Кібербезпека: українців запрошують перевірити знання в інтерактивній грі
В Україні стартувала інформаційна кампанія з кібербезпеки. Українців навчатимуть розпізнавати онлайн-загрози та протистояти їм. Де можна дізнатись про принципи кібергігієни та перевірити знання з теми розповідаємо далі.
Захист своїх даних в інтернеті та протидія інформаційним загрозам — особливо важливі навички під час повномасштабної війни. На цьому наголосили в МОН.
Для того, щоб навчити українців безпечно користуватись інтернетом, експерти розробили сайт з практичними порадами. Вони будуть корисними для:
- підлітків,
- дорослих,
- та людей похилого віку.
Як підвищити рівень кібербезпеки?
За посиланням ви знайдете прості та зрозумілі правила кібергігієни, яких люди часто не дотримуються в побуті. Це, наприклад, регулярна зміна паролів, перевірка посилань та створення різних та складних паролів.
Крім того, ви дізнаєтесь:
- які дозволи не треба давати застосункам, програмам та сайтам,
- навіщо використовувати антивірус,
- що робити, якщо у гаджеті з'явився вірус,
- як розпізнати фішинг в інтернеті,
- та чи можна під'єднуватись до відкритих Wi-Fі мереж.
Де перевірити знання?
Якщо ви впевнені у своїх знаннях і вважаєте, що можете протистояти шахраям в інтернеті, то спробуйте свої сили в інтерактивній грі. Для того, щоб взяти участь, переходьте за посиланням.
У грі вам запропонують допомогти анімаційним сусідам різного віку, яким загрожує небезпека в інтернеті.
Дбати про кібербезпеку має кожен громадянин, незалежно від соціального статусу чи вікової категорії, оскільки це безпосередньо впливає не лише на особисту безпеку, а й на безпеку в країні загалом.
Зазначимо, що ініціатором та організатором інформаційної кампанії є Представництво Фонду цивільних досліджень і розвитку США в Україні CRDF Global в Україні за підтримки Державного департаменту США.
До слова, ця ініціатива — продовження торішньої кампанії, яку регулярно покращують та актуалізують.
Нагадаємо, щотижня Перший Кембриджський центр готує огляд перевірених новин з іноземних ЗМІ. У нашому традиційному дайджесті ви знайдете цікаву лексику з англомовних медіа.
Цього разу ми розповіли про атаку на Ізраїль, лазерне ППО та машини для Місяця. Дізнавайтесь деталі за посиланням!