Що варто знати про рівень англійської Intermediate (B1)

Что нужно знать об уровне английского Intermediate (B1)

Вивчення іноземних мов має на увазі просування по так званим рівнями – від початкового до професійного володіння. Серед них особливо виділяється рівень B1 – так звана «золота середина», що відкриває нові можливості в житті. Що ж ховається за цим рівнем, що необхідно знати та чому потрібно навчитися? Let’s figure it out!

Intermediate (B1): особливості рівня

B1 – це третя сходинка володіння іноземною мовою відповідно до системи CEFR. Варто зазначити, що якщо ви плануєте працевлаштування до будь-якої з компаній, то ймовірніше вам знадобиться саме цей рівень, оскільки його найчастіше вимагають роботодавці. А ще приємний бонус – це можливість вступу до іноземних навчальних закладів на підготовчі, загальні відділення.

Intermediate часто називають першим по-справжньому розмовним рівнем англійської. Передбачається, що на ньому ви вже не просто читаєте підручник та відповідаєте на запитання вчителя, а й можете підтримати бесіду, тобто розпочати повноцінну розмову.

Під час навчання на цей рівень необхідно сміливо говорити, не боячись зробити помилку. Адже не робить помилок тільки той, хто не розвивається. Звісно, на цьому етапі у вас ще досить середній словниковий запас і розуміння деяких граматичних тем, але цього цілком достатньо для комфортного спілкування, роботи та навчання.

Більше корисного

Що потрібно знати на цьому рівні

Володіння певним рівнем англійської мови означає, що у вас достатньо навичок не тільки для письма, але і для говоріння, а також інших нюансів. Пропонуємо дізнатися детальніше, що необхідно для володіння B1.

Граматика

У вас рівень B1, якщо ви знаєте:

 • Усі часи англійської, розумієте, чим вони відрізняються один від одного, і можете скласти чітке речення як у Past Simple, так і у Future Perfect.
 • У чому суть конструкцій used to do та to be used to doing.
 • Тему модальних дієслів та їхні відмінності.
 • Коли потрібно вжити герундій, а коли – інфінітив після дієслова.
 • Ступені прикметників, можете скласти їх зв’язку із заданого слова.
 • Коли треба використовувати little/few і коли – a little/a few.
 • Типи умовних речень.
 • Як перетворити пряму мову на непряму.
 • Як ставити уточнюючі питання.

Говоріння

Ключова особливість рівня складається саме в акценті на розмовному форматі. На ньому ви зможете спокійно підтримувати спілкування з близькими або носіями на побутові та загальні теми.

Ще один важливий нюанс – це вміння не тільки грамотно висловити свою точку зору, а й обґрунтувати її. Володіючи подібним рівнем знань, ви зможете говорити про події у своєму житті, описувати плани, захоплення, ділитися досягнутими цілями та не тільки.

reading

Читання

На цьому рівні вже можна вільно читати статті в інтернеті, газетах, журналах, починати з легких, адаптованих книг. Головна особливість B1 – це саме якісне читання, коли вам не потрібно весь час перериватися на підглядання до словника для перекладу слів.

Мається на увазі, що ви можете читати офіційні/неофіційні листи англійською, розбираючись у нюансах конструкцій.

А ще після прочитаного тексту ви не тільки засвоюєте його сенс, але й можете відповідати на розгорнуті питання про нього, висловити свою думку.

Письмо

На рівні B1 мається на увазі, що ви зв’язно, хоч і не ідеально, можете написати текст на тему, яка вам добре відома. Насамперед це стосується логіки викладу та використання часів.

Крім того, ви зможете писати як офіційні, так і неофіційні листи знайомим, друзям, партнерам із бізнесу та не тільки. А ще ви зможете з легкістю заповнювати анкети і бланки, правильно вказуючи інформацію про себе.

Рівень Intermediate має на увазі, що ви можете вільно написати кілька абзаців про фільм, який вам сподобався, обговорити письмово з друзями музику, житло, а також можете скласти якісне резюме.

Аудіювання

Сприйняття інформації на слух не має бути для вас проблемою. Ви з легкістю можете зрозуміти, що говорить носій мови до дрібних нюансів. Це стосується не тільки тестів в аудіоформаті, а й безпосередньо улюбленої музики або подкастів, які ви сприймаєте на слух.

Intermediate має на увазі отримання такої навички, як уміння розпізнавати та розуміти різні акценти. Наприклад, ви зможете зрозуміти, ким є мовець – британцем, американцем або іноземцем, який вивчив англійську мову.

Словниковий запас

Найважливіша частина – це, звісно ж, обсяг словникового запасу. На порозі Intermediate у вашому активному лексиконі вже має бути понад 2000 слів. Не лякайтеся, це зовсім невелика цифра. Більшу частину ідіом, фразеологізмів та популярних слів ми навіть не помічаємо, як запам’ятовуємо і використовуємо під час розмови або написання тексту.

Унікальність Intermediate – це ще й базове розуміння бізнес-лексики. Звісно ж, ніхто не вимагає від вас ідеального володіння вузькою термінологією, але на початкових етапах, наприклад, на співбесіді, ви зможете підтримувати потрібний рівень обговорення.

Корисні статті, відео, слова та вислови

Які теми вивчаються на рівні B1

Під час вивчення мови для досягнення рівня Intermediate в роботу включаються нові теми, які раніше подавалися спрощено та для загального розуміння. Вони поділяються на лексику та граматику відповідно.

Граматика

Навчаючись на рівень B1, ви детальніше поринете у вивчення таких тем:

 • тимчасові форми;
 • форми Simple, Perfect і Continuous;
 • дієслова дії та стану;
 • активний стан минулого часу;
 • майбутній час, його особливості та характеристики;
 • модальні дієслова;
 • пасивний стан;
 • умовні речення та їхні особливості;
 • нюанси непрямої мови;
 • визначальні слова;
 • вживання артиклів;
 • герундій;
 • ступені порівняння та інші.

Лексика

Якщо попередні рівні англійської мови побіжно зачіпали лексику, то B1 надає широкий спектр тем для поліпшення говоріння.

Ви зможете вести бесіду на безліч тем. Наприклад, розповісти детально про свої хобі та захоплення, улюблені фільми, новинки, музичну індустрію та улюблені пісні, популярні телепередачі, новини в мережі та не тільки.

Процес навчання передбачає глибше опрацювання мови. Хочете філософствувати? Не проблема, адже будуть вивчатися теми моралі, навколишнього світу, романтичних відносин, соціальних проблем тощо.

Збагатішає лексика тем: сучасні технології, спорт, фінанси, реклама, медицина та здоров’я, кар’єра.

Розширюйте свій вокабуляр з нами!

Як легше навчатися рівню B1: кілька лайфхаків

Вважається, щоби досягти цього рівня, потрібно витратити 300–400 годин на якісне навчання мові. Щоби процес навчання на рівень Intermediate був порівняно легким та швидким, дотримуйтеся таких порад:

 1. Збільшіть споживання англійського контенту будь-яким способом – перейдіть на англійську версію YouTube, дивіться англійські відео та слухайте іноземну музику.
 2. Оточіть себе англійською до дрібниць – змініть мову телефону, соціальних мереж і пошти.
 3. Читання та ще раз читання на щоденній основі. Підпишіться на інтернет-ресурси, розсилки журналів та газет. Спробуйте почати з легких художніх книг або професійної літератури – їх можна взяти в нас у бібліотеці.
 4. Робіть нотатки. Заведіть блокнот або файл на ноутбуці, виписуйте туди все, що вам незрозуміло, чи навпаки, кліше та словоформи, які здаються цікавими.
 5. Тренуйтеся та виконуйте вправи. Є безліч безкоштовних ресурсів, які пропонують пройти граматичні, лексичні тести та навіть аудіювання на певні теми.
 6. Саморозвивайтеся в темах, які вам цікаві, використовуючи англійську мову. Завжди мріяли про курс із кулінарії? Замовте його англійською і збагачуйте не тільки свій словниковий запас, а й отримуйте корисну навичку одночасно.
 7. Відвідуйте англійські клуби вихідного дня. Для наших студентів це безкоштовно.

Ми рекомендуємо спробувати дивитися фільми англійською мовою із субтитрами. Так ви не тільки зможете вловити всі відтінки емоцій персонажів і глибше пірнути в сюжет, але й пізнаєте цікаву лексику на різні теми – від фантастики з супергероями, до детективів та фільмів про бізнес.

english levels

Як підтвердити свій рівень Intermediate?

Якщо у вас з’явилося бажання дістати сертифікат міжнародного значення про свої знання англійської, то найпростішим для вас варіантом буде складання іспиту, спеціально для цього створеного – Кембриджського B1 Preliminary (PET).

Звісно, можна спробувати замахнутися на більше та скласти, наприклад, B2 First (FCE). Якщо ви дістанете Pass – отже, ви насправді знаєте навіть більше, ніж передбачали, і ваш рівень уже Upper Intermediate. Але для Intermediate на ньому достатньо набрати 140–159 балів.

Також підтвердити ваш рівень може Pass with Distinction із Кембриджського іспиту A2 Key (KET).

Якщо ви складаєте IELTS, вам потрібно набрати від 3.5 до 5.5 балів. А діапазон, що відзначає рівень Intermediate на TOEFL – 42–71. Втім, ви можете скласти спеціальний IELTS Life Skills B1, створений саме для підтвердження цього рівня.

Треба підтягнути англійську?

Що далі?

Рівень Intermediate дає впевнену базу англійської, на яку можна нарощуватипотрібні вам знання. Залежно від ваших потреб, ви можете:

Ще корисного для вас:

Англійські книги для студентів із рівнем Intermediate

9 серіалів англійською для різного рівня підготовки

Що таке «плато» у вивченні англійської та як їх долати?