Як краще вивчати англійську: онлайн чи офлайн, в групі чи індивідуально?

Promo-Facebook-Shared Image (26)

Такі питання часто турбують тих, хто бажає вивчати іноземні мови. Світ не стоїть на місці, тому, на щастя, сьогодні є безліч способів і можливостей здобути знання: мовні курси, репетитори, додатки для мобільних пристроїв та ін. Ми постараємося допомогти вам обрати саме той, який зробить навчання комфортним та приноситиме максимальне задоволення.

One-to-one vs. group

Незалежно від того, чи ви обираєте репетитора чи мовну школу, є лише два випадки, в яких ми можемо рекомендувати заняття один-на-один. Розглянемо їх далі.

1. Підготовка до іспиту. Якщо ви вже володієте англійською на певному рівні й маєте намір складати, наприклад, міжнародні IELTS чи TOEFL, або ЗНО, МОЖНА готуватися з викладачем, проте не обов’язково. Викладач зможе підібрати програму підготовки відповідно до ваших знань та потреб. Якщо мова йде про Кембриджські іспити, в яких секція Speaking складається в парі з іншим кандидатом, краще готуватися в групі. Адже на групових заняттях студенти в нашому центрі мають дуже багато практики роботи саме у парах.

2. Брак часу. Може виникнути ситуація, коли за дуже стислий термін потрібно підучити або вивчити мову, наприклад, перед виїздом закордон. Тоді викладач, знову ж таки, підбере програму згідно з вашими індивідуальними потребами, і зможе дати вам саме ті знання, які потрібні на час поїздки або на перший час перебування в англомовному середовищі — survival English. Але навіть у такій ситуації можна відвідувати інтенсивні курси відповідно до свого рівня володіння англійською.

Інший випадок, коли ваш робочий графік не дозволяє вам відвідувати мовні курси та займатися в групі. Швидше за все, це буде вимушений крок.

В усіх інших випадках рекомендуємо обирати групові заняття.

Більшість із тих, хто задумується про групове навчання, вважає, що навчитися чогось у групі неможливо. Насправді якщо ви перебуватимете з людьми, які зосереджені та вмотивовані, вас може здивувати, наскільки корисним може бути групове навчання. Далі поговоримо про переваги такої форми навчання.

1. Ви запобігаєте прокрастинації. Цей модний термін означає постійне відкладання важливих справ. Потрібно розрізняти прокрастинацію і лінь. Ледар не бажає що-небудь робити в принципі, а людина з прокрастинацією хоче, але не наважується почати діяти.

Скільки разів ви говорили, що збираєтеся сісти й вчити англійську, але врешті опинялися на дивані за переглядом Netflix? Якщо ви домовляєтеся про дату та час для заняття у групі, це не дає вам зволікати, оскільки ви знаєте, що інші люди розраховують на те, що ви будете там.

2. Отримуєте нові інсайти та дивитеся на речі під іншим кутом. Чи бувало у вас таке, що ви не могли зрозуміти якусь концепцію днями чи тижнями? Потім, раптом, хтось висловлюється про це поняття по-новому, і ось, нарешті, еврика! Це головна перевага групового навчання. Перебування з іншими людьми дозволяє отримати різні уявлення та точки зору на те, що вивчається.

3. Ви постійно розмовляєте англійською. Хіба ж не для цього ви вивчаєте англійську? Якщо ви працюєте в парі чи групі з іншими студентами, ви практикуєтеся використовувати мову та висловлюватися нею. Говоріння – важлива навичка, і тим, хто не є носіями, розмовляти англійською вголос може бути важко на будь-якому етапі її вивчення. Проте цей страх можна звести до мінімуму, якщо займатися в групі від самого початку. Коли ви з перших занять починаєте розмовляти англійською, цей процес стає для вас природним, адже це просто спосіб навчання.

4. Ви допомагаєте одне одному. Там, де є групова робота, виникає співпраця. Вивчення англійської – не виключення. Під час роботи в групах студенти допомагають один одному вчитися. Вони можуть відповідати на конкретні запитання або уточнювати заплутані моменти англійською мовою у зрозумілий для них спосіб, який викладач не завжди може пояснити. Коли ви допомагаєте один одному, це приносить користь обом залученим сторонам. Студент із запитанням отримає відповідь, а студент із відповіддю запам’ятає матеріал краще, тому що вони навчили один одного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити, щоб не забути англійську?

5. Ви кидаєте та отримуєте виклики. Ви можете цього не усвідомлювати, але під час навчання в групі ви постійно берете учать у челенджах. Навіть дослідження показують, що мовці підлаштовують своє мовлення так, щоб більше бути схожими на людей, з якими вони розмовляють. Це означає, що студенти з нижчим рівнем володіння покращують його, спілкуючись з іншими, більш просунутими, без допомоги та без тиску.

6. Ви ефективніше використовуєте мову. Комунікативна методика, яку ми використовуємо на курсах, передбачає, що студенти повинні використовувати англійську для того, щоб порозумітися з іншими та передати своєрідний меседж. Саме тоді й відбувається ефективне використання мови. Спілкування стає можливим навіть, коли студенти можуть не знати ідеальної граматики для того, що вони намагаються сказати. Коли ви працюєте у групах, ви повинні спільно працювати для досягнення поставленої мети. Навіть коли граматика відходить на задній план, спілкування відбувається, і це дає вам уявлення/імітацію того, що відбуватиметься, коли вам доведеться стикатися зі спілкуванням в англомовному світі.

7. Ви допомагаєте викладачу виявляти ваші потреби. Коли ви розмовляєте з іншими студентами, викладач має можливість почути як насправді ви використовуєте англійську: вимова, граматика, лексика, вміння комунікувати й розуміти мову на слух та ін. Викладач також може почути та побачити, де і які ви робите помилки, і вирішити на що потрібно звертати увагу далі.

Face-to-face vs. online

Вивчення мови онлайн стало вимушено надзвичайно популярним за останні кілька місяців. Можливість розвивати мовні навички за допомогою додатків, веб-сайтів або онлайн занять з викладачем дуже приваблива, оскільки знімає потребу витрачати час та гроші на те, щоб добратися до школи чи мовних курсів ‑ заняття можуть відбуватися де завгодно, потрібне лише підключення до Інтернету.

Однак, справжнє занепокоєння викликає те, що онлайн курси можуть виключати людський елемент викладання та навчання, а також не дають студентам повноцінно будувати стосунки зі своїми викладачами, а це важливо для оволодіння мовою. На щастя, навчання онлайн, що проводиться в режимі реального часу, поєднує найкращі аспекти обох підходів (онлайн та офлайн), створює комфортне середовище та дозволяє високі академічні стандарти, сприяючи навчанню, орієнтованому на студентів. Саме про такий формат і міфи навколо нього говоримо далі.

1. Онлайн-навчання неефективне. Це лише міф. Онлайн-уроки англійської мови такі ж ефективні, як і вивчення англійської мови з викладачем в аудиторії, але спосіб навчання студентів відрізняється, а вивчення мови в Інтернеті підходить не всім.

2. Більше часу на навчання. Однією з головних переваг онлайн-курсів англійської мови є те, що вони можуть вписатися в будь-який насичений графік. Якщо ви працюєте, то відвідування курсів у мовній школі може бути проблематичним, особливо коли трудові зобов’язання поєднуються доглядом за маленькими дітьми.

Багато людей обирають вивчення англійської мови в Інтернеті, оскільки тоді вони можуть частіше знаходити можливість присвятити цьому кілька годин, адже не потрібно добиратися до місця занять.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як нарешті заговорити англійською з правильною граматикою?

Курси англійської мови в аудиторіях відбуваються за розкладом, визначеним закладом. Якщо години не збігаються з вільним часом студента, пройти курс вивчення англійської мови неможливо.

3. Взаємодія з іншими студентами. Ще один поширений міф полягає у тому, що якщо заняття відбуваються онлайн, ви не маєте можливості краще познайомитися з одногрупниками. Однак онлайн-курси дають можливість спілкуватися з іншими людьми, які навчаються на цьому ж курсі. Спосіб, яким здійснюється взаємодія, відрізняється від традиційного, але кінцевий результат настільки ж успішний. Студенти онлайн-школи можуть зустрічатися один з одним через чати / заняття по Skype / на платформі Zoom або на сторінках і групах соцмереж. За допомогою різних функцій онлайн-платформ, які використовують наші викладачі, ви, наприклад, маєте можливість бачити своїх одногрупників, працювати в парах, маленьких групах та змінювати напарників.

Під час онлайн-занять відбувається те ж саме, що й коли учні зустрічаються в реальному житті. Студенти, які хочуть поспілкуватися та зібратися якомога далі від монітора чи екрану, домовляються про це. Не потрібно бути в аудиторії для того, щоб затоваришувати з однокурсниками чи, власне, з викладачами.

Кому підходить навчання онлайн?

Вивчення англійської мови в режимі онлайн — майже те саме, що відвідувати звичайні заняття в групі. Ваші одногрупники також мотивують вас навчатися, а викладач слідкує за тим, щоб у вас вдавалися усі завдання. Різниця лише у тому, що ваші викладач та одногрупники — віртуальні.

Дуже допомагає, якщо ви самовмотивовані. Ви маєте почуватися комфортно, коли працюєте та вчитеся самостійно. Вам також потрібно чітко організувати свій графік, і ви повинні бути досить дисципліновані, щоб дотримуватися цього розкладу. В іншому випадку ви можете закінчити, тим, що навчатиметесь роками, але ніколи нікуди не прийдете через брак концентрації та дисципліни.

Якщо ви все ж відважитеся, ви побачите, що навчання онлайн може бути таким же корисним і ефективним, як і традиційне навчання.

Ви самі можете у цьому переконатися, відвідавши наші онлайн-курси для дорослих та підлітків, для різних рівнів та за різноманітними програмами. А щовихідних наші студенти безкоштовно відвідують Online English Clubs: розмовніграматичні та бізнес-клуби.