Різниця між –ed та –ing у прикметниках

9.05.2018

На перший погляд може здаватися, що прикметники, сформовані від дієслова, дуже складно переплутати між собою. Проте часто трапляється, що студенти плутають прикметники саме із закінченнями –ed та –ing. Наприклад, обидва вирази, “He is bored” та “He is boring”, можуть бути вірними, проте дуже важливо, що саме ви хотіли б висловити: йому нудно чи він нудний? Пропонуємо розібратися, що краще використовувати, і коли.

Обидва прикметники формуються додаванням суфіксів до дієслова. Зазвичай –ing  використовується для характеристики людини, речі або ситуації, а ось –ed вказує на емоції та почуття, але ці прикметники ніколи не використовуються для опису ситуацій або речей. Крім того, почуття, викликані прикметниками із закінченням –ed, зазвичай відносно швидкоплинні: annoyed, scared, astonished.

Але щоб точно запам’ятати, у якому випадку який суфікс краще вживати, пропонуємо вам наступну шпаргалку: Something –ing  makes you feel –ed. У неї можна легко підставляти різноманітні варіанти:

Something boring makes you feel bored.

Something tiring makes you feel tired.

Something exciting makes you feel excited.

А для тих, хто відчуває, що граматику вже час підтягнути або освіжити, завжди відкриті двері наших англійських граматичних клубів – головне – записуватися заздалегідь.