PISA-2025: в Україні закінчили збір даних у межах пілотного етапу дослідження
Українські підлітки долучились до міжнародного дослідження PISA-2025. Вони пройшли тестування в межах пілотного етапу, що є частиною підготовки до основної сесії.
Скільки учнів взяли участь у програмі та як відбувався збір даних — розповідаємо далі.
Що таке PISA?
PISA — це міжнародне дослідження якості освіти. У його межах перевіряють здібність 15-річних підлітків використовувати здобуті знання у реальному житті.
PISA дає змогу оцінити рівень освіти та побачити прогрес чи регрес у порівнянні з іншими країнами. Дослідження проводять з 2000 року з інтервалом у 3 роки.
Вперше Україна взяла участь у програмі міжнародного оцінювання учнів у 2018 році.
Попри повномасштабне вторгнення російських загарбників, результати українських учнів також були враховані в межах PISA-2022.
Через безпекову ситуацію в Україні, зібрати дані з усіх регіонів нашої держави нині не вдається, — пишуть в Українському центрі оцінювання якості освіти. Тож у пілотному етапі чергового дослідження PISA, взяли участь представники 16 регіонів та міста Києва.
Скільки учнів долучились до дослідження?
Пілотний етап PISA-2025 в Україні тривав з 8 квітня до 6 травня. Протягом цього часу більш ніж 2,2 тисячі учнів із 56 закладів освіти:
- продемонстрували свої знання з природничо-наукових дисциплін, математики та читання,
- виконали завдання з нового блоку дослідження — навчання у цифровому світі,
- пройшли оцінювання з іноземної мови.
Після тестування українські учні заповнили анкети, які містили запитання про різні аспекти їхнього життя та навчальний процес.
Які наступні етапи підготовки до PISA-2025?
В УЦОЯО наголошують, що тестовий збір даних — важливий етап підготовки до основної сесії PISA, яка відбудеться навесні 2025 року.
Мета пілотного етапу — перевірити та затвердити інструменти та процедури для проведення міжнародного дослідження.
Наступні кроки такі:
- опрацювання отриманих результатів відповідно до міжнародних стандартів,
- удосконалення інструментів, враховуючи виявлені проблеми,
- формування переліку закладів освіти для основного етапу дослідження.
Раніше ми розповідали про труднощі вивчення англійської мови у 15-річних учнів. Результати відповідного опитування опублікувала PISA у березні цього року. Якими успіхами в опануванні англійської можуть похизуватись підлітки — читайте за посиланням.