Рівень англійської A2: що це означає, що вміє та знає людина на ньому

что означает уровень английского A2

Рівень володіння англійською A2 за класифікацією CEFR часто називають Waystage (Передпороговим) і Elementary (Елементарним) — це другий базовий рівень, який передбачає, що студент навчився спілкуватися англійською в простих повсякденних ситуаціях та зможе підтримати розмову на загальні теми.

Рівня А2 буде достатньо для подорожей до англомовних країн та спілкування на дуже загальні теми з людьми, які говорять англійською. Проте щоби встановлювати тісніші взаємини, А2 усе ж буде замало. Рівень А2 також дає можливість взаємодіяти з англомовними колегами, але возночас робота обмежується лише знайомими предметами та розмовними темами.

А2 буде недостатньо для проходження університетського курсу англійською чи для перегляду медіаконтенту лише англійською (фільми, радіо, читання книг, журналів).

Скільки часу йде на те, щоби вивчити англійську до рівня А2?

На оволодіння англійською мовою на рівні А2, відповідно до класифікації CEFR, потрібно витратити приблизно 180—200 годин на якісне навчання (на курсах англійської чи з репетитором).

Корисні статті, відео, слова та вислови

Що потрібно вивчити на рівні А2?

Студенти рівня A2 вивчають прикметники, ступені їхнього порівняння, вчаться створювати вищий та найвищий ступені порівняння прикметників, користуватися дієприслівниковими висловами, прислівниками часу, місця та частоти, у тому числі ставити слова в правильному порядку.

До програми навчання зазвичай входить використання артиклів з обчислювальними та необчислювальними іменниками, much/many, побудова речення в майбутньому часі (will/going to), використання герундія, наказового способу, а також модальних дієслів — can/could/have to/should.

На цьому рівні зазвичай вивчаються часи Past continuous, Past simple, Present continuous для висловлення речення в майбутньому часі, Present Perfect. Людина з рівнем А2 вже має вміти формулювати питання, використовувати конструкцію дієслово + ing/інфінітив, фразові дієслова, присвійний відмінок і розрізняти в ньому ‘s та s’.

Ще в граматичному арсеналі студентів цього рівня мають бути прийменникові словосполучення (prepositional phrase), прийменники часу on/in/at, частка than, а також визначений артикль, Wh-питання про минулі події, умовні речення нульового та першого типів.

A2 что должен уметь делать и знать человек с этим уровнем английского

Як зрозуміти, що ви вже закрили рівень А2

Згідно з офіційними даними CEFR, А2 дає змогу:

1. Розуміти речення та розповсюджені фрази, які, наприклад, стосуються базової інформації про себе, сім’ю, шопінг, місцевість, роботу тощо.

2. Підтримувати розмови на прості, побутові теми.

3. Розповідати простими висловами про свій досвід, про оточення тощо. Обговорювати та пояснювати правила ігор.

Розширюйте свій вокабуляр з нами!

Офіційні вимоги до мовних навичок для рівня А2 розбиті на кілька категорій.

Сприйняття на слух

Вміння розуміти високочастотні фрази, що стосуються сфери особистого та повсякденного життя (наприклад поверхневі свідчення про сім’ю, шопіг, місцевість, роботу). Вміння вловити головний сенс у коротких, чітко вимовлених повідомленнях та оголошеннях.

Читання

Рівень А2 передбачає вміння читати прості, короткі тексти, знаходити специфічну інформацію в повсякдевних простих повідомленнях та написах, наприклад у рекламі, меню, розкладах. Розуміти прості особисті повідомлення.

Говоріння

Власникам рівня доступне обговорення простих повсякденних питань, знайомих тем та активностей, навіть якщо не завжди вдається зрозуіти досить багато.

Для них характерне використання серій фраз та речень, щоби розповісти в простих термінах про сім’ю та інших людей, умови життя, освіту, поточну та нещодавну роботу.

Письмові навички

Власники рівня А2 набувають вміння писати короткі, прості нотатки та повідомлення, що стосуються нагальних потреб. Наприклад, людина з цим рівнем уже може написати простий особистий лист, подякувати комусь за щось.

Треба підтягнути англійську?

Які іспити передбачені для перевірки A2?

Їх декілька. Серед найрозповсюдженіших – Кембриджський A2 Key (KET) — це іспит, спеціально розроблений для людей із цим рівнем знань. Втім, із Кембриджської лінійки можна ткож скласти B1 Preliminary і набрати на ньому 45–69 балів – це також буде ознакою рівня А2. З Кембриджським сертифікатом такого рівня можна податися, наприклад, на інтернатуру в Данію.

Також можна скласти іспит IELTS Life Skills A2 – цей тест також створений саме для підтвердженя певного рівня.

Зазвичай люди з цим рівнем не складають загальні іспити, які перевіряють поточний рівень володіння англійською. Проте якскравим маркером рівня А2 будуть такі результати:

  • 3.0–3.5 із IELTS

  • 10–15 у секції Speaking та 7–12 за Writing на TOEFL

  • 120–139 балів на Linguaskill

Варто також пам’ятати, що всі ці іспити оцінюють кожну навичку окремо, і рівні навичок можуть різнитися.

Що далі?

На рівні A2 ще рано говорити про специфічні курси, тому пріоритетом буде перехід на рівень B1. Тому всіх охочих перейти на новий рівень ми чекаємо на курсах англійської для дорослих.

Не забувайте також заходити до нас у нашу бібліотеку за адаптованою літературою – це може дуже прискорити ваш прогрес, а для наших студентів це безкоштовно.

Корисно для вас:

Чому студентам рівня Elementary вчитися найскладніше?

Як зробити помилки своїми друзями у вивченні англійської

Як і навіщо використовувати флешкартки для навчання

Як вивчити одне англійське слово та вбити кількох зайців: суфікси та префікси