Крок у майбутнє: український учнівський проєкт на Міжнародній космічній станції
4 листопада з мису Канаверал у штаті Флорида успішно стартувала ракета SpaceX-31.
На її борту знаходився український науковий проєкт, створений командою учнів Сколівського ліцею №2 імені Стефанії Вітрук.
Раніше школярі представили розробку під назвою «Одержання гідрогелів біомедичного призначення в умовах мікрогравітації», що має на меті дослідити процес створення спеціальних гідрогелів у космічному просторі.
Такі дослідження відкривають нові перспективи для біомедичної інженерії, оскільки вивчення поведінки матеріалів у невагомості може привести до відкриттів, корисних для медицини та фармакології.
Це вже втретє, коли шкільний проєкт від учнів Малої академії наук України вирушає в космос завдяки місії SSEP. Student Spaceflight Experiments Program
SSEP — це унікальна комплексна програма з розвитку наукової та STEAM-освіти, спрямована на виховання нового покоління науковців і винахідників.
Переможці конкурсу SSEP мають можливість відправити справжні мінілабораторії для дослідження мікрогравітації на МКС на космічному кораблі SpaceX Dragon.
Міністерство освіти і науки України повідомило, що українська команда долучилася до 18-ї місії SSEP за підтримки благодійного фонду «Nova Ukraine».