Чи доводилось вам бувати в ситуації, коли ви не знали як зав’язати розмову
❓ Думаю, так. А зробити це англійською з іноземцем? На що слід звертати увагу та як не осоромитися, коли розмовляєш з британцями чи американцями — читайте на cambridge.ua.
Багато хто починає розмову зі стандартних фраз:
- Hi. How are you? I’m Yulia. I’m from Ukraine. I’m 35 years old.
Загалом непогано, але так знайомляться, напевно, лише на мовних курсах чи в стінах школи або університету.
Small talks
Якщо ви на вечірці чи на обіді, або просто опинилися в ситуації, коли усі навколо спілкуються, а ви залишаєтеся наодинці з людиною, яку не знаєте чи не дуже добре знаєте – виникає зловіща тиша (awkward silence). Для того, щоб її порушити існують “small talks”, які не є притаманними нашій культурі. Одного разу моя студентка, яка працює в міжнародній компанії, сказала, що її клієнт із Британії образився на неї, тому що вона відразу перейшла до справи, і опустила такий важливий момент як “small talk” у спілкуванні з ним. Якщо для нас балаканина про погоду може вважатися марною тратою часу, то для представників деяких інших культур – це як “Добрий день!” – життєвонеобхідна частина розмови. Тож потрібно це враховувати. “Small talk” важлива, якщо ви хочете:
- уникнути зловіщої тиші;
- з легкістю заводити нові знайомства;
- здаватися людям більш дружелюбним;
- зав’язати приязні стосунки зі знайомими, клієнтами та колегами по роботі;
- щоб ваша англійська була більш просунутою та природною, наближеною до нейтівів.
Корисні слова та вислови
З чого почати
Загалом все залежить від ситуації, але, як правило, спочатку варто представитися людині, якої ви не знаєте. Для того, щоб розтопити лід (break the ice) варто привітатися та назвати своє ім’я, наприклад, сказавши “good morning,” “good afternoon”, “good evening”, “hi” чи “hello”. Одразу ж після привітання можна запитати щось просте:
- How are you?
- Where are you from?
- What are you doing here? чи What brings you here?
- Are you having a good time?
Ще один чудовий спосіб – зробити комплімент. Знайдіть щось, що вам подобається в людині, і скажіть це. Наприклад:
- I love your sweater. Where did you get it?
- Your dog is so cute. What’s its nickname?
- Is that your car? I really like it.
Тільки будьте трохи обережні, коли вибираєте предмет для компліменту. Уникайте обговорення зовнішності , акценту тощо, оскільки вас можуть не зрозуміти. Співрозмовник може образитися або подумати, що ви занадто забігаєте наперед або ви надмірно доброзичливі (over friendly).
Ви також можете представитися кожному, кого не знаєте, або нагадати про себе комусь, з ким ви вже зустрічались раніше. Додайте трохи інформації, наприклад, про те, де ви вперше зустрілися або чим займаєтеся:
- Good morning! We always have coffee here at the same time but we’ve never spoken before. My name is…
- Hi! You might not remember me but we met at ….. I’m…
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Like vs As: як нарешті не плутати?
Універсальні теми
Люди дуже люблять розповідати про себе. Уявімо, наприклад, ситуацію, коли ви прийшли до магазину і не можете вибрати, наприклад, подарунок чи один з видів сиру, що завгодно. Найкращий вихід – запитати про вподобання:
- What do you like the best?
Повірте, ваш співрозмовник почне розповідати багато. Вам залишиться лише підтримувати розмову. Чи наприклад, коли ви вже представилися один одному, можна сказати:
- Tell me about yourself.
- I’m curious. Tell me about you.
Це досить хороша фраза, адже ви даєте людині вибір про що розповідати, а про що ні: робота, проекти, сім’я, хобі, відпочинок.
Інший спосіб, особливо якщо ви знаходитесь в ситуації, де навколо багато людей, яких ви не знаєте, – сказати про щось очевидне (температура на вулиці, погода, музика тощо). Наприклад, ви сидите в черзі і хочете з кимось заговорити. Просто скажіть:
- It’s so cold today. This feels like March, not July.
- It’s getting hot, isn’t it?
- It’s miserable out there, isn’t it?
Нікому не здаватиметься дивним, якщо ви говоритимете про щось очевидне. Зверніть увагу на друге та третє речення. Використання tag questions – або запитань з хвостиком – суттєво допомагає взаємодіяти і залучати людей до розмови.
- You’re in really good shape. You go to the gym, don’t you?
Корисні статті, відео, слова та вислови
Універсальними темами може поділитися майже кожен. Такі речі, як погода, поточні новини, спорт та розваги, як правило, є хорошими conversation starters, особливо коли ви розмовляєте з групою людей. Навіть якщо одна людина насправді не цікавиться спортом, знайдеться хтось, хто цікавиться.
Хоч про ці теми говорять багато людей, дехто може не бути шанувальником спорту або не стежити за новинами у світі розваг. Тому, якщо зможете, спробуйте відповідати інтересам людей. Наприклад, якщо ви раніше чули, як вони обговорювали новини, спробуйте поговорити про якусь сьогоднішню новину.
- Have you watched Eurovision this week? I can’t believe Go-A is going to be in the top ten!
- That football match last week had me glued to my seat. Wasn’t that a great save at the very end?
Для того, щоб підтримати розмову краще ставити запитання, ніж просто коментувати. Питання завжди кращі за коментарі, оскільки вони змушують співрозмовника говорити, і це дає вам час, щоб ви могли думати про щось нове.
Якщо ви не впевнені, на яку тему поговорити, або ви не можете розповісти нічого цікавого, ви можете просто запитати когось про його день, а можете поговорити про свій.
- How was your day? / How has your day been so far?
- How have you been feeling today?
- What have you been doing today?
- Has anything exciting happened today?
- What are you planning for after work?
- Are you doing anything fun after work?
- What was the highlight of your day/ week?
Ви також можете розповісти про свій день і про те, як йдуть ваші справи, але намагайтеся підтримувати баланс listening та speaking. Навіть якщо вашому співрозмовнику здається, що у нього поганий день, ви можете зробити його яскравішим, просто поговоривши!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)