Ринок відеоігор росте з кожним роком. Ігри стають масштабнішими, до них залучаються все більше гравців, проводяться змагання з великими призовими.
Переконані, що ви бачили анонси нової легендарної української гри S.T.A.L.K.E.R. чи GTA VI. Ви також могли чути про наших кіберспортсменів, які часто перемагають на турнірах в Dota 2 та Counter-Strike.
Ймовірно, ви й самі є любителем пограти або маєте в оточені кількох затятих геймерів. Через це вам доводиться чути нові дивні слова, які не завжди можуть бути зрозумілими.
В цьому матеріалі ми зібрали 20 сучасних англійських слів та термінів, які вживають геймери. Ознайомившись із ними, ви точно будете вільно почуватися в кіберспільноті!
Кілька слів про геймерський словник
Геймерський вокабуляр дуже широкий! Гравці використовують терміни для опису ігрового процесу, і технічних аспектів, і взаємодії з товаришами по команді, і звісно ж — багато внутрішніх мемів.
Нижче ми розглянемо одні з найбільш вживаних слів, які підходять для широкого спектра ігор.
Всі їх можна перекласти українською, але зазвичай геймери цього не роблять, тому що англійська є стандартною мовою інтерфейсу ігор і для спілкування з іноземними гравцями.
Buff
У відеоіграх ми зазвичай керуємо якимось персонажем, який володіє деяким набором навичок. За допомогою певних речей його вміння можна тимчасово покращити.
Цей ефект називається «buff». Його також можна застосувати й до різноманітних предметів.
We need to time our attack after the buff to maximise damage — Нам потрібно спланувати атаку після «бафа», щоб максимізувати шкоду.
Camping
Термін означає дію гравця, коли він залишається на одному місці, щоб несподівано напасти на суперника. Його використовують в різноманітних бойовиках — іграх, де треба переміщуватися світом та знищувати противників.
Через те, що іноді гравці зловживають таким видом гри, він набув негативного контексту. Тому, якщо ви починаєте «кемпити» — очікуйте на бурхливу реакцію команди або суперників.
That sniper has been camping near the spawn point for the whole game, it's so annoying! — Той снайпер весь час «кемпить» біля точки відродження, це так дратує!
Cooldown
Вміння персонажа можуть мати обмеження. Якщо ви використали спеціальну здатність, вона не буде доступна одразу для повторного використання.
Доведеться зачекати певний час, поки вона зарядиться або заповниться знову. Цей процес називається перезаряджанням або ж — «cooldown».
My special ability is on cooldown for another 30 seconds — Моя спеціальна здатність на перезаряджанні ще 30 секунд.
Co-op
«Co-op» Скорочення від «cooperative» — кооперативний режим. Це вид гри, коли гравці разом проходять сюжетну кампанію або деякі квести.
Такий режим є в певних відеоіграх, а деякі — створені спеціально для нього. В таких випадках гравці виконують дії, залежні один від одного, щоб досягти певної мети.
Let's team up for some co-op missions and grind those rewards — Об'єднаймось для кооперативних місій і заробимо ці нагороди.
Нещодавно набула популярності гра Chained Together, де 2-4 гравців, прикуті один до одного ланцюгом, мають вибратися з пекла. Їм треба підійматися вгору через різноманітні перешкоди, координуючи свої дії.
Crafting
«Crafting» — це процес поєднання матеріалів для створення нового, потужнішого предмета.
«Крафтити» предмети можливо в багатьох пригодницьких іграх. В деяких з них це навіть життєво необхідно для персонажа.
I'm crafting a new set of armour before we head into the next dungeon — Я створюю новий набір броні, перш ніж ми підемо в наступне підземелля.
Crit
Це скорочення від «critical hit». В багатьох іграх вам доводиться битися із суперниками. Коли ви завдаєте їм потужного удару, який заподіює велику шкоду, це називається «crit».
Такий удар може не тільки відняти багато одиниць здоров’я суперника, але й тимчасово деактивувати деякі його здібності. Це дозволить вам швидше перемогти у битві.
I got a lucky crit and took down the boss in one hit! — Мені пощастило з «крітом», і я зніс боса одним ударом!
Debuf
Протилежний термін до «buff». «Debuff» — це негативний ефект або санкція, яка накладається на персонажа, предмет або здатність у відеогрі.
Watch out for the debuff, it's draining our health quickly! — Обережно з «дебафом», він швидко знижує наше здоров’я!
Drop/loot
Ці два слова мають однакове значення, і можуть зустрічатися в більшості відеоігор. «Drop» або «loot» — це предмети або нагороди, які випадають з переможених суперників або є знайденими в ігровому світі.
Часто в іграх гравець починає гру з мінімальною кількістю предметів, тому йому потрібно шукати додаткові. В таких випадках доводиться оглядати все навколо, щоб знайти корисні речі, якими можна покращити свого персонажа.
Did you see that epic drop after the boss fight? — Ти бачив цей епічний «дроп» після бою з босом?
Frag
«Frag» — вбивство супротивника. Зазвичай слово використовується в шутерах — іграх, де треба стріляти у ворогів. Коли гравець знищив 1 супротивника, це означає, що він має 1 «frag».
У деяких іграх навіть є похідний термін — «entry fragger». Це агент, який має першим увійти в бій, вивести з гри якомога більше супротивників та надати інформацію товаришам по команді щодо ситуації на полі битви.
I managed to frag two enemies before going down myself — Я встиг вбити двох ворогів, перш ніж мене самого вбили.
Easter egg
Розробники люблять позагравати та заінтригувати своїх гравців, тому залишають різноманітні «easter egg» — приховані функції, підказки, секрети всередині гри.
Наперед їх розташування не розкривається. Проте, коли їх знаходять, гравці отримують унікальні предмети, потаємні ходи, або певну інформацію, як відсилання до інших ігор.
Українською ми можемо назвати такі сюрпризи «великодками».
I found a Easter egg in the last level, it was hilarious! — Я знайшов великодку на останньому рівні, це було весело!
Пошук «великодок» також став окремим видом геймінгу. Ця тема цікавить багатьох, тому на YouTube є повно відео, де розповідається про різноманітні хованки від розробників.
Kick
В онлайн-іграх є правила, яких мають дотримуватися гравці, щоб забезпечити здорову атмосферу та не заважати іншим гравцям. Коли їх порушують, то гравців видаляють, тобто — «kick». Це робить модератор сервера або гравці через голосування.
If they keep trolling viciously, we might need to vote to kick them from the lobby — Якщо вони продовжать жорстоко тролити, нам, мабуть, доведеться проголосувати за їх вигнання з лобі.
OG
Скорочення від «Original Gangster». Так називають ветеранів відеоігор або дуже сильних гравців.
That guy's an OG at this game, you can tell by how he moves — Цей хлопець справжній ветеран у цій грі, це видно по його рухах.
PvP
Це скорочення від «Player vs Player». Цим терміном позначають боротьбу між гравцями, коли вони сам на сам.
Це може бути як звичайний момент в грі, так і спеціально організована битва, коли суперники хочуть визначити, хто кращий.
I prefer PvP battles to playing against AI — it's way more exciting — Я віддаю перевагу PvP-битвам замість гри проти штучного інтелекту — це набагато цікавіше.
Pwned
Походить від «owned», але можна використовувати обидва варіанти. Це слово означає, що вас принизили. Ви можете бути «pwned» в чаті за розведення негативу, або ж хтось може принизити вас своєю грою.
Wow, we just got pwned by that sniper — totally didn't see that coming! — Ого, цей снайпер просто принизив нас — ми взагалі цього не очікували!
Respawn
Слово означає «відродження гравця після поразки або смерті». Використовується зазвичай в шутерах, де ви граєте раунд за раундом.
Коли ваш персонаж помирає або програє, починається новий раунд, і ви «respawn». Також це слово використовується для позначення місця, де ви відроджуєтесь.
I'm on my way back after respawning, cover me until I arrive! — Я повертаюсь після «респавну», прикрий мене, поки я не прибуду!
Skin
Це зовнішній вигляд персонажа або предметів з відеоігор. Ним можуть описувати камуфляж чи наліпки на зброї, одяг та зачіски героїв ігор.
«Скіни» можна створити самому або ж вигравати за різноманітну активність. Також вони продаються за ігрові монети або бонуси.
I just unlocked a legendary skin for my character — check it out! — Я щойно відкрив легендарний «скін» для свого персонажа — поглянь!
В деяких іграх є навіть такі унікальні та рідкісні «skins», що їх купують за реальні гроші, і вони можуть коштувати кілька тисяч доларів.
Ось відео з найдорожчими «скінами» з Counter-Strike 2. Ви точно будете здивовані від цих сум!
Speedrun
Цей термін використовується для опису швидкого проходження відеоігор. Це процес гри, коли люди зацікавлені не в самому сюжеті, а в максимально швидкому проходженні його.
Для цього гравці використовують просунуті стратегії або «глюки». Потім вони діляться своїми результатами в мережі та змагаються з іншими «speedrunners» за найшвидший показник.
I'm trying to speedrun this level, so no distractions, please — Я намагаюся пройти цей рівень на швидкість, тому не відволікайте, будь ласка.
Stamina
Персонажі в іграх мають витривалість або енергію, яка використовується для виконання спеціальних дій або здібностей. Вона називається «stamina».
Коли вона на 0, у вас нема сил, і ви нічого не можете робити, тому мусите накопичувати енергію. Тому серед геймерів зможете почути мудру пораду «бережи стаміну».
I ran out of stamina just before reaching the safe zone! — Моя витривалість закінчилася прямо перед тим, як я дійшов до безпечної зони!
Stun
Це стан персонажа, коли його тимчасово вивели з ладу, не дозволяючи діяти або рухатися. Цей ефект на нього накладають суперники або певні предмети.
I've been stunned, I can't move! Someone cover me! — Мене оглушили, я не можу рухатися! Прикрийте мене!
Twink
Цим словом описують гравця, який використовує спорядження або здібності високого рівня на персонажі низького рівня. Це надає йому несправедливу перевагу.
That character is a twink, there's no way they should have such powerful gear! — Той персонаж — твінк, у нього не повинно бути такого потужного спорядження!
Сподіваємось, тепер ви можете спокійно вриватися в ігрові чати та дискутувати про переможні стратегії. Звичайно, для цього треба мати ще досвід в іграх, але ви точно не розгубитесь в обговореннях!
Відеоігри допомагають розвивати словниковий запас, тому намагайтесь більше спілкуватися з гравцями з інших країн та лишайте оригінальну мову інтерфейсу та озвучки. Через деякий час ви відчуєте, що знаєте та розумієте англійську набагато краще.
Отже, keep your stamina and let’s learn English toghether!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)