш оптимістично — “Не згасне надія”.
Американська пригодницька драма режисера Джея Сі Чандора вийшла у світ ще 2013 року. Оскароносний лауреат Роберт Редфорд грає у цій картині безіменного моряка, який наодинці перетинає на своїй 39-ти футовій яхті Індійський океан.
В якийсь момент, зіткнувшись з дрейфувальним контейнером, його човен починає тонути. На додаток, засоби навігації та зв’язку пошкоджені, а паралельно насувається шторм. Зв’язку зі світом немає, тож тепер майбутнє героя вкрай мінливе. Чи достатньо сильним є його бажання жити, щоб вистояти у жорстоких і ворожих умовах?
До речі, “Не згасне надія” дворазовий володар премії “Оскар” і єдиний кінофільм за більш ніж 100 років історії міжнародного кінематографа, в якому всього один актор і один сценарист/режисер. Хоча при цьому було одинадцять виконавчих продюсерів і ще шість продюсерів різних спрямувань. А ще у сценарії практично відсутні діалоги, що і не дивно, зважаючи на сюжетну лінію.
Звучить загадково, чи не так?!
Отож, сподіваємось, ці фільми зуміють підняти ваш бойовий дух та додати впевненості у майбутньому. Адже добро обов’язково перемагає, і не лише в кіно.
Все буде Україна!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)