Німецька мова — друга за популярністю серед українських школярів

Немецкий язык – второй по популярности среди украинских школьников
30.08.2013

З 1 вересня набуло чинності розпорядження Міністерства освіти і науки, яке регулює наступне: з п’ятого класу діти будуть вивчати другу іноземну мову. Яку саме мову вивчати — вибиратимуть, але це може бути будь-яка мова національних меншин.

Дмитро Табачник, міністр освіти і науки України, повідомив, що більш ніж половина дітей-п’ятикласників висловили бажання вивчати німецьку мову — 52% дітей, чверть — французьку, а 14% хочуть вивчати російську як другу іноземну.

Навчальний план на наступний навчальний рік передбачає, що для обов’язкового вивчення другої іноземної мови буде виділятися 2 години на тиждень, що може бути недостатньо для того, щоб п’ятикласники встигали проходити програму вивчення за рівнями та отримувати високий рівень знань. Також існує проблема з нестачею фахівців цього профілю.

Проте міністр вважає, що батьки школярів повністю підтримують ці зміни, а також він впевнений, що всі нововведення підуть на користь учням українських шкіл.

Популярність німецької мови може бути обумовлена тим, що все більш поширеним стає навчання за кордоном, зокрема в Німеччині, тому що в німецьких вищих навчальних закладах досить помірковані ціни порівняно з цінами на навчання в інших країнах.

Окрім того, що батьки не так переживають, відправляючи дитину вчитися в європейську країну, яка знаходиться порівняно недалеко від України, а також славиться досить високим рівнем освіти.

Щоб вступити до вищого навчального закладу Німеччини, хай то буде повний цикл навчання чи навчання в магістратурі, необхідно надати сертифікат, який свідчить про достатні знання німецької мови. Звісно, існують і англомовні програми в Німеччині, але вибір не такий широкий.

Для того щоб отримати сертифікат про знання мови, необхідно здати мовний іспит з німецької – TestDaF, рівень, з яким без проблем приймають у ВНЗ – B2 (вище середнього), C1/C2 (просунутий).

Для того, щоб вступити на англомовні програми, можна здати один з міжнародних іспитів з англійської мови. Майже всі ВНЗ приймають TOEFL (Test of English as Foreign Language), IELTS (International English Language Testing System) або тести Cambridge English Language Assessment (Cambridge English: First, Cambridge English: Advanced).

Всі вимоги щодо балів можна уточнити безпосередньо звернувшись до приймальної комісії ВНЗ.