Як українські батьки оцінюють якість освіти у Польщі? Результати дослідження Mathema
Mathema провела дослідження серед батьків українських учнів, які зараз навчаються в польських школах.
Головна мета опитування — дізнатись, як батьки оцінюють якість місцевої освіти та зʼясувати, які труднощі спіткають українських школярів у закордонних закладах середньої освіти.
Нововведення у Польщі
З наступного навчального року, 1 вересня 2024 року українські діти, які проживають у Польщі, повинні обовʼязково почати відвідувати місцеві школи.
Втім, для того, щоб учням було простіше адаптуватись до нового середовища, польська влада планує додати до навчальної програми уроки української мови.
Позитивні новини є й для українських вчителів — вони отримують можливість працевлаштування в країні-сусідці за новою, спрощеною процедурою.
Навчання в Польщі — переваги та недоліки
Результати опитування Mathema показують, що більшість батьків позитивно оцінюють якість навчання своїх дітей у польських закладах освіти.
Тож погляньмо на статистику!
- Лише 3,8% батькам не подобається рівень польської системи освіти.
- Майже 50% вважають, що школярі мають достатні умови до адаптації в новому навчальному середовищі.
- 62,8% не мали конфліктів з педагогами, а 9% мають постійні конфлікти.
- 51,3% переконані, що українські та польські діти отримують рівні можливості.
- 88,5% школярів повністю забезпечені освітніми матеріалами.
- 59% батьків принаймні один раз користувались послугами репетиторів.
- 50% задоволені рівнем викладання математики, 39,6% — рівнем англійської мови.
Загалом, дослідження виявило ряд позитивних моментів: батьки не мають непорозумінь з викладачами, умови для адаптації — хороші, а комунікація з освітніми закладами на високому рівні.
Втім, частина батьків повідомила про дискримінацію та мовні барʼєри, а майже 60% наймають репетитора для додаткових занять.
До слова, ми також розповідали про те, що PISA — Міжнародна організація з дослідження якості освіти — провела опитування серед 15-річних школярів щодо опанування англійської. Як вивчають цю мову підлітки з різних країн світу — читайте за посиланням.
Також запрошуємо вас гарно провести час, допомогти Збройним Силам України та вдосконалити навички спілкування англійською мовою — відвідуйте благодійні розмовні клуби, які Перший Кембриджський центр організовує спільно із бізнес-простором «Peremoga»!