Більшість батьків погоджуються, що англійська — важливий інструмент для успішного майбутнього дитини. Однак, разом з цією думкою виникає безліч питань: коли починати вчити мову, як обрати викладача, чи займатись з дитиною вдома…
Звісно, аби розібратись з усім цим, батькам потрібно витратити немало часу. Тож, ми у Першому Кембриджському центрі вирішили допомогти й детально розповісти про особливості вивчення мови дітьми різного віку та конкретно наш підхід до курсів.
Для цього ми поспілкувались з фахівцем нашого центру, академічною директоркою, яка курує навчання дітей та підлітків, Лідією Сімак. Почнемо!
Особливості поділу на групи
Для того, щоб зрозуміти як навчається та чи інша дитина, варто визначити в яку з 3 категорій її віднести:
- дитина,
- молодший підліток,
- підліток.
Ця градація визначається не лише за віком, а й за індивідуальними особливостями розвитку.
Батькам необхідно розуміти, що на кожному етапі дорослішання мозок дитини працює по-різному і зовсім не так, як у дорослих людей.
А тому дитяче навчання — це особливий процес, до якого залучають лише кваліфікованих викладачів, які знають не лише методику та нюанси дисципліни, а й особливості вікової психології, когнітивних здібностей.
Діти
До цієї категорії зазвичай відносять дітлахів віком 6 – 11 років. рідше до 12 років
- 6 років — час, коли дитина йде до школи та починає опановувати всі необхідні для життя навички: читання, письмо.
- 11–12 років — час, коли починається статеве дозрівання, перебудова організму та зміна мислення.
Дитяче мислення — базове, не здатне до логіки та аналітики, а тому засвоєння мови на основі правил не є можливим. Діти вчаться через:
- контекст,
- гру,
- картинку,
- ситуацію.
Їхнє навчання загалом засноване на конкретних, актуальних для їх віку предметах та поняттях.
Наприклад, якщо діти вивчають тему «настрій», їм зустрічатимуться слова happy, sad.
Тобто поняття, які не мають напівтонів, відтінків настрою, прихованих сенсів, які не здатні осягнути діти.
Крім того, для малечі дуже важливе постійне повторення вивченого матеріалу, адже вся інформація швидко забувається. Особливо, якщо враховувати, що єдине місце, де дитина практикує свої мовні навички — це курси або уроки англійської.
Загалом, діти:
- обожнюють гратись,
- не люблять змагань,
- вважають авторитетом вчителя,
- спілкуються між собою, але більше зацікавленні у собі.
Максимальний рівень, який можуть успішно опанувати діти такого віку — A2. Однак, у середньому вони переходять до категорії молодших підлітків із закритим рівнем A1.
Курси для дітей
Перш за все, всі курси розраховані на вікові особливості, а саме — на швидкість засвоєння інформації та тривалість фокусування уваги дитини.
Всього у Першому Кембриджському центрі для дітей створено 6 курсів тривалістю 9 місяців кожен. Базою цих курсів стала серія підручників Academy Stars, Macmillan. Вони є дуже привабливими для дітей зовні, а також адаптованими за змістом:
- більшість інформації подана у картинках,
- невеликий обсяг текстів,
- збільшений шрифт,
- яскраві акценти.
Дитина у віці 6 – 10 років потребує частих повторень, постійної зміни діяльності та ігор. Тому підручник на уроці в 90 хвилин залучений приблизно 20 хвилин і це — нормально.
На засвоєння одного рівня у дітей йде 2 роки. Це часто непокоїть батьків, але слід прийняти, що вікові особливості просто не дозволять дитині впоратись швидше.
3 занять по 90 хвилин на тиждень достатньо для вивчення нової інформації, закріплення, повторення та розвитку мовних навичок.
Зазвичай, молодші школярі опановують мову до курсу Step 5, що відповідає 5 класу, а потім переходять в категорію pre-teens і продовжують навчання адаптоване до їх нових потреб.
Молодші підлітки
Інакшими словами цю категорію можна назвати pre-teens. У неї потрапляє людина, в якої починається процес статевого дозрівання. Адже саме під час такої перебудови організму змінюється мислення дитини.
Варто розуміти, що це перехідна категорія, тому обʼєднує ознаки дитячого та підліткового навчання.
Молодші підлітки починають абстрактно мислити, зʼявляється логіка та здатність до аналізу. З цими дітьми вже можна починати розглядати правила, засновувати навчання на них.
Молодші підлітки:
- починають цікавитись одне одним,
- більше спілкуються між собою,
- цікавляться тим, що про них думають інші,
- люблять дорослі обовʼязки й більш дорослий підхід.
Здебільшого у 13 років pre-teens опановують мову до рівня B1.
Курси для pre-teens
Навчання для молодших підлітків так само триває 9 місяців, однак швидкість опанування збільшується. А тому, один рівень у віці з 10 до 12–13 років дитина може опанувати за 1,5 року замість 2.
Тривалість фокусування уваги також збільшується, а тому навчання стає менш ігровим. Змінюється і література:
- дитячий підхід комбінується з дорослим,
- шрифт стає меншим,
- обсяг текстів для читання та слухання збільшується,
- коло тем, які вивчають, розширюється.
Молодші підлітки також за один курс проходять один підручник.
Загалом, для них є 5 курсів:
- Level Start
- Level 1
- Level 2
- Level 3
- Level 4
Скільки з них встигне опанувати дитина, перш ніж виросте з цієї програми — залежить від індивідуального розвитку.
Батькам варто розуміти, що не має сенсу спішити переходити з категорії в категорію за віком, варто орієнтуватись на зрілість дитини.
Якщо для неї в 10 років краще залишитись у дитячих групах, а перейти до pre-teens в 11 — наші фахівці, зокрема академічна директорка Лідія Сімак, сповістять вас про найкращий шлях.
Для дітей, яким ще рано переходити до наступної категорії, у нашому центрі є перехідні рівні. Вони розроблені спеціально, щоб дитина закріпила знання і не втратила те, що вже вивчила.
Памʼятайте: дитина, яка навчається не у своїй групі за розвитком та зрілістю, відчуватиме дискомфорт. Крім неї, некомфортно буде й іншим учасникам процесу — вчителю та одногрупникам. Отже, ми у Першому Кембриджському центрі завжди зацікавленні у найточнішому підбору рівня та групи для дитини будь-якого віку.
Підлітки
Найбільших змін звісно зазнає навчання тінейджерів. В цю категорію зазвичай потрапляють діти віком 13 – 18 років, які своєю чергою можуть поділятись на молодших та старших підлітків. Теоретично і молодші, і старші можуть вчитись разом, однак частіше — вони перебувають на різних рівнях.
Навчальний процес у тінейджерів відбувається майже як у дорослих:
- їх підручники виглядають по-дорослому,
- тексти для слухання та читання іноді розкривають якусь проблематику,
- лексичні теми стають більш абстрактними.
У підлітків є кілька важливих змін, які впливають на навчання.
Насамперед це поява власних активних переживань, сильної сонливості та втомлюваності, розсіяної уваги.
Часто тінейджери починають гірше вчитись та потребують більше часу на засвоєння матеріалу.
Крім того, діти такого віку:
- не терплять дитячого ставлення до себе,
- люблять спілкування,
- втрачають авторитет вчителя,
- здебільшого їх цікавить думка однолітків.
Батькам дітей з цієї категорії потрібно розуміти, що неабияку роль грає мотивація. Ба більше, підлітків важче мотивувати ніж дітей! Тож, подбайте про це, аби навчання було максимально результативним.
Курси для тінейджерів
Підлітки здатні засвоювати інформацію швидше за інші категорії, тож для опанування одного рівня їм вистачає року. Проте це не стосується рівня B2.
Ця сходинка є складною, насиченою новою інформацією, а також потребує поглиблення всіх навичок дитини. Зазвичай на це відводять два роки.
Ми пропонуємо курси для підлітків з рівня A2 до C1. Зазвичай дитина може опанувати мову на рівні B2.
Для рівня B1 розроблений український випускний іспит ЗНО. Однак для вступу за кордон зазвичай актуальніше скласти Кембриджський іспит B2 First FCE або IELTS та TOEFL.
Кожен курс для категорії підлітків триває 9 місяців. Дитина займатиметься 3 рази/тиждень по 90 хвилин або 2 рази/тиждень по 135 хвилин.
Підхід у Першому Кембриджському центрі
Курси у Першому Кембриджському центрі розроблені з урахуванням особливостей дітей різного віку та контексту, в якому вони зазвичай живуть.
Відтак, коли батьки вирішують привести до нас свою дитину, то після аналізу її рівня знань, з неї спілкуватиметься наша академічна директорка. Такий процес необхідний для точного визначення категорії, в якій дитині буде комфортно навчатись.
Ми аналізуємо кожну дитину індивідуально. Наприклад, діти у 10 років зовсім різні — хтось ще полюбляє дитячі ігри, а хтось вже розпочав процес дозрівання, дорослішання і тому краще впорається у групах молодших підлітків.
Чому ми так робимо? Тому що від такого поділу залежить як відбуватиметься навчання, як буде проходити урок, яка буде діяльність на уроці. Крім того, категорія також визначає кількість часу, який дитина витрачатиме на опанування рівня.
У нас в центрі також вітається індивідуальний підхід до кожного, а тому, якщо викладач помічає, що дитина могла б без перевантаження виконувати більше домашнього завдання, то про це обовʼязково дізнаються батьки.
Також батьки можуть легко відстежувати прогрес через фідбеки кожного модуля або безпосередньо звертатись до тічера за додатковою інформацією.
Викладачі, поміж іншого, добре помічають настрій та стан дитини, а тому деколи можуть виявити певні негаразди у житті дитини та вчасно повідомити батьків. Тож для нас дуже важлива комунікація з мамами та татами наших молодих студентів.
Тож, наостанок пропонуємо ще раз обговорити ключові моменти щодо дитячого навчання!
- Діти, молодші підлітки та підлітки мислять та сприймають інформацію по-різному, а тому мають різні:
- підручники,
- теми для обговорень,
- час концентрації уваги,
- авторитети,
- підхід та основну діяльність на уроках.
- Час засвоєння рівня може коливатись, однак здебільшого:
- для дитини: один рівень — два роки,
- для молодших підлітків: один рівень — півтора року,
- для підлітків: один рівень — один рік, окрім рівня B2.
- Максимум по закінченню школи дитина досягає B2, вкрай рідко — розпочинає вивчення C1.
Ми завжди рекомендуємо батькам звертатись з будь-якими питаннями щодо навчання до нас телефоном +38 044 580 33 00, поштою info@cambridge.ua чи у соціальних мережах, аби не гаяти час на помилково обрані курси чи матеріали.
Турботливі мами та тати завжди можуть допомогти своїй дитині відкрити багато дверей у майбутньому, давши їй якісну освіту!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)