Хоч ви і навряд чи почуєте подібні скорочення в усному мовленні, у письмовому вони мають важливе значення ✍🏼 Скорочення та абревіатури полегшують життя, процес друкування та спілкування у мережі. Цікаво, скільки часу на улюблені справи ми економимо завдяки «btw», замість «by the way»?
На жаль, навряд чи ви колись дізнаєтесь відповідь на це питання. А от нове скорочення — запросто. «E.g.» та «i.e.» є достатньо часто використовуваними англійськими скороченнями, про значення та відмінності яких ми й поговоримо.
Значення e.g. та i.e.
Обидві фрази є скороченнями з латинської мови. Розглянемо їх значення.
Що означає «E.g.»? Це скорочення від фрази «exempli gratia», українським відповідником до якої є «наприклад». Тобто використовуємо це скорочення при переліку, уточненні або поясненні.
Фраза не обмежує у кількості прикладів, які ви бажаєте надати.
У свою чергу, англійським відповідником фрази «exempli gratia» є «for example». Запамʼятати це скорочення вам допоможе асоціативний ряд: «e.g.» та його значення «example» починаються на одну й ту саму букву.
In our classes, we discuss different topics, e.g. ecology, technology, and culture — На наших заняттях ми обговорюємо різні теми, такі як екологія, технології та культура.
Що таке «I.e.»? Це скорочення від латинської фрази «id est», що означає «тобто» або «іншими словами». Отож, використовуємо скорочення при поясненні або аргументації чогось.
Англійським відповідником «i.e.» є «in other words». Зверніть увагу, що ці фраза та скорочення також починаються на одну букву.
I chose my favourite topic for my class presentation, i.e. ecology — Для презентації на уроці я обрав свою улюблену тему, тобто екологію.
Зверніть увагу, що наявність «e.g.» у реченні розширює кількість варіантів та прикладів. Тоді як «i.e.» навпаки звужує, вказуючи на щось конкретне.
Правопис
У питанні правопису даних скорочень варто запамʼятати лише два простих, але достатньо важливих правила.
- Крапку ставимо після кожної букви, в якій частині речення не стояло б скорочення.
- Для написання скорочення використовуємо маленькі букви. З великої пишемо тільки у випадку, якщо це початок речення. Але замість скорочення на початку речення краще використати його синонім та повну фразу, тобто «for example» для «e.g.» та «in other words» для «i.e.».
На практиці це виглядає таким чином:
Неправильно | Правильно |
I enjoy various sports, Eg soccer, basketball, and tennis. | I enjoy various sports, e.g. soccer, basketball, and tennis. |
I.e., the conference will focus on renewable energy. | In other words, the conference will focus on renewable energy. |
Бажаєте отримати доступ до більшої кількості корисних таблиць, які допоможуть вам покращити рівень англійської мови? Рекомендуємо записатись на курси в Перший Кембриджський центр!
Пунктуація
На відміну від правопису, питання пунктуації є набагато цікавішим та ширшим. Його варто розглядати в контексті британської та американської англійської мови, що ми й зробимо!
🇬🇧 У Британській англійській мові «e.g.» та «i.e.» не виділяються комами. Тобто, у Великій Британії перший приклад даної статті написали б таким чином:
In our classes, we discuss different topics, e.g. ecology, technology, and culture.
Зверніть увагу, що у даному випадку кома перед «e.g.» стоїть не через виділення скорочення, а задля розділення частин складного речення.
🇺🇸 У Американській англійській ці скорочення прийнято виділяти комами з обох сторін, тому у випадку спілкування з американцем краще написати так:
In our classes, we discuss different topics, e.g., ecology, technology, and culture.
Також у контексті пунктуації «e.g.» та «i.e.» варто розглянути використання дужок. Їх вживання залежить від стилю мовлення та спілкування, про що ми й поговоримо далі.
Стиль
Скорочення с є абсолютно універсальними, адже можуть використовуватись як у дружньому спілкуванні, так і у діловій переписці. Але є одна відмінність — використання дужок.
У дружньому спілкуванні наявність дужок є особистим вибором, а от при написанні наукової роботи або спілкуванні з партнерами компанії у дужки варто взяти як скорочення, так і приклади.
In our classes, we discuss different topics, (e.g. ecology, technology, and culture).
У Чиказькому стилістичному довіднику, що використовується як базовий стандарт для гуманітарних публікацій зазначено, що «e.g.» та «i.e.» варто брати у дужки завжди.
Отже, скорочення «e.g.» та «i.e.» плутають так само часто, як і використовують. Але на основі вищезазначеної інформації можемо зробити висновок, що вони відрізняються як за значенням, так і за випадками використання на письмі.
Памʼятайте, що правильне вживання скорочень підвищує якість комунікації і допомагає донести інформацію до читача швидше та ефективніше.
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)