Що означає рівень англійської мови В2: знання, вміння та навички

Что значит уровень английского языка В2 знания, умения и навыки

Отже, ви пройшли тест на визначення рівня вашої англійської та отримали результат В2. Ласкаво просимо на цю сторінку! Тут тепло, затишно, годують печивом і чітко пояснюють, що це все означає. Вітання! Ми раді вам 🙂 Так що робіть собі чайок, сідайте зручніше та приємного вам читання!

Що означає рівень B2

Згідно зі шкалою CEFR (Common European Framework of Reference – Загальноєвропейські компетенції, система рівнів володіння іноземною мовою), є 6 рівнів володіння англійською: А1, А2, В1, В2, С1 і С2. Оскільки В2 у цьому списку стоїть на початку другої половини, то найголовніша та найскладніша частина вже пройдена. Сформовані найважливіші зв’язки в мозку, потихеньку зникає необхідність у перекладі з російської чи української, словниковий запас достатньо великий, щоби можна було не боятися загубитися в англомовному місті, тому що ви вже в змозі спілкуватися з носіями з 80%-м розумінням того, що відбувається.

Ще одна назва цього рівня – Upper-Intermediate, що є дуже яскравою та ємною характеристикою для цього рівня, оскільки перекладається як “вище середнього”. Іноді його називають ще Vantage (“перевага”), що теж є влучною характеристикою, оскільки багато компаній шукають нових співробітників зі знаннями не нижче цього рівня. В2 є своєрідною гарантією того, що людина зможе знайти спільну мову з англомовними колегами та успішно справлятися із поставленими завданнями.

Корисні статті, відео, слова та вислови

Рівень В2: граматика та вміння

У середньому на досягнення цього рівня c нуля йде 500–600 годин занять англійською. Але, звісно, кількість не дорівнює якості. Тож давайте поговоримо про якість ваших знань на цей момент:

 • Ви знайомі з прикметниками та прислівниками, знаєте, навіщо вони потрібні та куди їх ставити в реченні, як їх формувати.
 • Ви знаєте та активно користуєтеся формулюваннями Future Continuous, Future Perfect, Future Perfect Continuous, Past Perfect, Past Perfect Continuous, розумієте їхні значення, пізнаєте їх у письмовій та усній мові та будуєте їх самостійно.
 • Ви розумієте змішані умовні речення різних типів, пам’ятаєте принцип їхньої побудови та часто користуєтеся ними під час розмови.
 • Ви пам’ятаєте, розумієте та часто користуєтеся модальними дієсловами, не забуваючи ставити to у словосполученні “have to work“, але навмисно випускаючи його в “must work“.
 • У вас є розуміння речень у пасиві та причин їхнього формулювання: більшої важливості об’єкта або брак суб’єкта. Отримаєте пару додаткових балів, якщо пам’ятаєте, як їх будувати в різних часах англійської мови.
 • Ви вмієте висловлювати думки та розповідати історії про минулі звички та плани за допомогою will, wish і going to.
 • Ви вмієте перебудовувати пряму мову в непряму й навпаки, будуєте речення з підрядними частинами, використовуєте фразові дієслова та багато іншого.

Це означає, що ви вже є незалежним користувачем, спроможним спілкуватися з носіями в усьому світі на різні загальні теми, дивитися фільми та різні відео на Ютубі, а також слухати музику та навіть читати книги. Ви будете розуміти не все, але якщо б ви розуміли все — ви б не дістали ніякої користі, а отже, не прогресували б. Тож 70% розуміння — теж дуже добре.

Что нужно знать и уметь для уровня английского B2

Рівень В2: навички

 • Аудіювання: ви можете розуміти тривалу мову, лекції; стежити за складною аргументацією в обговоренні знайомих тем; розуміти більшість повідомлень у новинах і ток-шоу, а також більшу частину фільмів зі стандартним акцентом.
 • Читання: ви можете читати статті та репортажі, пов’язані з регулярними проблемами, у яких письменники розглядають певні точки зору; спроможні сприймати як прозу, так і вірші.
 • У розмові ви можете спілкуватися до певної міри вільно та спонтанності, а це означає, що ви можете регулярно розмовляти з носіями мови. Ви можете брати активну участь у обговоренні знайомих тем, обстоюючи й аргументуючи свої погляди. Крім цього, ви спроможні чітко та детально широкий спектр тем цікавої для вас сфери, пояснити точку зору, обговорюючи переваги та недоліки різних варіантів розв’язання проблем.
 • На письмі ви можете давати чіткий та детальний опис широкого спектра цікавих для вас тем і предметів; написати есе або репортаж, ґрунтуючись на цій інформації або надаючи аргументи за чи проти конкретної точки зору, а також підкреслюючи значення конкретних заходів або особистого досвіду.

Згідно з дослідженнями James Milton і Thomaï Alexiou, ваш словниковий запас у середньому становить 3250—3750 слів, але кількість слів далеко не така важлива, як якість їхнього використання, а отже, ви вже досить круті 🙂

Корисні слова та вислови

Як підтвердити свій рівень Upper-Intermediate

Оскільки це саме той рівень, який часто вказується у вимогах до вакансій, у багатьох виникає бажання його підтвердити. Звісно, можна готуватися до перевірок на співбесідах, але можна діяти на випередження та відразу прикріплювати до резюме міжнародний сертифікат всесвітньо визнаних організацій. Щоправда, попередньо цей сертифікат потрібно дістати.

Це можна зробити декількома способами:

 • Скласти спеціально призначений для цього Кембриджський іспит B2 First (FCE).
 • Або ж C1 Advanced (CAE) з тієї ж лінійки на 160—179 балів.
 • А можна й B1 Preliminary (PET) з Кембриджської лінійки, але тоді домогтися оцінки Pass with Distinction.
 • Пройти IELTS на 5.5–7.0.
 • Скласти TOEFL на 72—94 бали.
 • Отримати 160—179 балів на Linguaskill.
 • Пройти Кембриджський B2 Business Vantage, якщо вам потрібен результат володіння діловою англійською.

Який би варіант ви не вибрали, пам’ятайте, що до іспитів варто готуватися не тільки повторюючи граматику рівня, а й вирішуючи типові завдання. Тому рекомендуємо ознайомитися з особливостями складання обраного тесту.

уровень английского B2 и что о нем надо знать

Рівень В2: шляхи розвитку

Рівень Upper-Intermediate говорить про те, що ви доклали чимало зусиль, а це дає вам широкий вибір можливостей роботи над своєю англійською й далі:

 • Звичайно ж, можна й надалі засвоювати англійську, прагнучи підняти свої знання до рівня C1.
 • До речі, у літній період у нас є спеціальний інтенсивний курс, який дасть змогу прискорити навчання.
 • Якщо ви прочитали список граматики цього рівня і виявили, що ще не все встигло відкластися в пам’яті, а також якщо ви відчуваєте, що потрібно підтягнути лексику та письмо до закриття рівня, спробуйте пройти короткий курс Upgrade.
 • Якщо ж виникає більше проблем із розмовною англійською, ви можете відвідувати англійські розмовні клуби або ж записатися на спеціальний курс розмовної англійської.
 • З такими знаннями можна сміливо засвоювати програму ділової англійської, наприклад наші курси English for Presentations і English for Business Communications, а також ті, що доступні для рівня нижче.
 • А можна почати засвоювати юридичну англійську — наразі вам уже вистачає знань для цього.
 • А якщо ви вирішили обзавестися міжнародним сертифікатом, то рекомендуємо відвідувати курси підготовки до FCE, IELTS чи TOEFL, адже для їхнього успішного складання потрібен не тільки рівень, а й уміння вирішувати типові завдання та знання підводних каменів.

Отже, у підсумку рівень В2 означає, що ви пройшли вже довгу дорогу у вивченні англійської, і що важливіше — досягли серйозних результатів! Успіхів вам у подальшому підкоренні вершин англійської мови!

Що ще почитати: Скільки часу потрібно вчити англійську, щоб досягнути рівня В2?

Треба підтягнути англійську?