Чи реально вивчити англійську мову за один місяць

Реально ли выучить английский язык за один месяц

Напевне, кожному викладачеві іноземної мови доводилося чути від студентів приблизно такі слова: “Мені потрібно вивчити мову! Терміново! Якомога швидше!” Поняття ‘якомога швидше’ в таких випадках може означати що завгодно – від місяця до року, наприклад, залежно від цілей. На жаль, не всі усвідомлюють, що навіть найпрофесійніший викладач із багаторічним досвідом і багатьма кваліфікаціями – усе-таки не чарівник, який вкладе знання в голову учня помахом чарівної палички. Особливо – якщо це стосується вивчення мови, де величезна кількість уваги приділяється самостійній роботі студента. На це є кілька причин.

По-перше, кожна мова – це не набір абстрактних знань, а вірогідніше система з практичних навичок, таких як читання, говоріння, аудіювання тощо. Тому, навіть якщо студент зазубрюватиме нові слова чи граматичні правила з ранку до ночі, навряд чи це принесе бажаний ефект. По-друге, цих слів, словосполучень і правил так багато, що запам’ятати їх усі в максимально короткий проміжок часу практично неможливо, навіть якщо дотримуватися якихось ‘суперметодик’ (якщо ви, звісно, не володар феноменальної пам’яті, але це вірогідніше вийняток). До того ж, навіть знаючи теорію, ви не завжди повністю усвідомлюєте, як застосовувати її на практиці.

Однак не все втрачено. Хоча й повністю вивчити мову за місяць чи два неможливо, ви цілком можете суттєво підтягнути власний рівень за короткий термін. Кілька простих порад можуть вам у цьому допомогти:

  1. Спочатку визначте власний рівень. Завжди легше йти до мети, якщо знати, від чого відштовхуватися. Так ви зможете зосередитися на потрібній вам інформації.
  2. Визначте свою мету. Будь то подорожі, співбесіда англійською чи складання міжнародного іспиту, ви маєте бути певними, що вивчаєте саме те, що вам потрібно.
  3. Як уже згадувалося вище, мова складається з практичних навичок, а отже, варто зосередитися саме на їхньому покращенні, а не порожньому завчанні лексики та граматики. Наприклад, вивчивши нове слово або правило, подумайте, у якому контексті їх вживати, вигадайте власний приклад або ситуацію, у якій вони вам можуть стати в нагоді. Опишіть цю ситуацію чи напишіть історію, знайдіть тексти з цим словом або правилом – загалом, варіантів вистачає.
  4. Розвивайте власні навички збалансовано. Пам’ятайте, що знання мають бути всебічними, тобто варто комбінувати різновиди завдань: читання, завдання на слух, письмо, розмовну мову. Важливо займатися цим регулярно, хоча б півгодини щодня.
  5. Не перестарайтеся! Деякі сидять за підручниками безперервно, сподіваючись на швидкий результат, але такий підхід може мати зворотній ефект: скоро ви просто зненавидите цю мову! Вивчення має бути цікавим, а не виснажливим.
  6. Використовуйте різноманітні ресурси, які пропонують сучасні технології. Завдяки ним ваші заняття стануть набагато захопливішими та ефективнішими, аніж якщо використовувати один-єдиний підручник. Користуйтеся сайтами, дивіться відео, слухайте новини, а також шукайте однодумців, з якими можна практикуватися та радитися – усе це набагато пришвидшить процес вивчення англійської.

Звісно, щоби досягти абсолютно ідеального знання мови, у вас можуть піти роки. Однак вам цілком до снаги покращити власні навички та почати впевнено використовувати мову на практиці й за коротший час. Головне – не кидати навчання на півдорозі та завзято йти до власної мети, регулярно займаючись і розвиваючи всі необхідні навички.

Що ще можна прочитати: Чому помилки – ваші друзі у вивченні англійської.