Як ви почуваєтеся, коли потрібно вчитися зранку? Чи це вас дратує або, навпаки, бадьорить та надихає? У цій статті ми спробуємо перелічити всі переваги навчання вранці та переконати вас в тому, що це — найкращий час для засвоєння знань. 🙂
«Зимовий ранок… Сонечко тільки здіймається, на вулиці ще темно, а я вже лечу до станції метро, щоб дістатися Золотих Воріт і вчасно потрапити на мої улюблені курси ранкової англійської… У класі тепло та затишно, сонячний промінь лагідно світить у вікно, викладачка вже розповіла тему уроку, мій мозок готовий до праці!»
Саме так почуваються більшість учнів на наших ранкових курсах, оскільки навчатися зранку дійсно набагато ефективніше, ніж, наприклад, увечері. Згідно з наукою, що вивчає «вдалий час», або хронобіологією, максимальна продуктивність людини закріплена в ДНК. Наш внутрішній біологічний годинник, вбудований у мозок, підказує нам ідеальний час для різних видів діяльності.
Хоча в кожного з нас свій «зоряний час», згідно з науковими даними навчання найефективніше з 10:00 до 14:00 і з 16:00 до 22:00, коли мозок перебуває в режимі набуття. Також цікаво, що найменш ефективний час для навчання — це період з 4-ї до 7-ї ранку.
Давайте розглянемо переваги навчання вранці в порівнянні з іншим часом дня.
Свіжий мозок та бадьорість
Під час сну наш мозок відновлюється і ранком готовий поглинути більше інформації, ніж протягом дня. Пам’ять легко всотує нові графічні символи та слова, адже науково доведено, що наша зорова пам’ять краще працює вранці. Крім того, вранці покращується здатність пригадувати такі деталі, як імена, місця, дати та факти.
Природне освітлення
Натуральне світло не подразнює й не перевантажує очі, допомагає сконцентруватися, а також покращує настрій. Вранці сонячні промені не надто потужні, тому не сліплять і дають достатньо повноцінного світла, розподіленого рівномірно.
У штучному освітленні, як правило, не вистачає синіх та фіолетових тонів, а також часто трапляється мерехтіння, що негативно впливає на зір і погіршує здатність засвоювати знання.
Ранкові досягнення
Завжди краще зробити найважчу справу дня зранку або «з’їсти жабу», як стверджує відомий американський письменник Браян Трейсі. Якщо виконати найскладніше завдання зранку, вам буде потім легше виконати всі інші справи, які ви запланували. А ввечері можна спокійно відпочивати в колі друзів або сім’ї, знаючи, що ви впорались з усіма вашими справами на сьогодні.
Це також сприятиме більш спокійному сну і повноцінному відновленню.
Позитивні емоції
Не менш важливим фактором є емоційна складова навчання. В нашому центрі працюють досвідчені викладачі, закохані в свою роботу. Коли вчитель натхненний, це безперечно відбивається на учнях. Ось послухайте, що каже наша викладачка ранкових онлайн-груп Альона Філіпенко:
Дуже приємно починати день із чогось позитивного та цікавого.
Що крутого у навчанні мови? Це не тільки заучування слів та граматика, аудіювання тощо, але й розширення свого кругозору, спілкування на абсолютно різні теми (розвивальні!, а не просто gossiping) з різними людьми.
Тому, розпочавши свій день якісно, отримуєш психологічне задоволення, «fulfilment», і потім ходиш з думкою «яка ж я молодець!» (Ранок ще тільки почався, а я вже щось круте зробила).
А ще я люблю заварити філіжанку кави і насолоджуватися нею потроху під час ранкового уроку
Саме тому чимало груп у нашому центрі займаються вранці, наприклад, на курсі “Лексика і граматика” або “Англійська без домашки”. І найприємніше те, що ви можете навіть нiкуди не бігти й насолоджуватись навчанням в улюбленій домашній атмосфері, оскільки ці заняття проходять онлайн.
Сподіваємось, ми навели достатньо фактів, аби переконати вас у користі ранкового навчання, тож вам залишилося тільки обрати свій щасливий курс. 🙂
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)