Пройти тест онлайн

Новий навчальний рік: які зміни чекають на українських дітей за кордоном?

Новий навчальний рік: які зміни чекають на українських дітей за кордоном?
12.08.2024

Міністерство освіти і науки України затвердило скорочені освітні програми, покликані полегшити навчання в українських школах для дітей, які перебувають за кордоном. Вони розроблені у межах нової політики МОН «Школа офлайн».

Мета «Школи офлайн» — повернути дітей до безпечного очного навчання під час повномасштабної війни. А там, де це неможливо, — створити умови для якісної та ефективної дистанційної освіти.

За словами заступника міністра освіти і науки Андрія Сташкова, за кордоном перебувають 400 тисяч українських учнів, які не мають офлайн-доступу до рідної системи освіти. Більшість з них перебуває на навчанні одночасно як в українській, так і в іноземній школі. Саме тому були розроблені скорочені освітні програми, аби зменшити навантаження на школярів за кордоном.

Зменшення навантаження здійснюватиметься таким чином: вдень дитина навчатиметься в іноземній школі, в українській вивчатиме тільки профільні предмети.

Під профільними предметами маються на увазі дисципліни українознавчого компоненту, а саме:

  • українська мова та література;
  • історія України;
  • захист України;
  • географія.

Це дозволить українським школярам за кордоном підтримувати звʼязок з рідною системою освіти та Батьківщиною загалом.

Програма та методичні рекомендації до неї сформовані на основі навчальних матеріалів, рекомендованих МОН: з української мови та української літератури для 5–7 класів, історії України для 5–6 класів, географії для 6–9 класів, навчальних програм із зазначених предметів для 8–11 класів.

Простими словами, програма містить основні та базові знання з предметів українознавчого компоненту, які дозволять дитині в будь-який момент продовжити навчання в українській школі.

Оцінки з загальних предметів перераховуватимуться з іноземної школи. Таким чином українські учні за кордоном мають змогу не вивчати однакові предмети у двох школах одночасно.

Скорочені освітні програми можуть використовуватись не тільки для українських школярів за кордоном, а й в організаціях та установах, які займаються надолуженням освітніх втрат під час перебування дітей у таборах чи в недільних школах.

А дізнатися більше про програму «Школа офлайн» та що вона змінить для учнів та вчителів, які перебувають в Україні, ви можете у нашому матеріалі.