👋🏻 Англійська мова, як і будь-яка інша, має властивість еволюціонувати. Трансформація висловів, ідіом та слів залежить від сфери використання.
Так от, найбільша зміна мови відбувається саме у соціальних мережах. Користувачі різних платформ, зазвичай, вживають різні скорочення, абревіатури та вигадують короткі слова для економії часу та зручного використання.
У цьому матеріалі ми зібрали найпопулярніші слова та вирази, якими спілкується англомовна молодь в інтернеті.
Thread
Це слово досить популярне у Twitter. Іноді користувачам потрібно більше, ніж один твіт, кількість символів в одному повідомленні обмежена щоб висловити свою думку. Власне, thread в українському Twitter використовують слово тред — це серія пов’язаних між собою твітів від однієї людини.
За допомогою треду ви можете надати додатковий контекст, оновлення або розширену точку зору, з’єднавши кілька твітів разом.
POV
POV розшифровується як point of view. точка зору Цей термін часто використовується у підписах у соціальних мережах або в онлайн-розмовах, щоб створити враження, ніби глядач переживає ситуацію з точки зору певної особи чи персонажа.
Same
Як виразити солідарність, спілкуючись з друзями в інтернеті? Використовуйте same! Це слово часто вживають, аби погодитись з чиєюсь думкою або твердженням.
Це лаконічний спосіб сказати: «Я відчуваю те саме» або «Я згоден з тим, що ви щойно сказали».
— I'm really excited about the concert tonight! (Я так хвилююсь перед сьогоднішнім концертом!)
— Same here, I can't wait to see the band perform (Я теж, не можу дочекатися виступу групи).
— I've been binge-watching that TV series recently (Я нещодавно зациклився на цьому серіалі).
— Oh, same! It's so addictive (О, я теж! Він так затягує).
Сatfish
Catfish означає «сом». У соцмережах його часто використовують, щоб охарактеризувати людину, яка створює фальшиву особистість в інтернеті.
Напевно, ви неодноразово зустрічали таких?! Людина-сом використовує чужі фотографії та інформацію, щоб обдурити інших. Такі користувачі можуть видавати себе за іншу особу, щоб зав’язати стосунки, привертати до себе увагу або навіть обдурити інших.
Термін catfish походить від документального фільму під назвою «Сом», де режисери стежили за людьми, які вступали в онлайн-стосунки, і лише згодом виявляли, що люди, з якими вони спілкувалися, були не тими, за кого себе видавали.
Drop me a line
Що сказати на прощання другові чи подрузі під час листування у соцмережах, замість звичайного «bye» бувай ? Фраза Drop me a line напиши мені влучно продемонструє вашу турботу до приятеля.
Це неформальний спосіб попросити когось надіслати вам повідомлення або зв’язатися з вами. Її часто використовують, щоб показати, що ви хотіли б почути від нього або залишатися на зв’язку.
Це може стосуватися будь-якої форми комунікації, наприклад, письмової записки, електронного листа, текстового повідомлення або навіть телефонного дзвінка. По суті, це невимушене запрошення для людини зв’язатися і поділитися новинами або думками.
Shiping
У контексті соцмереж shiping — це скорочення від relationship. стосунки Він використовується, щоб висловити підтримку або бажання бачити романтичні, а іноді навіть платонічні стосунки між двома вигаданими персонажами або реальними особами.
Наприклад, якщо ви «шипите» двох персонажів з телевізійного шоу, то сподіваєтеся побачити, як вони стануть парою за сюжетом.
Shiping часто викликає дискусії навколо потенційних стосунків.
OOTD
Outfit of the Day вбрання дня — це популярний акронім, який часто використовується на платформах соціальних мереж, особливо в контенті, пов’язаному з модою та стилем.
Коли хтось використовує OOTD, він ділиться фотографією або описом одягу та аксесуарів, які носить у цей день.
Це вдалий спосіб продемонструвати свій модний вибір, поділитися ідеями щодо стилю та поспілкуватися з іншими людьми, які мають схожі інтереси в одязі та особистому стилі.
Зазвичай, термін використовується в Instagram, де користувачі публікують фотографії свого повсякденного вбрання, щоб надихати або спілкуватися зі своїми підписниками.
Сheater
Як англомовна, так і українська молодь часто використовує цей термін у своєму спілкуванні. Дослівно це слово означає «людина, що обманює».
Переважно термін використовують в контексті компʼютерних ігор. Чітером називають людину, яка нехтує правилами гри або ж використовує заборонені чи нестандартні прийоми для досягнення цілей.
Everyone was shocked when they found out that the top player in the tournament was actually a cheater who had been using illegal methods to win — Всі були шоковані, коли дізналися, що найкращий гравець турніру насправді був шахраєм, який використовував незаконні методи для перемоги.
Slay
Ви здивуєтесь наскільки первинне значення цього слова деформувалось у контексті соцмереж.
Дослівно slay перекладається, як «вбити». Однак останнім часом молодь використовує це слово у значенні «виконати щось надзвичайно добре або вражаюче».
Його часто вживають, щоб висловити захоплення, схвалення або хвилювання з приводу чиїхось навичок або зовнішнього вигляду.
She's totally slaying that outfit!
Це означає, що людина носить вбрання впевнено і стильно, і має неймовірний вигляд.
Period
У соціальних мережах period часто використовується як емфаза, щоб підкреслити якусь думку або твердження. Зазвичай його ставлять у кінці речення, щоб показати, що твердження є остаточним і у ньому немає місця для дебатів чи подальшого обговорення.
Таке використання особливо поширене в онлайн-дискусіях, коментарях і підписах, щоб ствердити думку або закрити потенційні аргументи.
Ratchet
Спершу цим терміном зневажливо класифікували жінок, які божевільно поводились у громадських місцях. Тепер же, це своєрідний знак пошани або комплімент — щось на кшталт «крута» або «люта».
She refused to attend that ratchet party because she prefers more sophisticated events — Вона відмовилася йти на ту шалену вечірку, бо віддає перевагу більш вишуканим подіям.
@thelouratchett Lol 😂😂😂 #louratchett #fyp #hotcheetos #hilarious #relatable #facts #ratchet ♬ original sound
#blessed
Хештег #blessed — це популярна фраза, яку використовують у соціальних мережах, особливо в Instagram і Twitter, щоб висловити вдячність і визнання за позитивні події, які стались у житті людини.
Його часто використовують, щоб продемонструвати моменти щастя, досягнень або удачі. Люди можуть використовувати хештег #blessed поряд з фотографіями або підписами.
Зверніть увагу, що цей хештег також критикують за те, що він може мати вигляд хвалькуватого або нещирого, особливо якщо його використовувати надмірно. Важливо використовувати цей хештег вдумливо і так, щоб він резонував вашій аудиторії.
Kthxbai
Абревіатура kthxbai — це неформальний і жартівливий спосіб попрощатися. Це поєднання кількох слів для швидкого, невимушеного і часто жартівливого прощання. Розшифровується воно наступним чином:
- «k» означає “okay”.
- «thx» — скорочення від “дякую”.
- «bai» — фонетичне написання “бувай”.
Thanks for the chat, but I need to go now. Kthxbai! — Дякую за розмову, але мені вже треба йти. ОК, дякую, бувай!
Ця абревіатура зазвичай використовується у невимушених розмовах між друзями або в онлайн-спільнотах, де доречний несерйозний тон. Вона покликана передати відчуття неформальності, а навмисне неправильне написання “bye” додає нотку грайливості.
Basic
У соціальних мережах термін basic часто використовується для опису людини, що відповідає популярним трендам, стилям чи поведінці в неоригінальний або передбачуваний спосіб.
Окрім того, це слово може мати дещо негативний відтінок, характеризуючи людину, якій бракує креативності, або вона перебуває під надмірним впливом мейнстримної культури.
Canceling
«Скасування» або «культура скасування» — це явище в соціальних мережах, коли користувачі соцмереж або громадські діячі стикаються зі значною негативною реакцією, бойкотом або критикою.
Концепція полягає у притягненні людей до відповідальності за їхні дії чи вислови, які сприймаються як образливі.
To stan
Простіше кажучи, фанатіти. У соціальних мережах stan використовується для опису палких і захоплених фанатів або прихильників певної знаменитості, артиста, музиканта, телевізійного шоу, фільму або громадського діяча.
Коли хтось каже, що він «стенить» когось, це означає, що людина є відданим і палким фанатом, який захоплюється і підтримує свого кумира.
Термін походить від пісні Емінема Stan, в якій оповідач є одержимим фанатом репера.
Kinnie
Хочете виразити спорідненість з якимось персонажем, але не знаєте як? У цьому вам допоможе слово kinnie!
Термін походить від слова kin, рідня яке зазвичай означає сильне почуття зв’язку, ідентичності або спорідненості з певним вигаданим персонажем або навіть реальною людиною.
В онлайн-спільнотах, особливо в соціальних мережах, kinnie часто використовують для опису людини, яка сильно ідентифікує себе і відчуває глибокий емоційний зв’язок з певним персонажем, часто з фільму, телешоу, аніме, відеоігор або інших медіа-форматів.
Toxic
У контексті соціальних мереж термін toxic використовується для опису поведінки, взаємодії або контенту, які є шкідливими чи негативними.
Токсична поведінка може створювати нездорове середовище, призводити до психічних та емоційних розладів і сприяти створенню негативної атмосфери.
Це слово почало частіше використовуватися в обговореннях на різні теми — від несподіваних політичних ситуацій до нездорових робочих колективів.
I’ll stay single for life before I enter another toxic relationship or situation.
— Jay (@Wavymafia) August 5, 2023
Ick
Користувачі соцмереж використовують ick для вираження почуття відрази або огиди до чогось. Цей термін також часто використовується для опису ситуацій, поведінки або контенту, які суперечать особистим уподобанням або цінностям.
Наприклад, якщо хтось бачить допис, який він вважає неприємним, він може прокоментувати його словом «ick». Це лаконічний спосіб передати сильну негативну реакцію на щось, не вдаючись до детальних пояснень.
Did you see that photo she posted of her pet tarantula? It gave me such an «ick» feeling — Ти бачив фото, яке вона виклала зі своїм домашнім тарантулом? Мені стало огидно.
Cap
Термін cap використовується для позначення брехні або чогось, що не відповідає дійсності. Коли хтось каже «no cap» або «no cap at all», він вказує на те, що він чесний і говорить правду.
Це слово, ймовірно, походить від ідеї зняти метафоричну «шапку» (капелюх), щоб розкрити правду.
Або ж, якщо хтось відповідає «cap» чи «you’re capping», він має на увазі, що вважає твердження неправдивим чи перебільшеним.
Звісно, до сленгових слів та різноманітних скорочень можна ставитись скептично, але погодьтеся, що вони по-своєму прикрашають англійську мову та роблять її більш загадковою.
Пам’ятайте, що всі ці слова краще використовувати, коли спілкуєтеся невимушено: у компанії друзів чи знайомих. Також обов’язково звертайте увагу на контекст та тему бесіди.
А яке ваше улюблене слово для спілкування у соцмережах? Пишіть у коментарі! А дізнатись більше аспектів англійського спілкування вам допоможуть на курсі «Розмовна англійська»
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)