Що означає рівень англійської мови A1: що для нього потрібно знати та вміти

Что значит уровень английского языка A1: что для него нужно знать и уметь

Якщо ви проходили тест на визначення рівня англійської та в результаті дістали A1, це означає, що ви перебуваєте на самому початковому рівні володіння англійською мовою. Він має відповідні назви: Beginner (початківець) та Breakthrough (прорив). На оволодіння англійською до цього рівня, згідно з класифікацією CEFR, потрібно витратити приблизно 90–100 годин на якісне навчання.

Вважається, що в людини, у якої напрацьований рівень Beginner, уже є чималенький словниковий запас – до 1500 слів. Це здається досить високою кількістю, але варто враховувати, що в це число входять різні форми одного й того ж слова. Також варто зазначити, що це цифра для пасивного словникового запасу, а активний на цьому етапі складає приблизно 700 слів. На жаль, для точних цифр проведено ще недостатньо досліджень, але для кожного рівня є визначена граматика, якою потрібно оволодіти, щоби перейти на наступний.

Корисні статті, відео, слова та вислови

Що потрібно вивчити на рівні А1?

Студенти цього рівня вивчають: загальні та демонстративні прикметники, найпоширеніші незлічені іменники, прислівники частоти, модальні can/can’t/could/couldn’t, присвійні прикметники, типові прийменники (місця, часу, у тому числі in/on/at), прості та особисті займенники.

Із часів на цьому рівні знайомляться з: Present simple, Present Continuous, Past Simple, у тому числі й із «to be» в них.

Студенти також вивчають:

 • Як ставити запитання
 • Ступені порівняння
 • Going to
 • How much/how many and very
 • I’d like
 • Imperatives (+/-)
 • Intensifiers (основи)
 • There is/are
 • To be (у тому числі question+negatives)
 • Verb + ing: like/hate/love

Розширюйте свій вокабуляр з нами!

Як зрозуміти, що ви вже закрили рівень А1

 • Ви на слух можете розпізнавати знайомі слова та прості фрази, які стосуються безпосередньо вас, вашої сім’ї або того, що вас оточує, якщо мовець говорить достатньо повільно та чітко.
 • Під час читання ви можете впізнавати поодинокі слова, вислови та досить прості речення, наприклад, на замітках, постерах, у каталогах, в особистих листах.
 • Під час розмови можете взаємодіяти з іншою людиною, якщо вона готова говорити повільніше та допомагати вам формулювати речення.
 • Ви можете ставити та відповідати на прості запитання, що стосуються нагальних потреб або знайомих вам тем.
 • Ви можете простими словами та реченнями розповісти про те, де ви живете, себе, сім’ю, людей, яких ви знаєте.
 • Можете писати невеличкі замітки та підписувати вітальні листівки (наприклад, новорічні). Також можете заповнювати особисту інформацію у відповідні форми. Наприклад, спроможні заповнити інформацію про своє ім’я, прізвище, стать, національність, адресу та контактні дані під час реєстрації в готелі.

Збираєтеся складати FCE, CAE чи CPE?

Які іспити підтверджують цей рівень?

Зазвичай на етапі володіння англійською на рівні А1 у студентів ще не виникає бажання його підтвердити, адже цього ще замало і для працевлаштування, і для поїздок за кордон. Тож на цьому етапі контрольного іспиту після курсів англійської може бути достатньо.

Але якщо вам дуже кортить підтвердити свій рівень – бодай для самоперевірки – то ви можете спробувати скласти Кембриджський іспит A2 Key (KET) – ці тести можуть визначати результати на рівень нижче та на рівень вище заявленого. Тож якщо ваш результат із цього іспиту буде в діапазоні 45–69 балів, то ви точно на рівні A1.

Те саме стосується і IELTS: очікуваний результат на цьому етапі – приблизно 2.0–2.5 балів. Втім, можна скористатися спеціально свтореним для цього іспитом IELTS Life Skills A1. Звісно, ви також можете пройти перевірку рівня англійської у нас на сайті – це безкоштовно.

Треба підтягнути англійську?

Що далі?

A1 – це лише початок на шляху володіння англійською. На цьому етапі ще рано готуватися до міжнародних іспитів чи переходити на специфічні курси на кшталт ділової англійської. Тож варто й надалі продовжувати укріпляти базу, на якій будуть триматися ваші знання англійської – напрацьовувати рівень A2.

Тож записуйтеся на курси англійської для дорослих, не забувайте завітати до нашої бібліотеки за адаптованою літературою та намагайтеся всіма способами підтримувати своє прагнення вивчити мову. На початку буває складно. Але далі – цікавіше.

Що ще почитати: Рівні англійської мови: як виміряти свої знання