Сьогодні вже не нікого здивуєш, що англійську можна вчити за допомогою соцмереж, як от Facebook чи Instagram, або месенджерів на кшталт Telegram. Не пасе задніх і доволі молода мережа TikTok, що буквально заполонила підлітків останнім часом. Саме про TikTok та його можливості для вивчення англійської мова піде далі.
Мікронавчання — сучасний тренд
Коли говоримо про формат навчання через соцмережі, то без мікронавчання або microlearning ніяк не обійтися, адже тут ми отримуємо знання зовсім невеликими порціями. По-перше, немає чіткого визначення “мікро”, проте загалом мається на увазі, що цей процес триває менше години, або ж кілька хвилин чи навіть менше хвилини. По-друге, студенти зазвичай навчаються у власному темпі, за власним розкладом — а це свідчить про гнучкість мікронавчання, яка ідеально поєднується з соціальними медіа. Серед інших основних переваг такого навчання: швидкість та доступність. Деякі новітні дослідження також підтверджують краще запам’ятовування інформації через такий підхід. Хоча й немає прямих доказів того, що мікронавчання — найкращий спосіб вивчення іноземної мови, його переваги сміливо можна використовувати, щоб доповнити більш традиційні методи навчання.Цим вже встигли скористатися індійці, адже саме вони найпершими почали тестування можливостей платформи за допомогою нової програми EduTok. Хештег #edutok допоміг TikTok зібрати понад 116,9 млрд переглядів, а користувачі й надалі продовжують створювати короткі відео з порадами на різні теми: фітнес, мотивація, математика, природничі науки та уроки англійської.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вчити англійську за допомогою пісень?
Популярні канали ТікТок
How to British @how_to_british
Творці контенту — Дерсі Літтлер та Аніта Чен — не вчителі. Дівчата починали з розваг, але з величезною кількістю повідомлень, що стосуються вивчення мови, тепер опинилися втягнутими у сферу вивчення англійської мови. Отже, тепер вони все більше співпрацюють з професійними викладачами англійської мови і навіть з мережами міжнародних курсів англійської, створюючи онлайн-проекти. “How To British” зосереджуються на культурі та лексиці. Їх контент містить британський сленг, порівняння британської та американської англійської та навчання омонімів у комічній формі, тощо.
@linguamarina
Марина знімає відео у форматі словника. Вона говорить англійською мовою досить повільно, тому її легко зрозуміти. Вона знімає відео в різних ситуаціях і описує, що вона використовує, робить чи бачить. Наприклад, у неї є відео про те, як вимовляються назви брендів, або відео у своєму автомобілі з описом різних частин автомобіля тощо.
Teacher Luke @english_with_teacherluke
Це чудовий канал для тих, хто бажає вивчати американську англійську. Він знімає багато відео у контексті, наприклад, коли він на пляжі, на ярмарку чи навіть у лісі. Це полегшує засвоєння нових слів та виразів. Він також має цікаві пости із понад чотирма мільйонами переглядів про texting lingo, а також про скорочення та абревіатури.
Ms James @iamthatenglishteacher
Багато з нас ламають голову над тим, як вживати слова на кшталт affect та effect, farther таfurther,capitol та capital, тощо. Клаудін Джеймс, вчитель англійської мови, яка є учасником першокласного проекту The New York Times Teaching Project, допомогла студентам впоратися з багатьма з цих хитрих слів за допомогою доступної платформи TikTok. Як зізнається викладачка, вона почала публікувати уроки граматики на TikTok, тому що їїї учні, які були віртуальними учнями, не дивилися її відео на YouTube. Вона запитала своїх студентів, що б вони хотіли, щоб вона зробила аби вони переглянули відео, і їхня відповідь була “TikTok”.
Real Life English @reallifeenglish
Цей обліковий запис є досить смішним, адже його веде подружжя британки та американця. Іноді вони порівнюють акценти, і це досить весело. Вони зосереджуються на тому, як люди говорять у реальному житті, і як це у порівнянні з підручником англійської мови. Іноді вони розмовляють досить швидко, що прикро, але якщо вам подобається вивчати сленг, це ваш канал.
Andrea Holm @andreaholmenglish
Андреа не просто стоїть і розмовляє з камерою, а водить підписників із собою на прогулянки, розігрує телефонні розмови та робить невеликі сценки, щоб по-справжньому уточнити граматику чи лексику, про яку вона говорить.
English Understood @englishunderstood
Цей британець говорить повільно і чітко, пропонуючи різні фрази для того, щоб сказати одне й те саме. Наприклад, він дає багато англійських фраз про те як сказати, що ти хворий, як попросити вибачення за те, тощо. Він також вдається в деякі діалектні відмінності між англійською та американською англійською. У нього немає класичного лондонського акценту ВВС, тому це хороша практика “іншого” британського акценту.
@shurikokay
На цьому каналі автор пояснює англійську граматику російською мовою за допомогою прикладів на аркуші паперу. Канал може бути корисним для тих кому важко вивчати граматику англійською мовою. Цей самий автор також має канал, в якому він жартує про нюанси англійської лексики, вимови, перекладає пісні та робить дуети з підписниками.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчимо англійську за допомогою серіалу Friends
Що можна робити в ТікТок?
Крім того, що в ТікТок можна просто дивитися відео, є деякі способи, які користувачі пристосували для практики англійської мови. Наведемо приклади кількох завдань, які ви можете виконувати самостійно, з друзями, однокласниками чи іншими користувачами мережі по той бік екрану вашого гаджета.
Word Associations
Суть гри полягає у тому, що один учасник називає слово чи тему, а інший має назвати якомога більше слів англійською, які він асоціює з цим словом. Це можуть бути слова по темі чи слова, що стосуються певних книг, фільмів, місць, тощо — залежить від вашої фантазії. Це чудовий спосіб повторити слова, які ви вчили раніше, а також вивчити нові, адже якщо інші учасники челенджу називатимуть слова, яких ви не знали раніше, це привід заглянути до словника і вивчити щось новеньке. Ось як, наприклад, виглядає гра по темі героїв фільму про Гаррі Поттера:
Daily vocabulary
Один з найкращих способів не забути нові слова чи фрази — використовувати їх якомога більше. Робіть відео з новими словами, які ви вивчаєте. Раніше це були Picture Dictionaries, тепер настав час відеословників. Ви можете складати прості речення з новими словами, головне робити це щодня. Додавайте хештег #English, просіть друзів коментувати та голосувати за відео.
Челенджі з прийменниками
Прийменники інколи важко навчитися правильно вживати. Запустіть челендж, в якому потрібно скласти речення з якомога більшою кількістю прийменників у ньому. Речення має бути граматично правильним та веселим.
Те ж саме можна робити з іншими словами. Якщо ви вивчили кілька нових слів, спробуйте скласти речення, в якому вони усі будуть. Навіть якщо речення буде дуже смішним.
Дуети
#duets дають змогу практикувати англійську у парах, і формат ТікТоку дає для цього безліч можливостей: дуети пісень, відгуки на відео інших користувачів, діалоги. Ось приклад діалогу, який ми з моїм колегою готували для своїх студентів. Потім студенти створювали подібне відео зі своїми друзями, батьками, незнайомцями з мережі:
Практика вимови
Створення відео не лише покращує ваші навички говоріння та збільшує словниковий запас, а й може позитивно впливати на вашу вимову. Складіть список слів, які вам важко вимовляти. Складіть з ним по 1-2 реченню, та запишіть відео, сконцентрувавшись на правильній вимові. Передайте естафету другові, колезі, тощо. Сподіваюся запропоновані завдання прекрасно доповнять ваші основні уроки англійської і стануть для вас у пригоді. То ж навіть якщо ви не збираєтеся вступати на факультет ТікТок, його можна дуже вдало використати аби покращити свою англійську.
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)