✏️ Future Perfect Continuous — це граматична структура, яка виражає тривалі дії в майбутньому. У перекладі його називають майбутній доконано-тривалий час.
Все, що відбувається у Future, виражається за допомогою Future Simple, Future Continuous, Future Perfect, або ж Future Perfect Continuous. Так, здається, що все дуже заплутано, але не поспішайте засмучуватися.
Усе це означає, що в кожному із цих часів є граматична структура, яку необхідно використовувати в певному випадку. У цьому блозі ми розберемося, які ж випадки існують для Future Perfect Continuous і подивимося на приклади. А ще ви дізнаєтеся, які особливі властивості виділяють цей час з купи інших.
І почнемо ми з питання про те, як будується майбутній доконано-тривалий час.
Будова Future Perfect Continuous
Формула складається з модальних та допоміжних слів, а також дієслова у формі Present Participle, тобто із закінченням -ing. Тепер подивимось на неї у різних формах речень.
Стверджувальне
Subject + will/shall + have been + verb-ing
Отже, формула утворення стверджувального речення у Future Perfect Continuous містить усі ті елементи, які ми зазначили вище, та іменник на початку.
Питальне
Will/shall + subject + have been + verb-ing?
У питальному реченні допоміжні дієслова класично виносяться наперед, після чого вживається іменник.
Заперечне
Subject + will not/shall not + have been + verb-ing
Тут також все, як і в інших часах англійської: до модальних will або shall додається частка not.
Так, у цьому часі можна використовувати і will, і shall. Основна різниця між ними в тому, що will зустрічається частіше і в мовленні, і на письмі. А от shall — це більш формальне слово, доречне в офіційному спілкуванні.
Використання Future Perfect Continuous Tense
Отож, якою має бути ситуація, аби в ній використати цю структуру? Кембриджський словник пояснює, що майбутній доконано-тривалий вживаємо для того, аби наголосити на тривалості дії в певний момент у майбутньому.
Тобто, коли є певна точка в моменті у майбутньому, з якої ми дивимось в минуле та оцінюємо тривалість дії.
Аби зрозуміти цю концепцію, подивимось на приклад:
- By the time the movie ends, they will have been watching it for three hours — На момент, коли закінчиться фільм, вони дивитимуться його вже 3 години.
Тепер розберемо його на складові:
- точка в майбутньому, яка ще не настала — by the time the movie ends;
- з неї ми «оглядаємось» в минуле та дивимось на дію цілком — watching films;
- далі оцінюємо її тривалість — three hours.
Все це робить речення таким, де слід застосувати формулу цього часу. Так це виглядає схематично:
Ось і все! Це — єдиний випадок, коли вживається така структура в майбутньому. Подивімось на приклади Future Perfect Continuous Tense, аби проілюструвати цю схему, та перейдемо до часових маркерів!
- By this time tomorrow, he will have been waiting for his package to arrive for a week — Завтра в цей час буде тиждень, як він чекає на прибуття посилки;
- By next summer, we will have been living in Lviv for five years — До наступного літа ми проживемо у Львові вже п’ять років;
- By the afternoon, they will have been painting the fence for six hours — В обід буде шість годин, як вони фарбують огорожу;
- By next weekend, they will have been changing the Internet provider for two months — До наступних вихідних буде вже два місяці як вони змінюють інтернет-провайдера;
- He will have been driving his new car for a year by this time next month — До цього часу наступного місяця він буде їздити на своїй новій машині вже рік.
Зверніть також увагу на те, що у всіх цих реченнях перша частина, де ми повідомляємо про певний час у майбутньому, відділена комою.
Однак ця частина може стояти наприкінці; в такому випадку ставити кому перед нею не потрібно.
Маркери часу
Якщо визначити контекст складно, і ситуація загалом викликає сумніви, допомогти визначитись чи використовувати формулу майбутнього тривалого часу, можуть маркери часу.
Це зокрема такі слова:
- by;
- by the time;
- by the next week/day/morning…;
- for hours/weeks/years.
До них можна додати ще й till та untill. Розглянемо ще кілька прикладів з ними:
- Till Sunday, she will have been reading this book for twenty days — У неділю буде 20 днів, як вона читає цю книгу;
- Jenna will have been working in the ministry for 15 years till next month — Наступного місяця буде 15 років як Дженна працює в міністерстві;
- By your birthday, I will have been choosing the university for 3 months — На твій день народження буде вже 3 місяці як я обираю університет.
Future Perfect і Future Perfect Continuous
Плутанина в часах — це поширена проблема, для якої, однак, є просте рішення. Принаймні, в цьому випадку.
Отож, для Future Perfect Continuous є лише той випадок вживання, який ми описали вище. Дійсно, схожість із Future Perfect є, адже обидва належать до групи Perfect. доконаних часів
Та різниця між ними така:
Future Perfect | Future Perfect Continuous |
🔸 є точка в майбутньому
🔸 дія завершиться в цій точці |
🔸 є точка в майбутньому
🔸 дія може завершитись, а може й тривати. Точка — лише момент, в якому ми вимірюємо тривалість дії |
➡️ акцент на тому, що певна дія завершиться у певний момент в майбутньому | ➡️ акцент на тому, що дія буде тривати певну кількість часу в певний момент у майбутньому |
Порівняйте два речення: яке з них має структуру Future Perfect, а яке Future Perfect Continuous?
- By the end of the year, Dmytro will have finished writing his novel.
- By the end of the year, Dmytro will have been writing his novel for two years.
Очевидно, перше — це Future Perfect. Чому? Бо у нас є чіткий час в майбутньому та факт, що в цей час Дмитро завершить написання свого роману.
А от в другому ми бачимо, що в кінці року буде два роки, як Дмитро пише роман. Але він може продовжити його писати далі.
Тепер, коли правила вживання, структури та формули майбутнього тривалого часу зрозумілі, пропонуємо потренуватися і пройти тест!
Вправа на Future Perfect Continuous
Отож, нижче в реченнях потрібно обрати правильну форму слів, аби речення відповідало структурі цього часу. Натискайте на правильний варіант та кнопку ‘Submit’.
Правильна відповідь буде підсвічена зеленим кольором.
Сподіваємося, результат вас потішив. Якщо залишилися будь-які запитання — ми завжди на зв’язку! Пишіть нам у соцмережах, телефонуйте нашим менеджерам за номерами +380 (67) 477 66 51 або +380 (50) 348 71 79, або ж приходьте в офіс у Києві за адресою Ярославів Вал 13/2Б.
Ми відповімо на всі запитання, допоможемо підібрати курс і визначити рівень англійської. А ще — обрати групу та викладача, з якими буде комфортно та весело підіймати свої знання на новий рівень!
Приходьте у First Cambridge Centre, аби вражати всіх своєю англійською ⭐️
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)