Чек-лист для підготовки до ЗНО з англійської мови

Чек-лист для подготовки к ЗНО по английскому языку

Ви вже визначилися з вишами та спеціальностями, які вас цікавлять, і вам потрібно складати ЗНО з англійської мови. Звісно ж, щоби дістати максимально високий бал, потрібно добре підготуватися до іспиту. Пропонуємо вам чек-лист для ефективної підготовки до англійського ЗНО.

1. Підтягніть англійську заздалегідь

Ця порада здається очевидною, але щороку тисячі студентів намагаються за місяць засвоїти програму, розраховану на рік–два. Щоби добре вивчити мову, потрібно витратити на це певний час. Наприклад, підраховано, що для впевненого рівня B1 треба витратити приблизно 400 годин на навчання. Щоби засвоїти все в найкоротші терміни, потрібно дуже багато займатися лише цим питанням, а в майбутніх випускників і без того не вистачає часу.

Що ж робити? Для впевнених знань краще відвідувати курси англійської ще з дитинства чи підтягати англійську на курсах для підлітків. Якщо ж ви вже проґавили це питання, варто скорегувати свої сподівання, але не здаватися. Можна відвідувати розмовні та граматичні клуби, а також намагатися оточувати себе англійською щодня: знайти цікавий вам YouTube-канал англійською, підписатися на англомовну зірку в Instagram чи виробити звичку читати певне англомовне видання за своїми захопленнями. Усе це також практика, яка, до того ж, відбувається із задоволенням.

Чим більше у вас практики, тим вищий ваш рівень та менше шансів, що ви натрапите на незнайоме слово під час іспиту чи забудете певне правило.

підготовка до зно з англійської мови

2. Пройдіть пробне ЗНО

Пробне ЗНО імітує умови проходження іспиту, тож ви можете оцінити атмосферу, у якій відбувається складання. Це можливість звикнути до умов та зробити ті помилки, яких пізніше можна буде уникнути. А ще ви зможете розрахувати свій час на складання іспиту.

Окрім того, походження пробного ЗНО дасть змогу з’ясувати ваші сильні та слабкі сторони: які навички вже досить прокачані, а яким варто приділити особливу увагу, щоби показати кращий результат уже на справжньому іспиті.

Якщо ви не встигли записатися на пробне ЗНО, настійно радимо вам спробувати пройти завдання пробного ЗНО минулого року за обмежену кількість часу та оцінити його за запропонованими критеріями. Це вже не зовсім імітація умов іспиту, але ви хоча б приблизно знатимете, на який бал можете розраховувати.

завдання до зно з англійської

3. Детально розберіть завдання

На наших курсах англійської для підлітків із підготовкою до ЗНО викладачі докладно розбирають зі студентами типи завдань і пропонують стратегії їхнього розв’язання. Вони регулярно тренуються розв’язувати типові завдання та за час навчання кілька разів проходять пробні іспити.

Типи завдань, підводне каміння та як із ними впоратися ми розглядали тут:

Корисно буде також розглянути офіційний розбір завдань пробного ЗНО.

як підготуватись до зно з англійської мови

4. Практикуйтеся

Тепер, коли вам уже знайомі типи завдань, потрібно «набити руку». Для цього можуть згодитися тести минулих років: завдання не будуть повторюватися, але ви звикнете розв’язувати їх правильно. Якщо вам потрібно більше практики, спробуйте проходити тести Кембриджської лінійки (PET, FCE, CAE): під час створення ЗНО орієнтувалися саме на них, тож вони максимально схожі. А власники цих сертифікатів можуть діставати 12 балів із ДПА з англійської мови автоматично. На офіційному сайті Cambridge Assessment English можна знайти приклади тестів — обирайте власний рівень та тренуйтеся.

Не варто також забувати і про загальну практику англійської, адже ваш бал щонайперше залежить від вашого рівня знань. Знайомство зі стратегіями та тактиками не допоможе, якщо ви не розумієте, про що взагалі мова. Тому продовжуйте вивчати англійську та поповнювати свій словниковий запас. Наприклад, ось де ми підготували для вас понад 200 синонімів, які можуть стати в нагоді на іспиті.

Ще більше різнобічної практики дають спеціальні курси англійської для підлітків — вони враховують і рівень знань, і зацікавлення, і необхідність складання іспитів у майбутньому.

Найкращий спосіб практикуватися — це поєднати англійську зі своїми хобі чи взагалі зробити вивчення цієї мови своїм захопленням. Особливо добре, якщо у вас у цьому є однодумці. Тоді практика проходитиме непомітно та приноситиме задоволення.

Найкращі курси англійської для підлітків

5. Добре підготуйтеся до іспиту

Не забувайте свої документи, добряче виспіться та поїжте перед іспитом. Більше корисних порад – на відео від Лідії Сімак, нашого академічного директора:

Щасти вам на іспитах або, якщо англійською, break a leg!