7 причин, чому потрібно складати іспити з англійської, і коли це робити

_DSF5455

Ви хочете влаштуватися на роботу, проживати чи навчатися в англомовному середовищі, але англійська вам не рідна. Що потрібно зробити? Зазвичай, необхідно скласти іспит на знання мови і отримати сертифікат, який вимагають університети, компанії чи міграційна служба. Проте окрім очевидних формальних вимог, існує ряд інших причин для складання іспитів з англійської. Мова йтиме про IELTS, TOEFL, FCE та інші: для чого потрібен кожен з цих іспитів, що він дає, та коли його слід складати.

Причина 1. Складання іспиту збільшує мотивацію. Перед будь-яким тестуванням ми, як правило, вчимося більше, ніж будь-коли. Дослідження вже показали, що це може призвести до поліпшення рівня володіння мовою. Незалежно від того, чи ви любите чи ненавидите, тести однозначно спонукають нас до навчання. Студенти, які складають іспити регулярно, навчаються найдовше та найрегулярніше. Студенти, які мають писати тести не так часто, як правило, навчаються лише безпосередньо перед тестом.

Якщо ви мама або тато, то у вас виникне запитання: коли можна починати складати іспити? Відповідь однозначна: чим раніше, тим краще. Діти надзвичайно люблять змагатися та отримувати нагороди за старання. А скласти точно такий же іспит, як і школярі в усьому світі, та отримати сертифікат від самого Кембриджу – набагато приємніше, ніж просту оцінку за правильно виконану домашню роботу. Крім того, формат Кембриджських тестів рівнів Starters, Moves та Flyers дозволяє оцінити знання дитини у цікавій формі, з яскравими картинками, розмальовками, головоломками. Тож діти зазвичай не відчувають стресу під час такого іспиту.

Причина 2. Підготовка до серйозніших тестів. З попередньої причини випливає наступна: якщо ви регулярно складаєте іспити, ви не відчуватимете страху перед складнішими іспитами в майбутньому. Наприклад, діти неминуче складатимуть ДПА чи ЗНО з англійської. За інформацією Міністерства освіти України, тести для ЗНО розробляються на основі іспитів Cambridge English. Тому діти, яким вже знайомий формат Кембриджських тестів, набагато краще справляються з підготовкою та складанням ЗНО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як навчити дитину не боятися іспитів?

Причина 3. Підготовка до іспитів поліпшує ваші навички навчання. Навички навчання – це набір навичок, що стосуються процесу організації і засвоєння нової інформації, та її збереження. Тести та вікторини — дійсно корисні, і вони можуть покращити швидкість навчання. Коли ви складаєте іспит, ви маєте згадати й застосувати вивчене. Цей процес значно покращує ваші шанси запам’ятати інформацію, а також робить майбутні заняття більш продуктивними. Іспити та тестування показують над чим потрібно працювати далі.

Крім того, складаючи іспити, ви можете покращити свою здатність застосовувати вивчене в нових контекстах. Зокрема, наприклад, написання есе допомагає нашому мозку впорядковувати інформацію. Відбувається “глибше навчання” — а отже, ви можете з легкістю брати ці знання та застосовувати їх в інших ситуаціях.

Причина 4. Іспити показують ваш справжній рівень володіння англійською мовою. Іспити з англійської можна складати практично на всіх рівнях.

Якщо ви не знаєте, який у вас рівень, обирайте IELTS чи TOEFL. Ці два тести перевіряють наскільки добре ви вмієте читати, писати, розмовляти англійською та ваше розуміння мови на слух. Вони призначені саме для того, щоб з’ясувати який рівень володіння мовою у кандидата на момент, коли він їх складає.

Екзамени Cambridge English мають 5 рівнів складності та різноманітну професійну спрямованість, і їх можна складати поступово відповідно до розвитку ваших мовних навичок. Іспити Cambridge English включають англійську для дітей (Young Learners або YLE), загальну англійську (General English: A2 Key, B1 Preliminary, B2 First), шкільні екзамени (Exams for Schools), професійну англійську (Professional English), академічну англійську (Academic English, наприклад, C1 Advanced). Перед тим як здавати будь-який з цих іспитів, ви, як правило, вже знаєте свій рівень володіння англійською мовою. Сертифікат лише підтвердить ваші знання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Який спосіб вивчати англійську найефективніший?

Причина 5. Ви тренуєте необхідні вам мовні навички. Наприклад, коли ви готуєтеся до складання іспиту IELTS Academic, ви навчитесь саме тих навичок, які потрібні, щоб досягти успіху у подальшому навчанні. Іспит IELTS Academic обирають ті, хто планує навчатися в університетах або займатися наукою чи працювати, наприклад лікарем чи викладачем, в англомовному середовищі.

На іспиті з академічної англійської використовуються завдання та матеріали, ідентичні до тих, з якими вам доведеться зустрітися в реальному житті. Загалом, як і на інших екзаменах. Лише тут — академічний контекст. Тобто, під час підготовки до іспиту, ви навчитеся:

  • писати есе з відповідною структурою (правильною організацією тексту) та висновками;
  • слідкувати за лекціями та ставити докладні запитання;
  • читати досить швидко для того, щоб впоратися з вимогами академічного курсу;
  • працювати з підручниками та розуміти основні теми та ідеї;
  • чітко та зрозуміло висловлюватися.

З цього випливає і наступна причина скласти іспит: бути успішним у навчанні. Дослідження показують, що студенти, які добре справляються з академічними іспитами з англійської мови, такими як C1 Advanced, найімовірніше успішно навчаються.

Причина 6. Покращуються ваші навички спілкування. На іспитах використовується англійська мова, яку ми чуємо і якою розмовляємо у реальному житті. Готуючись до них, ви вдосконалюєте свою англійську, необхідну для повсякденного життя, роботи та навчання, надалі у вас не виникатиме труднощів у спілкуванні чи співпраці з людьми з усього світу.

Причина 7. Наявність міжнародного сертифіката дає можливість не складати ДПА у школі. Ще у 2018 році МОН запропонувало альтернативний варіант проведення ДПА в школах для 9-х і 11-х класів. Цією можливістю вже скористалося багато випускників. Важливо відзначити, що міжнародні сертифікати мовних іспитів поки що не зараховуються як оцінка за ЗНО. Проте 12 балів за ДПА з англійської можна отримати “автоматом”, якщо мати міжнародний сертифікат. Учні 9-х класів, які вивчали іноземну мову на рівні стандарту, можуть зарахувати міжнародний іспит рівня А2 і вище, а для класів із поглибленим вивченням – В1 і вище. Учні 11-х класів, які вивчають іноземну мову за рівнем стандарт або академічним рівнем, можуть зарахувати міжнародний іспит рівня B-1 і вище, а для класів із поглибленим вивченням іноземних мов – В-2 і вище. Для заліку рівня А2 потрібен сертифікат A2 Key. Підтвердити рівень B1 можуть такі мовні іспити, як A2 KeyB1 Preliminary і IELTS, для B2 потрібні B2 FirstIELTS чи TOEFL iBT.

Якою б не була ваша особиста причина для складання іспиту, якщо ви спробуєте, хоча б раз, то зупинитися вже буде майже неможливо, адже захочеться досягати ще вищих результатів і працювати над собою. До речі, готуватися до іспитів можна разом із нами, якщо вам важко організуватися, а ще навчатися гуртом під наглядом професіоналів набагато веселіше та ефективніше.
А ще ми розробили й запустили повноцінний онлайн-курс для підготовки до іспиту IELTS Academic.