Чи запізно вчити англійську після 18

3.06.2018

learn

Нещодавнє дослідження, що проводилося співробітниками Массачусетського технологічного інституту, схвилювало суспільство. Його результат не став великим одкровенням, проте це, певне, наймасштабніше дослідження цього питання. І воно продемонструвало, що існує критичне вікно до 18 років, у яке потрібно починати вчити ще одну мову, а ще краще – до 10 років, якщо ви бажаєте володіти мовою так же невимушено, як і носії.

Багато кого результати цього дослідження демотивували, адже вони сподівалися, що вивчити англійську можна і повнолітнім. І вони не помилялися: дорослі справді можуть навчитися вільно володіти іноземною мовою. Адже це вільне володіння, яке англійською зветься fluency, означає, що людина може висловлюватися іноземною мовою, а носій цієї мови може без труднощів її розуміти. Такого рівня вже у дорослому віці досягла не одна людина.

Інша справа – це те, що, можливо, повнолітнім не так легко буде звучати, як носій мови, або з такою ж легкістю оволодівати граматичними тонкощами. Саме це і було предметом вищезгаданого дослідження – вчені намагалися знайти вікове вікно, у якому людина може усе це осягнути так же легко, як і носій. У дослідженні немає ані слова про fluency.

І це вірно, адже людям старше 18 років нічого не заважає досягти fluency, наприклад, у англійській. Так, можливо, навчання буде вже не таким легким, оскільки у дорослих поступово погіршуються когнітивні функції, є певна втрата пам’яті, до того ж у них більше відповідальності та обов’язків – на роботі та у сім’ї. Тому таким людям потрібно більше мотивації.

Але ніхто не говорить, що для дорослих вивчити ще одну мову до вільного володіння – непосильне завдання. Навпаки, це не лише можливо, для цього навіть підрахували середню кількість необхідного часу. Професор нейрології з Джорджтаунського університету Еліса Ньюпорт стверджує, що у середньому на таке завдання йде 5 років, і це не залежить від віку учня.

Так що, якщо у вас є бажання вивчити англійську до вільного володіння – сміливіше! До ваших послуг курси англійської для дорослих, у тому числі інтенсивні – для тих, хто хоче ще швидше відчути результати.