Як писати мотиваційний лист: заборонені і рекомендовані слова

Мотивационное письмо на английском

Писати листи — це справжнє мистецтво. Ще не так давно, до того, як стартувала епоха миттєвих електронних чатів, люди підтримували зв’язок винятково за допомогою листування. Інтернет та соцмережі значно спростили процес комунікації — нам уже не потрібно так багато слів і часу, аби тримати контакт із цікавими чи потрібними людьми. Епістолярний жанр потроху втрачає своє значення, однак є сфери, де вміння написати офіційний лист все ще може стати в пригоді.

Особливо це стосується мотиваційних або супровідних листів, які вимагає ледь не кожна посада. Навіть якщо цієї форми комунікації немає в переліку вимог, не полінуйтеся написати кілька рядків і додати їх до резюме. Якщо ви хочете отримати роботу мрії, мусите скласти ідеальне послання, в якому переконаєте працедавця, що він шукає саме вас. Зверніть увагу на кілька простих порад — і зовсім скоро опинитеся на посаді, яка задовольнить усі ваші честолюбні фінансові та особистісні вимоги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ким стати: тест профорієнтації

По-перше, слід пам’ятати, що мотиваційний лист повинен слугувати доповненням до резюме, а не дублювати його. Цей документ мусить мати адресата — того, до кого ви звертаєтеся. Пошукайте людину або кількох людей, які займаються вакансією, що вас зацікавила, і пишіть листа на її ім’я. Надто абстрактні звернення можуть залишитися без уваги працедавця.

По-друге, не пишіть про себе занадто багато. Якісний мотиваційний лист не повинен перевищувати 1 сторінку за обсягом — поважайте час людини, яка його читатиме. Розкажіть про себе та свої якості, що роблять вас ідеальним кандидатом, максимально стисло.

Фахівці склали перелік рекомендованих до вживання у мотиваційних листах слів і виразів, за допомогою яких можна досягти і лаконічності, і точності викладу. Вони мають бути позитивно-стверджувальними. Серед них такі:

 • Solved — вирішений
 • Promoted — висунутий
 • Improved — покращений
 • Managed — керований
 • Planned — спланований
 • Innovative — новітній
 • Strengthened — посилений
 • Organized — організований
 • Projected — спроектований
 • Directed — направлений

З іншого боку, є слова, вживання яких є вкрай небажаним при написанні супровідного до резюме листа.

 1. Насамперед, роботодавці не симпатизують людям, які зловживають займенниками She, He, Him, Her, I.
 2. Також варто забути про негативні формулювання: Can’t — не можу; Won’t — не хочу
 1. Вставні слова на зразок deeply (глибоко), really (справді), truly (по-справжньому) можуть викликати в потенційного працедавця підозру, що ви полюбляєте “лити воду” замість того, щоб виконувати роботу. Ними також краще не захоплюватися.
 2. Забудьте про застарілий абстрактний вираз To whom it May Concern (тому, кого це може стосуватися) — завжди краще звертатися до конкретної людини, це цінують.
 3. Уникайте сленгу та жаргонних виразів — мотиваційний лист є офіційним документом.
 4. Не розміщуйте в листі безпідставних звинувачень і претензій — особливо до попередніх працедавців.
 5. Не брешіть і не приписуйте собі чужі вміння та досягнення — це не піде вам на користь, навіть якщо отримаєте бажану роботу.
 6. Не дозволяйте собі фамільярний тон — уникайте виразів на зразок Please feel free.

Після написання мотиваційного листа перечитайте його вголос та перевірте за всіма пунктами. Ці прості поради значно полегшать процес написання супровідного листа англійською мовою та допоможуть із працевлаштуванням у міжнародних компаніях.

Нагадаємо, нещодавно ми писали, що написати про себе в резюме, щоб відразу отримати роботу.