Розбираємо 3 найпопулярніші міфи про вивчення англійської: перевірте, чи не оманюєтеся ви

Развенчиваем 3 мифа об изучении английского языка

Нині сфера навчання англійської розвивається з величезною швидкістю, з’являються нові методики, і все більше й більше людей прагнуть оволодіти цією мовою якщо не досконально, то хоча б на середньому рівні. Дуже часто під час навчання виникають деякі помилкові думки, які заважають йти до мети. Я б хотіла розвіяти три популярні міфи про вивчення англійської мови, які я часто чую від своїх студентів, друзів чи знайомих.

Розширюйте свій вокабуляр з нами!

1. Англійська легко дається дітям і молодим особам. А якщо я вже в зрілому віці, вчити її марно!

Звісно, не можна заперечувати, що в юності навчання (не лише іноземній мові) дається легше. У дітей мозок – як губка, що всмоктує нові знання, особливо – якщо уроки проходять цікаво та захоплююче. Одначе це не означає, що з часом здатність навчатися зникає. Почати вчити англійську ніколи не запізно, але важливо те, що підхід змінюється. Не дарма ж уроки в дітей, підлітків і дорослих проходять по-різному!

Вивчення англійської в зрілому віці має свої переваги. Наприклад, у вас є певна мета, яка, зазвичай, надихає на навчання. Це – особиста мотивація. Також у зрілому віці в студентів уже є певний багаж навичок та знань, що може допомогти у виборі ресурсів та методів.

Окрім того, вивчення іноземної мови – це чудова зарядка для мозку, покращення пам’яті та розумових процесів. І зовсім неважливо, скільки вам років.

Корисні статті, відео, слова та вислови

2. Англійську можна чудово вивчити лише розмовною практикою.

Ключове слово тут – чудово. Звісно, спілкування англійською – це величезна перевага для кожного, хто вивчає мову. Напевне, у вас не буде проблем із розумінням на слух чи мовним бар’єром. Але уявіть собі таку ситуацію: ви можете спілкуватися англійською, але водночас постійно припускаєтеся граматичних помилок. Ви чудово розумієте інших, але погано розумієте, про що мова у великих текстах. А писати листи та повідомлення – це просто нічний жах!

Відтак, лише одна розмовна практика не може бути вашим єдиним методом навчання, якщо ваша мета – дійсно в повній мірі оволодіти мовою. Краще всього розвивати всі навички збалансовано – можна й читати, і відпрацьовувати граматику на вправах, і слухати тексти, тим самим ще й поповнюючи свій словниковий запас, а потім – застосовувати все вивчене в розмовній практиці.

Корисні слова та вислови

3. Я ніколи не зможу вивчити англійську. Мені просто не дано.

З такою установкою – і дійсно не дано! Тому її обов’язково потрібно змінювати. Немає таких людей, яким не дано – є люди, які надають перевагу різним методам. Наприклад, якщо вам вдалося вивчити нові слова з допомогою карток – чудово! А якщо ні – це зовсім не означає, що у вас якийсь особливий мозок, який блокує іноземні мови. Просто вам варто спробувати вчитися інакше – може, скласти смішну історію з новими словами, пошукати в інтернеті різні тексти або ж знайти власні асоціації.

Це правда, що ми всі різні: комусь англійська здається легкою, а комусь іншому – недосяжною мрією. Однак здаватися та кидати навчання через те, що у вас виходить не так швидко, як у інших, не варто. Ви завжди можете знайти ваш власний шлях у вивченні – саме той, що підходить особисто вам за зацікавленнями, цілями та темпом.

Я помітила, що саме ці три твердження суттєво вповільнюють процес навчання мові, а іноді і взагалі – так демотивують, що деякі просто кидають навчання, коли виникають найменші складнощі. Якщо таке траплялося і з вами, то пам’ятайте, що вивчення будь-якої іноземної мови – це завжди розумова робота, і не завжди найлегша – це нормально. Варто лише й далі докладати зусилля, шукати методи, що будуть дієвими для вас, і вірити у власні сили – і бажаний результат не забариться!

Що ще почитати на тему: Топ знаменитостей, яким довелося вивчити англійську.