При спробі влаштуватися на роботу інтерв’ю лякає багато кого: можна бути яким завгодно гарним спеціалістом, досконало володіти діловою англійською, проте досить перенервувати під час співбесіди – і місія провалена. Тому слід до цих заходів готуватися заздалегідь, особливо якщо мова йде про влаштування на роботу за кордоном. Наприклад, пропонуємо ознайомитися з 10 питаннями, які ви скоріш за все почуєте під час інтерв’ю.
- Розкажіть про себе. Це питання дозволяє не лише розрядити атмосферу напруженості, а й дійсно презентувати себе з кращого боку. Втім, не слід занадто занурюватися у подробиці, а краще розповісти про те, яка ви людина, що вас захоплює і яке місце у вашому житті займає кар’єра.
- Що ви робили на останній роботі? На перший погляд, відповісти на це питання досить легко, адже ви точно знаєте, що робили. Проте слід враховувати специфіку вакансії та її вимоги, і робити акцент саме на тих своїх обов’язках, що можуть стати у нагоді і на новому місці, а також на тих навичках, котрі потрібні за умовами вакансії.
- З якими труднощами ви стикалися на останній роботі та як із ними впоралися? Це питання ставлять, коли прагнуть з’ясувати, наскільки успішно кандидат впорається із проблемами, тому і розповідати слід, роблячи акцент на своєму вмінні долати перешкоди.
- Що вам подобалося і не подобалося на останній роботі? Тут головне під час відповіді не забувати про умови вакансії. Крім того, ні в якому разі не слід відзиватися негативно про останнє місце роботи, навіть якщо воно насправді було жахливим.
- Яка ваша найсильніша сторона? Дуже важливо дотримуватися балансу: бути досить впевненим у собі та своїх здібностях, проте не вихвалятися. Звісно ж, краще підкреслювати саме ті якості, котрі необхідні для роботи, на яку ви проходите співбесіду.
- Яка ваша найбільша слабкість? Тут краще бути досить чесним, проте показати, що ви не тільки знаєте про свої слабкості, а і працюєте над своїми не кращими сторонами, долаєте їх.
- Як ви даєте собі раду зі стресом і тиском? Таке питання найчастіше ставлять тоді, коли робота передбачає багато і того, і іншого. Тому вірною відповіддю може бути щось на кшталт ствердження, що труднощі вас стимулюють та мотивують, а певні якості, які у вас є, дозволяють уникати більшості проблем і з гідністю долати ті, що залишилися.
- Яке ваше найбільше досягнення на останній роботі? Не обов’язково це має буте закінчений та успішний проект. Головне – щоб ви отримали корисний досвід, котрий можна буде застосовувати вже на новому місці.
- Розкажіть про певні тяжкі моменти на роботі та як ви їх долали. Це – ще один спосіб дізнатися, як ви справляєтеся із труднощами і поводите себе у стресових ситуаціях, тому стратегія така ж сама, як і у сьомому питанні.
- Яку ви мали початкову зарплатню, а із якою звільнялися? Таким питанням намагаються вивідати, наскільки ви конкурентоспроможні на ринку праці. Тут краще нічого не вигадувати, тому що найчастіше ваші ствердження буде легко перевірити. І якщо у кандидата було урізання зарплатні, це зацікавить менеджера, а отже і відповідь на подібні питання краще приготувати заздалегідь.
Готові перейти на кардинально новий рівень?
Що ще почитати: Як вчити англійську, якщо ви працюєте.