Як учні 4-х, 9-х і 11-х класів складатимуть ДПА у 2021 році

Пропонуємо дізнатися, які предмети необхідно буде складати школярам у рамках державної підсумкової атестації (ДПА) у 2021. Дані взяті з проекту наказу МОН, запропонованого до обговорення до 12 жовтня 2020.
ДПА для учнів 4-х класів
Державна підсумкова атестація для учнів 4-х класів проходитиме в письмовій формі в школах, де вони навчаються. Випускникам 4-х класів у 2021 році необхідно буде скласти 2 або 3 іспити:
- Українська мова
- Математика
- Мова національної меншини*
*Для класів із навчанням або вивченням цієї мови.
ДПА для учнів 9-х класів
Державна підсумкова атестація для дев’ятикласників також походить у письмовій формі та також у тих же школах, де й навчаються діти. У 2021 році їм належить складати 3 іспити:
- Українська мова
- Математика
- Предмет на вибір педради
Педрада може обрати один предмет зі списку: біологія, географія, всесвітня історія, історія України, зарубіжна література, інформатика, основи правознавства, українська література, фізика, хімія або іноземна мова (залежно від тої, що вивчається в школі: англійська, німецька, французька або іспанська). Дуже часто школи роблять ставку на сучасні тенденції та обирають у якості третього предмету англійську, тож знання, отримані на курсах англійської мови для дітей, можуть стати в нагоді.
Школи з навчанням або вивченням мови національної меншини можуть замість зарубіжної літератури складати інтегрований курс «Література», а також складати такі предмети, як мова національної меншини та мова корінного народу.
ДПА для випускників 11-х класів
Державна підсумкова атестація для випускників шкіл проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з 4–5 предметів:
- Українська мова
- Математика
- Історія України чи іноземна мова (що вивчається в школі) на вибір випускника
- Предмет на вибір випускника зі списку доступних
- Мова національної меншини*
* Для шкіл, де проводилося навчання на цій мові або вона вивчалася.
З предметів на вибір для четвертого пункту доступні: біологія, географія, хімія, фізика, історія України чи іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська). Для шкіл із математичним нахилом учні можуть обирати біологію географію, фізику або хімію.
Тепер, коли англійська мова стала одним з обов’язкових предметів на вибір, ще більше випускників складатимуть саме цей іспит. Ми нагадуємо, що готуватися до нього варто заздалегідь: за місяць добре підтягнути знання неможливо. А от якісно підготуватися до іспиту та підвищити рівень знань за півроку на курсах англійської для підлітків – цілком реально.
Не забувайте заглядати до нашого чек-листу із ЗНО з англійської, якщо ви готуєтеся до цього іспиту вже в новому році.
Інші новини
Снігова буря в Україні, рейтинг пісень в Apple Music та дрейф найбільшого у світі айсберга: дайджест новин з іноземних ЗМІ
1.12.2023
Україна посіла 45 місце в світовому рейтингу знання англійської, — дослідження
29.11.2023
Вчимося на «Дія.Освіта»! Новий серіал від викладачів нашого центру на платформі
29.11.2023