Як вчити англійські топіки: поради та лайфхаки

Как учить английские топики

Переказ англійських текстів допомагає поліпшити вимову, заговорити впевненіше, поповнити словниковий запас і поліпшити пам’ять. А ще їх просто задають на заняттях або при підготовці до мовних тестів. Дізнаймося, як простіше й ефективніше вчити англійські топіки й при цьому не померти від нудьги?

5 кроків переказу тексту англійською

  1. Швидкий перегляд. Швидко ознайомтеся з текстом, визначте, про що він і в чому його основна ідея, зверніть увагу, чи багато в тексті складних речень і незнайомих слів.
  2. Перше повторення. Прочитайте текст вдруге, вже більш уважно. Знайдіть і запишіть або підкресліть все нові для вас слова і фрази. Спочатку спробуйте здогадатися, що вони означають, і тільки якщо не вийшло — зазирніть у словник. Подумайте, чи будете вчити незнайомі слова, фрази та конструкції (ми, звісно, за відповідь «Так!») чи вам буде простіше використовувати вже відомі синоніми.
  3. Виділення основного. Відмітьте ключові речення та думки автора тексту, без яких переказ втратить сенс, і приділіть їм основну увагу. Запам’ятайте хронологічний і логічний порядок того, що відбувається в тексті.
  4. Своїми словами. На занятті, як і на іспиті, більше оцінять переказ топіку своїми словами, а не вивчений напам’ять текст. Здатність переказати текст іншими словами означає, що ви точно знаєте, про що говорите, й вам вистачає для цього словникового запасу.
  5. Напам’ять. Ну, а якщо ви все ж обрали не найлегший шлях і вирішили завчити топік напам’ять, дотримуйтесь послідовності. Спочатку вивчіть перше речення і повторіть декілька разів, потім друге, потім перше разом з другим — і так далі, додаючи по одному реченню, а пізніше абзацу.

Как учить английские топики

Корисні поради для переказу англійських текстів

Спрощення. Якщо ви вже прочитали текст декілька разів, зокрема й уголос, але все одно не відчуваєте себе досить впевнено — спрощуйте! Розбивайте речення на коротші, використовуйте знайомі вам синоніми замість нових складних слів, особливо якщо вони важко вимовляються, пропускайте слова, які не змінюють сенсу розповіді.

Вимова. Обов’язково читайте та переказуйте англійський текст уголос. Переконайтеся, що ви знаєте, як правильно вимовляється кожне слово. А якщо ні — скористайтеся аудіопідказками, наприклад, в Google перекладачі.

Дізнайтеся, чому важливо спілкуватися англійською і частіше вимовляти тексти вголос!

Прослуховування. Вам цікаво, як звучить ваша вимова англійською? Просто запишіть себе на диктофон. Можна записати один раз на самому початку, коли ви тільки знайомитеся з текстом, а другий — в кінці, після багаторазового повторення. Переконайтеся, що ваша вимова вже стала краще!

Словниковий запас. Для переказу топіку це не обов’язково, але все ж однією з цілей переказування є розширення словникового запасу. Виписуйте нові слова і фрази у свій словник, а поруч записуйте синоніми, значення слів і речення, в яких вони вживаються.

Как учить английские топики

Як зробити вивчення англійської тексту веселіше?

Так, переказ англійських топіків зовсім не повинен бути нудним. Щоб урізноманітнити своє навчання, спробуйте ці кілька прийомів.

  1. Скоротіть текст. Перекажіть весь текст, використовуючи рівно 100 слів. Або скоротіть кількість речень рівно в 2 рази, не ускладнюючи і не подовжуючи їх.
  2. Розширте текст. Короткі та прості тексти можна, навпаки, подовжити. Наприклад, додайте перед кожним іменником прикметник. Чим сильніше він змінить сенс тексту, тим веселіше!
  3. Змініть текст. Перекажіть текст від першої особи, можна навіть від імені дерева, якщо про людей або тварин в тексті не йдеться. Перетворіть новинну замітку в газеті на сценарій скандальної новини на ТБ або епізоду в відеоблозі.
  4. Пам’ятайте про словниковий запас! Випишіть в будь-якому порядку нові слова та фрази, а потім спробуйте згадати, в якому контексті та реченнях вони згадуються. Де були розташовані ці слова: на початку, наприкінці або всередині тексту?
  5. Тренуйте пам’ять! Хто сказав, що варто обмежуватися тільки одним заданим текстом? Переказуйте все підряд! Прочитали новий запис в блозі, дізналися про вихід альбому улюбленої групи або продовженні серіалу — перекажіть своїми словами другу, який теж вчить англійську, або навіть просто вголос самому собі!

Що ще стане в пригоді для поліпшення розмовної мови та впевненості при спілкуванні англійською? Слухайте аудіокниги або підпишіться на один з ТОП-5 YouTube каналів для вивчення англійської.

А ще краще — запишіться на спеціальний курс розмовної англійської та вже у серпні вирушайте подорожувати різними країнами з оновленими знаннями!