Найогидніші звички електронного листування

Якщо ви досконало вивчили ділову англійську, проте все ще не знаходите спільну мову із колегами під час листування за допомогою e-mail, саме час перевірити, що ж із вашими листами не так. Проблемою можуть бути певні індивідуальні питання, проте можна несвідомо дратувати оточуючих своїми звичками. Ми зібрали список речей, котрий дратує абсолютно усіх при спілкуванні електронною поштою, і пропонуємо перевірити, можливо, ви несвідомо робите ці помилки при листуванні із колегами.
- Довгі листи одним абзацом. Звісно, це не стосується коротких відповідей або повідомлень. А ось досить довгі та великі тексти у такому форматі сприймати дуже складно.
- Повідомлення, що залишились без відповіді. Деякі листи не потребують обов’язкових відповідей, проте на інші слід відповідати хоча б з точки зору ввічливості, щоб показати, що ви з ними ознайомились.
- Зміст листа не співпадає із заголовком. Людина, що читатиме листа, сподівається дізнатись щось, що стосується вказаної теми. Інакше вона буде відчувати себе ошуканою.
- Лист взагалі без заголовку. Тема листа допомагає визначити його пріоритет, а пізніше – легко знайти потрібне. Це все неможливо зробити, якщо у листа просто немає теми.
- Помітка «терміново» на повідомленнях, що не настільки важливі. Коли людина відкриває лист, очікуючи, що він потребує термінової уваги, але вже працюючи із ним, розуміє, що це не так – вона відчуває себе ошуканою. І по суті, так і є.
- Повідомлення, переповнені помилок. Це вважається зневагою до співбесідника, до того ж, багато хто складає враження про людину та рівень її компетентності за письмом.
- Листи, написані літерами у верхньому регістрі. Їх зазвичай трактують так: або людина не знає, де знаходиться кнопка Caps Lock і не знайома із етикетом електронного листування, або вона дуже зла і кричить на співбесідника.
- E-mail у форматі SMS. Слід враховувати, що електронна пошта – більш формальне листування, тому усілякі скорочення на кшталт lol або brb, а також ігнорування правил пунктуації тут недоречні.
- Відповідь усім учасникам листування без необхідності. Не слід залучати інших людей у питання, котрі можна вирішити вдвох із відправником – це просто буде відволікати чужу увагу, і колеги вам за це не будуть вдячні.
Інші новини
Розпочинайте новий рік з оновленими курсами англійської у Першому Кембриджському центрі
6.12.2023
В Україні вивчатимуть англійську з дитячого садка: деталі законопроєкту
4.12.2023
Снігова буря в Україні, рейтинг пісень в Apple Music та дрейф найбільшого у світі айсберга: дайджест новин з іноземних ЗМІ
1.12.2023