Англійська з нуля: з чого почати вивчати?

с чего начинать изучение английского

Почати вивчати іноземну мову ніколи не пізно. Але в багатьох одразу виникає складне питання: з чого почати?

Для початку, з’ясуйте для себе основну мету (для чого саме вам потрібна англійська мова), скільки у вас є вільного часу та який формат вивчення для вас буде найкомфортнішим (у групі, індивідуально, онлайн тощо). Це допоможе правильно підібрати методику та працювати ефективніше. Ми також підготували для вас декілька порад, які допоможуть зрозуміти, з чого саме варто було б почати вивчення англійської мови.

Як би це не виглядало, але для багатьох англійська мова може бути новою навіть у розрізі найпростішого – алфавіту. Якщо ви ніколи не починали вивчати англійську, почніть із нього. Адже спочатку вивчаються літери та прості правила читання, які будуть вашою основою для подальшого вивчення мови. Також необхідно працювати над звуками або ж над вимовою. Засвоєння алфавіту – літер і звуків – допоможе вам почати читати окремі фрази та короткі діалоги.

Корисні статті, відео, слова та вислови

Для тих, хто починає вивчати англійську мову з нуля, заняття обов’язково включають вивчення основ граматики. Це важливі правила, за якими будується мова. Без них практично неможливо не тільки розуміти тексти, а і самостійно складати речення. Під час вивчення граматичних структур не потрібно намагатися запам’ятати все відразу. Правил багато, як і в будь-якій мові, тому новачок у них швидко заплутається. Краще робити все поступово, вивчаючи складні правила та структури на вищих рівнях.

Поступово розширюйте свій словниковий запас, адже лексика – ще один важливий компонент, який завжди присутній у вивченні мови. Чим більший словниковий запас, тим простіше читати тексти, розуміти мову носіїв і говорити самостійно. Для тих, хто тільки починає вивчати англійську, корисною буде базова загальновживана лексика (назви побутових речей, продуктів, погодних явищ, основні дієслова тощо). Читайте прості тексти, оскільки під час читання ви активуєте зорову пам’ять: нові слова та фрази будуть набагато легше запам’ятовуватися.

Английский с нуля: с чего начинать учить?

Головна мета вивчення будь-якої мови – її використання. Одразу починайте вживати ваші знання на практиці, це вкрай важливо для тих, хто вивчає англійську з нуля. Уже на перших заняттях намагайтеся говорити, використовуючи найпростіші фрази. Не соромтеся помилятися. Відточувати розмовні навички простіше, якщо займатися в групі.

Не варто відкладати й роботу над письмом. Спочатку можна писати окремі слова та вирази. Поступово намагайтеся створювати все складніші речення або навіть окремі невеликі тексти.

Одне із головних правил вивчення англійської мови – періодично повторювати вивчений матеріал. Навіть якщо вам здається, що ви знаєте всі слова з теми “Одяг”, поверніться до них через місяць і перевірте себе: чи все ви пам’ятаєте, чи виникли труднощі? Повторення вивченого ніколи не буває зайвим.

Треба підтягнути англійську?

Починайте слухати аудіо відповідно до вашого рівня. Як тільки ви почали робити перші кроки, одразу потрібно привчати себе до звучання іноземної мови. Почніть із простих аудіо тривалістю від 30 секунд до 2 хвилин.

Головна помилка початківців – це спроба взяти якомога більше матеріалів і працювати з ними всіма одночасно. Не намагайтеся вивчати все й одразу, тому що в результаті вивчення мови буде безсистемним, ви заплутаєтеся у великій кількості інформації та не побачите прогрес. Вивчення будь-якої мови – процес нелегкий, однак, якщо ви вже поставили собі це за мету та готові до роботи, позитивні результати не змусять себе довго чекати.

Читайте також: Як вчити англійські топіки: поради та лайфхаки.