🌎 Англійська поряд з нами чи не кожного дня: ми вивчаємо цю мову у закладах середньої та вищої освіти, використовуємо її на робочому місці, постійно чуємо англійські пісні.
Власне, всі, хто коли-небудь спілкувався цією мовою, можуть обвести 23 квітня у календарі червоним кольором, адже цього дня святкують Міжнародний день англійської мови.
У цьому матеріалі ми розглянемо цікаву інформацію про цей день, аби 23 квітня ви могли здивувати своїх друзів та колег не лише знаннями англійської, а й цікавинками про Міжнародний день на її честь.
Подорож у минуле
Англійська — це індоєвропейська мова західногерманської мовної групи. Вона виникла з діалектів і лексики германських народів, таких як англи, сакси і юти, що оселилися на території Британії в 5 столітті нашої ери.
Через постійні війни Британія почала спілкуватися сумішшю декількох мов. Саме через це 45% англійської лексики походить з французької. Так-так, найбільше на англійську мову повпливала саме вона!
Як самостійна мова англійська почала свій розвиток за часів життя Шекспіра: носії мови стали зосереджуватися на коректному правописі та вокабулярі.
Англійська вже давно зарекомендувала себе як міжнародна мова, проте відзначати день на її честь вирішили лише у 2010 році. Тоді ООН запровадила спеціальні дні для всіх, а точніше шести офіційних мов організації:
- англійської — 23 квітня,
- французької — 20 березня,
- китайської — 20 квітня,
- іспанської — 23 квітня,
- арабської — 18 грудня,
- російської.
Чому обрали саме 23 квітня?
Саме таку дату для Міжнародного дня англійської мови обрали тому, що він є не лише днем народження Вільяма Шекспіра, а й річницею його смерті. Це повʼязано з тим, що він не лише є автором визначних та культових творів англійською, також він значно вплинув на розвиток мови.
За часи авторства Шекспір запровадив декілька сотень нових слів, які ми використовуємо навіть сьогодні. Наприклад, «gossip», плітки «fashionable» модний і «lonely». самотній
Драматург також став автором таких фраз як «break the ice» розбити лід , «all our yesterday» все наше вчора , «faint-hearted» слабкодухий і «love is blind». любов сліпа
Цікаві факти про англійську мову
Сьогодні англійська мова — чи не найпоширеніша мова у світі. Цей факт підтверджують цифри!
More than 1.75 billion people speak English — Більш ніж 1,75 мільярда людей розмовляють англійською.
Завдяки цьому вона є третьою за популярністю. після китайської та іспанської
English is an official language in 67 sovereign states and 27 non-sovereign entities — Англійська є офіційною у 67 самостійних державах та 27 несуверенних утвореннях.
Як ви могли здогадатися, це через політику колишньої Британської імперії, яка свого часу колонізувала значну кількість територій.
English is not an official language in the United States — Англійська не є офіційною мовою у США.
Неочікувано, але факт! До речі, у США взагалі немає офіційної мови.
All pilots speak English during international flights, so it is the language of the sky — Всі пілоти розмовляють англійською під час міжнародних рейсів, тож вона є мовою неба.
Чи знали ви, що таке правило зʼявилося після жахливої аварії, яка сталася в аеропорту Тенерифе в 1977 році. Тоді через непорозуміння диспетчера з пілотом у звʼязку з мовним барʼєром зіткнулися два літаки, внаслідок чого загинуло близько 600 людей.
There are words in the English language that have changed their meaning over time — В англійській мові є слова, які з часом змінили своє значення.
Наприклад, термін «awesome» дивовижно походить від «awe», що раніше означало «страх» або «жах». Саме через це слово «awesome» раніше мало негативний сенс.
До вашої уваги ще декілька цікавих фактів:
- Nigeria has more English speakers than the UK — У Нігерії більше англомовних жителів, ніж у Великій Британії.
- Словом, неправильну вимову якого можна почути найчастіше є «pronunciation».
- Літерою, на яку в англійській мові починається найбільша кількість слів є «s»
Дивовижна англійська лексика
Чи знаєте ви, що таке «acnestis», «agelast» або «bumbershoot»? Це слова, які ви навряд часто чутимете в буденних розмовах, проте їх значення може вас зацікавити та навіть розвеселити!
До вашої уваги 10 чудернацьких слів англійської лексики!
Biblioklept
Таким словом англійці іменують книжкового злодія. Походить від грецьких слів «biblion» — книга, та «kleptēs» — крадій.
A biblioklept stole my favorite novel — Книжковий злодій вкрав мій улюблений роман.
Acnestis
Чи можете ви дотягнутись руками до частини спини, що між лопатками? А почесати її?
Незалежно від вашої відповіді, саме так ця частина називається англійською — «acnestis».
She felt discomfort in her acnestis area after a long day of work — Вона відчувала дискомфорт між лопатками після довгого робочого дня.
Sesquipedalian
Цей термін можна використати щодо людини, яка розмовляє складними та незрозумілими словами.
Це слово зазвичай має певний негативний відтінок, натякаючи на зайву складність сказаного.
The professor’s sesquipedalian explanations were both impressive and exhausting — Пояснення професора були вражаючими та виснажливими водночас.
Agelast
Цим словом також можна схарактеризувати людину — того, хто ніколи не сміється. Термін утворено від грецького слова agélastos. несмішний, серйозний, похмурий
He was known as an agelast, never showing even a hint of laughter — Він був відомий як нудна людина, яка ніколи не показувала навіть натяку на сміх.
Pot-valor
Певно, кожен проживав цей момент, або ж спостерігав, як проживають його інші. Власне, pot-valor — це хоробрість або сміливість, що викликана внаслідок споживання алкоголю.
His pot-valor faded as soon as the alcohol wore off — Його сміливість зникла, як тільки алкоголь вивітрився.
Bumbershoot
Достатньо незвичне та складне слово, чи не так? Однак ви будете здивовані, коли дізнаєтесь його дуже просте значення, адже це архаїчний варіант слова umbrella.
I forgot my bumbershoot, and now I'm drenched! — Я забув свою парасольку, і тепер промок до нитки!
Wabbit
Шотландське «wabbit» означає бути виснаженим, втомленим та позбавленим енергії.
I need a nap; I'm feeling wabbit from all this work — Мені потрібно трохи поспати; я втомлений від усієї цієї роботи.
Flibbertigibbet
Це слово, що описує балакучу, непосидючу та безтурботну людину. Є сленговим виразом, має негативний сенс.
The flibbertigibbet couldn't keep a secret for more than five minutes — Цей базіка не міг зберегти секрет більш ніж п’ять хвилин.
Codswallop
Британський сленговий термін, який означає нісенітниця, дурниця або брехня. Він використовується для того, щоб висловити сумнів або незгоду з чимось.
Don’t listen to him, it’s all codswallop — Не слухай його, це все дурниці.
Nincompoop
Це старомодний і гумористичний термін, яким позначали дурну або нерозумну людину.
Stop being such a nincompoop and think before you act! — Перестань бути таким дурником і думай перед тим, як діяти!
У процесі вивчення будь-якої мови варто не лише вчити граматику та лексику, а й культурний контекст та чинники, що вплинули на її формування.
Сподобалась інформація в цьому матеріалі? Ще більше корисних знань ви можете отримати на курсах англійської у Cambridge.ua!
Приєднуйтесь, аби не лише підвищити власний рівень мовного розвитку, а й віднайти компанію для святкування Міжнародного дня англійської мови.
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)