8 найбільш розповсюджених запитань на співбесіді та виграшні відповіді на них

Питання на співбесіді англійською

Пошук роботи — стресовий період для кожного. Невизначеність і відсутність фінансового ґрунту під ногами пригнічує. Вам потрібні професійне зростання, нові виклики або вища заробітна плата. А ідеальна посада зазвичай поєднує всі ці чинники і навіть трохи більше.

Однак щоб її отримати, недостатньо скласти грамотне резюме. Ви годинами гортаєте тематичні сайти, вправляєтеся в написанні супровідних листів, прасуєте білу сорочку та репетируєте перед дзеркалом аргументи на свою користь, які от-от потрібно буде викласти роботодавцю. А тепер уявіть, що завдання ускладнюється, і робоча співбесіда відбуватиметься англійською мовою. Починаєте панікувати? А дарма.

Зазвичай співбесіди проходять за певною схемою. Роботодавці ставлять потенційним працівникам типові запитання, і до них можна і потрібно готуватися наперед. Якщо ви мрієте про роботу в іноземній компанії, запам’ятайте 8 найпопулярніших питань від рекрутерів та варіанти коректних відповідей на них англійською. І починайте планувати свій перший робочий день.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як писати мотиваційний лист: заборонені і рекомендовані слова.

Tell me about yourself — Розкажіть мені про себе

Здавалося, немає нічого більш простого, ніж розповісти про себе. Однак варто пам’ятати, що роботодавець не хоче знати про вас геть усе. Особливо про те, в якому місті ви закінчували молодшу школу чи скільки двоюрідних сестер маєте. Зосередьтеся на найголовнішій інформації, яка стосується вашої кар’єри та професійних якостей. І переконайтеся, що не вживаєте сленгові чи занадто фамільярні вирази та чи не припускаєтеся граматичних помилок.

What are your strengths? — Які ваші сильні сторони?

Це питання — ваш шанс вигідно “продати” себе, представити себе з кращого боку. Перед співбесідою складіть письмовий перелік своїх здібностей та позитивних якостей. Така практика буде корисною і для самооцінки — не лише для презентації себе роботодавцю. І найголовніше — кожну позитивну рису варто подати так, щоб фахівець з персоналу одразу зрозумів, чому ви — найкращий кандидат на конкретну вакансію. Тому перед співбесідою ознайомтеся із вимогами компанії та подумайте, чим саме ви можете зацікавити її представників. Ось кілька корисних виразів, які можна використовувати, відповідаючи на питання про свої сильні сторони:

 • To be punctual — бути пунктуальним
 • To be a team-player — бути командним гравцем
 • To be ambitious — бути амбітним
 • To take initiative — брати на себе ініціативу
 • To keep your cool — зберігати спокій у стресових ситуаціях

What are your weaknesses? — Які ваші слабкі сторони?

На перший погляд, відверто розповідати про свої слабкі сторони чи негативні якості — не надто розумне рішення. Однак ніхто не ідеальний, і ваші потенційні роботодавці це добре знають. Те, що ви спокійно говорите про свої слабкості, переконає фахівця з персоналу в тому, що перед ним людина, здатна адекватно оцінювати свої сили і здібності. Можна подати недоліки як переваги: приміром, нездатність швидко здавати проекти як те, що ви не можете працювати над чимось, не заглиблюючись. Або ж розповісти, як вам вдавалося боротися зі своїми слабкими сторонами на попередній роботі.

Why did you leave your last job? — Чому ви залишили попереднє місце роботи?

Не бійтеся відповідати чесно на це питання, адже фахівець з персоналу обов’язково перевірить вашу кандидатуру і навіть може запитати рекомендації у вашого попередного керівника. Головне правило: ніколи не говорити погано про компанію, в якій ви працювали раніше. Навіть якщо з вами вчинили несправедливо. Варіантами відповіді на це питання можуть бути такі англійські фрази:

 • I’m looking for new challenges. — Я шукаю нові виклики.
 • I feel I wasn’t able to show my talents. — Я відчував, що там не можу повністю розкрити свої здібності.
 • I’m looking for a job where I can grow with the company. — Я шукаю роботу з перспективою кар’єрного зростання.

Tell us about your education  — Розкажіть нам про свою освіту

Початкова школа і навіть середня освіта навряд чи зацікавить вашого потенційного працедавця. Насамперед варто вказати університет, спеціальність, науковий ступінь. Якщо ви маєте додаткові сертифікати, дипломи з курсів, у тому числі мовних — не соромтеся про це розповісти.

Where do you see yourself 5 years from now? — Ким ви бачите себе за 5 років?

Роботодавці хочуть знати про цілі та плани своїх працівників та чи можна на них розраховувати в тривалій перспективі. І це нормально. Однак якщо ви мрієте про велику родину і готові кинути роботу, як тільки вона почне впливати на атмосферу в родині — не поспішайте про це говорити. Розкажіть про інші пріоритети, спробуйте узагальнити. Варіанти відповіді на це питання можуть бути такими:

 • Improved my skills — покращив свої професійні навички
 • Become more independent in what I do and productive (doing more) — став більш незалежним у тому, чим я займався
 • Enhanced (improved) my knowledge — поглибив свої знання
 • Achieved a higher position — піднявся кар’єрною драбиною
 • Become a team leader — став лідером команди

What kind of salary do you expect? — Який рівень зарплати ви очікуєте?

Найгірше, що ви можете відповісти на це питання — “I don’t know”. Перед співбесідою дізнайтеся середній рівень зарплати на цю посаду на ринку праці та скоригуйте суму відповідно до ваших професійних вмінь та навичок. Під час розмови з вами роботодавець вже має у своїй голові певну цифру, а ваша відповідь — лише можливість показати, що ви орієнтуєтеся на ринку і адекватно оцінюєте власні сили.

Do you have any questions for me/us? — Чи маєте ви якісь питання до мене?

Якщо ви справді зацікавлені в отриманні посади, питання до працедавця обов’язково будуть. Дізнайтеся, над якими проектами вам потрібно було б працювати за умови укладення договору, чи є в компанії внутрішнє навчання тощо. Продемонструйте свій інтерес — це може стати визначальним чинником для прийняття позитивного рішення.

Нагадаємо, нещодавно ми писали, що написати про себе в резюме, щоб відразу отримати роботу.