Майже 4 мільйони українців стали біженцями внаслідок російського вторгнення в Україну. Тисячі з них — студенти та майбутні абітурієнти, які не можуть зараз навчатися у себе на Батьківщині. І поки весь цивілізований світ об’єднується навколо нашої держави, іноземні університети також не стоять осторонь. В Іспанії, Польщі та Швейцарії, наприклад, вже чекають на українських студентів. Тож ми підготували підбірку вишів та міжнародних ініціатив, що пропонують свою освіту українцям.
Український глобальний університет
Українські освітяни створили мережу Ukrainian Global University, яка допоможе студентам і вченим з нашої держави отримувати гранти й стипендії в закордонних вишах, а також влаштуватися на стажування і роботу після повернення. Тож це непоганий спосіб спростити собі життя у пошуках університету та навчального курсу. Учні, студенти, аспіранти й викладачі, які шукають програми для навчання, можуть заповнювати анкету на сайті.
Обов’язковою умовою для участі у програмі для всіх студентів є повернення в Україну після завершення навчання.
Авжеж, приєднання до UGU не гарантує автоматичного навчання в іноземному університеті, але точно підвищує шанси на вступ й отримання стипендії.
Польща
Програма стажувань Leopolis for Future
Leopolis for Future — безкоштовна програма літніх професійних стажувань для студентів у польських компаніях. Цього року Leopolis for Future запрошує студентів з усіх куточків України. Програма стартує 1 липня 2022 року.Окрім можливості пройти стажування в авторитетному закладі, вам нададуть безплатне житло, покриють витрати на дорогу до Польщі та назад, а також забезпечать гарантованими виплатами (не менше мінімальної зарплати у країні).Для того, щоб взяти участь необхідно до
15 квітня 2022 року на сайті обрати компанію для стажування, заповнити анкету, додати мотиваційний лист та CV.
Ягеллонський університет
Ягеллонський університет пропонує студентам з українських вишів, які готові навчатись за кордоном, такі варіанти навчання:
- продовження навчання протягом літнього семестру 2022 року;
- вступ на перший курс;
- вступ на інші курси для продовження навчання;
- переведення на наступний курс (навчання розпочинається з 1 жовтня 2022 року).
Окрім цього, виш забезпечує житлом студентів та їхню родину.
Додаткові можливості
- Staromiejski Dom Kultury у Варшаві пропонує одноразові мистецькі стипендії.
- Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej започатковує гранти на рік для науковців з України, які разом із польськими колегами можуть отримати фінансування на свої дослідження.
Іспанія
Державні університети Кастилії-і-Леона пропонують 100 місць для українських студентів на навчання (ступені бакалавра, магістра та доктора) протягом цього семестру. Які умови?
- Якщо ви знаєте іспанську мову — зможете навчатись як іноземний студент без сплати зборів за програмами вишів.
- Якщо ви не знаєте іспанську мову — вам запропонують безплатний курс мови та культури по 20 годин на тиждень протягом семестру.
- Якщо ви знаєте англійську — зможете навчатись як іноземний студент без оплати за предмети, які викладаються цією мовою протягом семестру.
Студентам з України нададуть безоплатне житло (гуртожиток, кімнату чи квартиру), а також щомісячні виплати від 250 до 500 євро.
Електронні адреси для більш детальної інформації:
- Університет Бургоса — centro.cooperacion@ubu.es
- Університет Леона — recvri@unileon.es
- Університет Саламанки — vic.international@usal.es
- Університет Вальядоліда — Asuntos.sociales@uva.es
США
Гемптонський університет
Hampton University запрошує від 50 до 100 українських та іноземних студентів, які наразі навчаються в українських вишах. Отож, ви зможете продовжити навчання безкоштовно в кампусі HU влітку цього року. Університет покриває витрати не лише за навчання, а й проживання та харчування.
Однак, після закінчення літньої сесії, продовжувати навчання можна буде лише за гроші.
Для того, щоб подати заявку — надішліть на пошту Ukrainianinitiative@hamptonu.edu наступну інформацію:
- навчальна дисципліна (спеціальність);
- академічний рівень (бакалавр, магістр, аспірант);
- адреса електронної пошти.
Додаткові можливості
- The New University in Exile Consortium: підтримка студентів, науковців та митців, які були змушені покинути рідну країну.
- The Paul & Daisy Soros Fellowships: стипендійна програма для біженців та іммігрантів.
Німеччина
Мюнхенський технічний університет
Старт: літо 2022 року.
Technical University of Munich пропонує студентам з України більш лояльні умови: консультаційні послуги, безкоштовний проїзд у громадському транспорті, спрощену процедуру подачі заявки на вступ та фінансову підтримку.
- Якщо ви майбутній абітурієнт та плануєте вступати в університет, зв’яжіться з Центральною консультативною групою для студентів.
- Якщо ви вже студент та хочете перевестися до Technical University of Munich, необхідно подати заявку на навчання.
Додаткові можливості
- Гамбурзький інститут соціальних досліджень пропонує підтримку для дослідників в галузі соціальних та гуманітарних наук (необхідно знати англійську чи німецьку мову)
- Німецький інститут археології пропонує кілька короткострокових стипендій для молодих науковців.
Швейцарія
Академія Мистецтв та Дизайну у Базелі
Фонд Лоренца й Академія мистецтв та дизайну у Швейцарії виділяють 20 стипендій для українських студентів на один рік. Для більш детальної інформації звертайтесь на пошту: help.hgk@fhnw.ch.
А також University of Zürich надає короткострокові гранти студентам різних рівнів, які володіють англійською та німецькою мовами, принаймні B1 Intermediaate (CEFR).
Австрія
Віденський університет
Дедлайн: 30 квітня 2022 року.
University of Vienna пропонує студентам з українських університетів тимчасово продовжити навчання без отримання диплому. Освітній процес тут триватиме до 31 жовтня.
Таким чином студенти з України зможуть безплатно брати участь у програмах та іспитах на бакалаврських, дипломних або магістерських програмах під час літнього семестру цього року.
Додаткові можливості
- Австрійська академія наук пропонує довготривалі можливості для охочих.
- Central European University у Відні організував перелік термінових та довготривалих ініціатив з підтримки українських переселенців.
Литва
Університет Вітовта Великого
Ще у 2020 році університет створив фонд допомоги для підтримки студентів, що стали жертвами репресій уряду Білорусі.
Тож тепер фонд переформатувався і підтримує зокрема тих студентів, які постраждали від війни в Україні. Університет пропонує:
- стипендію (студенти повинні мати банківський рахунок у Литві або рахунок іншої країни ЄС);
- проживання в гуртожитку (зі знижкою або безкоштовно перший час);
- безплатне навчання або за меншою вартістю;
- допомогу з пошуком роботи в Литві;
- надання психологічної допомоги.
Детальніше з переліком програм можна ознайомитись: бакалаврам та магістрам.
Тайвань
Academia Sinica
Academia Sinica в Тайвані запропонувала 10 стипендій для студентів-науковців з України, а ініціювала таку допомогу Польська академія наук. Програма розрахована на 3 місяці, але може бути продовжена.
Для кого вона? Запрошують виключно жінок-студенток: бакалаврів, магістрів і докторів філософії, які добре володіють англійською. А також науковців-українців з рівнем PhD, які мешкають у Польщі, Україні, Чехії, Угорщині та Словацькій Республіці.
Спрямування:
- гуманітарні та соціальні науки;
- математика та фізичні науки;
- науки про життя.
Організатори обіцяють повністю повернути витрати за авіаквитки та житло. А також, залежно від наукового ступеня, учасниці отримають щомісячну фінансову підтримку.
Час навчатися
Отож, скільки у вас не було б страхів та стереотипів щодо освіти за кордоном, завжди є можливість спробувати їх змінити. Раптом переконаєтесь, що розвіяли свої сумніви, але найголовніше — отримали неоціненний досвід та нові знання. Або ж ви завжди мріяли навчатися у США, чи хотіли хоча б на кілька місяців зануритись в абсолютно іншу систему освіти — зараз саме той час. Адже особливо цінно використати виклики долі на свою користь, відшукавши нову точку для росту.
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)